Вы здесь

Новации в законодательстве Украины для сельхозпроизводителей. Страница 110 из 153

Перейти к полной версии/Вернуться
4587 сообщений
Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711
Куркин пишет:

А він тоже фантазує що сума виручки від реалілація повинна зходитися з витратами

Я вам навіть більше скажу - витрати можуть бути і більшими за виручку. Тому що рік календарний далеко не завжди співпадає з фінансовим річним оборотом урожаю і коштів. А оскільки нас ніхто не може примусити продавати все збіжжя одним махом , і навіть одним роком - то і купувати ми можемо будь-що і наперед. От і виходить, що при розумній політиці продаж, закупівель і звітності можна маневрувати таким чином, що все буде більш-менш схожим на правду. Та і самі податківці розуміють, що ми на ЄП 4групи, а не на податку на прибуток, де дійсно треба підганяти витрати і виручку, щоб той самий прибуток вирахувати. Тобто навіть якщо по підсумкам року буде мінус - то на наших податкових відрахуваннях це практично не відзначиться.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
KOHDPAT пишет:

Я вам навіть більше скажу - витрати можуть бути і більшими за виручку. Тому що рік календарний далеко не завжди співпадає з фінансовим річним оборотом урожаю і коштів.

Кондрат не говоріть того що не розумієте, вивчіть ПСБО 16 " Витрати" а якщо щось буде неясно звернетесь особисто я допоможу.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

В кожного свої витрати і доходи. Я завжди працюю з добривами і не малими нормами, в мене в ґрунті дуже малий рівень вмісту рухомого фосфору і калію. Добрива всі купляю з ПДВ. Насіння в мене практично все покупне, хоча цього року було і своє на частині поля. ЗЗР у мене також не мало, соя не гмо, тому вносю і грунтовий гербіцид, і дві гербіцидні обробки по вегетації і фунгіциди і акарициди. І послуги в мене з ПДВ, наприклад, від Нібулона за зберігання зерна, і сіяли мені з ПДВ.
У мене ПДВ до 2 тисяч на гектар набирається.
А якщо будемо нову техніку купляти, наприклад, трактор, то там ще мінімум 2 тис. грн. за гектар.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Кондрат не говоріть того що не розумієте, вивчіть ПСБО 16 " Витрати" а якщо щось буде неясно звернетесь особисто я допоможу.

Ми ж мову ведемо про ПДВ, тому потрібно розглядати податковий облік, а не бухоблік.
Коли ми придабаваємо техніку,.то на витрати вона одразу не йде, а податковий кредит ми одразу маємо.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Скажу ще Кондрату і виключаюсь. Кондрат ви не обіжайтесь , але не потрібно змішувати податковий і бухгалтерський облік . В податковому обліку все іде наростаюче і там дійсно немає значення перехід з року в рік , а в бухгалтерському обліку , де ми і аналізували витрати , витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Тобто , якщо ви продаватимете зено через три роки , то буде потрібно вернуться і до витрат того періоду в якому вирощувалось це зерно , до витрат трьохрічної давності. І співставляти сьогоднішну виручку з трьохрічною давністю витратами.

Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711
fgrubin пишет:

Коли ми придабаваємо техніку,.то на витрати вона одразу не йде, а податковий кредит ми одразу маємо.

О, так оце ж і є той механізм, яким ми можемо щомісяця коригувати наш баланс ПДВ, вчасно щось купуючи, так щоб не платити зайвого до бюджету.

Куркин пишет:

Кондрат не говоріть того що не розумієте, якщо щось буде неясно звернетесь особисто я допоможу.

Дякую, звичайно. Я може і маю вигляд тупуватий і пояснюю як умію, але свої мільйони якось більш-менш зводжу до купи. Чого і вам всім бажаю і прагну колегам допомогти )))

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

він їх потяне з господарства офіційно, скільки ще зверху податків заплатить

Це все від регіону залежить, в Полтаві велика різниця між нал-безнал, Саші Рубіну вигідно продавать по білому. В нас навпаки , якщо хочеш продать за готівку, тупо віднімають ПДВ і платять живі гроші. Але в нас і рівень цін нижчий, 21 грудня продавав нормальну сою по перерахунку по 9000грн.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Але в нас і рівень цін нижчий, 21 грудня продавав нормальну сою по перерахунку по 9000грн.

А в нас на той момент на заводі 9800 з ПДВ і по Ф2 7200. При цьому, завод відмовляється брати по білому без ПДВ

waldemar пишет:

Це все від регіону залежить, в Полтаві велика різниця між нал-безнал

та різниця ще від періоду року залежить.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
donagronom пишет:

Цены на сою уже обвалили на величину НДС, то есть ещё раз обвалят?

цей сезон вийшов досить цікавим, бо на його початку ціни були досить привабливі, я свою сою продав по 10700 з ПДВ (якщо б я був не платником ПДВ, то міг би за 8900 продати), ви починали продавати також по нормальним цінам. За готівку у нас на заводі 8800 платили shok

Як на мене, переробники не роздуплились на початку laugh
Вони не очікували, що великі виробники, які могли б самостійно експортувати свою сою, почнуть масово везти її на продажу до них.
А ще багато с/г виробників притримали сою, бо на початку їм здавалось, що то ціна мала. Бачив багато відео на ютубі, де люди змолотили сою у вересні, і поклали її в склад, бо бачте, їм 8800 за готівку на заводі це мала ціна dread
Потім, коли експорт застопорився, люди обмолотились, відсіялись і почали пропонувати на продаж об'єми сої, ціна почала валитись.
Але, ціна могла б і не впасти, якщо б, великі виробники сої не продавали її переробникам, а почали її активно експортувати, або переробники найшли б збут своєї продукції та наростили б об'єми переробки.

До чого я веду, за сьогоднішніх обставин, ціна могла і не обвалитись, на це шанси були.

І сьогодні, коли ціна обвалилась на ринку, то ми бачимо дві ціни: для платника ПДВ у нас 9800-10000 і для неплатника за мінусом ПДВ 8200-8400.
Є, правда, ще й третя ціна по Ф2: 7200-7800.

Якщо застосувати нові ініціативи, то за тих самих умов, ціна буде однаковою для всіх, бо всі будуть продавати без ПДВ і ціна буде звісно ж меншою, ніж з ПДВ.
І тоді б, я на початку б сезону продавав би за 8900, без ПДВ звісно. А сьогодні можна було б продати за 8200-8400.
Все, інших варіантів цін по білому не було б.
А ціни на добрива, трактори, паливо, як були з ПДВ, так і залишатимуться, а нам потрібно буде більше тонн зерна продати, щоб купити їх bang

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Тут ще одна заковика є. Платник ПДВ то не є погано, тим паче якщо працєш по білому. І воно й не погано, бо продав з ПДВ і купив з ПДВ. Але ж не всі гроші з реалізації, тим паче білої , вертаються щоб знову шось купувати. А там треба, податки якісь платити, зарплату закривати, податки на неї, людям орендну плату платити. З цих затрат ПДВ не повернеться. Шоб грубо. реалізовано продукції на 1 000 000 с НДС, то без НДС 833 333 гривень і НДС 166 667. Це біля 170 тон пшениці фуражної.

А ви забудьте про те, що сума ПДВ за ваше зерно, то ваші кошти.
Бо ПДВ це непрямий податок, який ваш покупець сплатив вам і ви користуєтись ним тимчасово, типу, як податковий агент.
Ваша ціна, це сума без ПДВ, точно так же, без врахування ПДВ, ви оприходуєте на баланс всі товари, які придбаваєте.
Для сплати ПДВ ви ведете окремий податковий облік.

Ви в будь-якому випадку сплатите ПДВ на свою додану вартість, рано чи пізно, але сплатите.
Якщо у вас не буде доданої вартості (діяльність у вас буде збиткова), то й платити нічого буде.

І можете себе порівняти з неплатниками ПДВ, які цей податок, звісно ж, не сплачують в бюджет, але одразу від своїх покупців отримують менші кошти за зерно.

Украина
: север Хмельницкой обл.
13.02.2011 - 09:29
: 3113
fgrubin пишет:

Якщо застосувати нові ініціативи, то за тих самих умов, ціна буде однаковою для всіх, бо всі будуть продавати без ПДВ і ціна буде звісно ж меншою, ніж з ПДВ.

Экспортерам сои уже и так не возвращают НДС. Для них что изменится?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
donagronom пишет:

Экспортерам сои уже и так не возвращают НДС. Для них что изменится?

зернотрейдерам-экспортерам не возвращают, но вы же и не продаете им сою. Они пока подбирают у неплательщиков НДС и по Ф2.
Но пока возвращают сельхозпроизводителям-экспортерам.
К примеру, вы можете самостоятельно экспортировать сегодня сою по нулевой ставке НДС, соответственно в бюджет вам не надо ничего платить и самое главное: у вас останется налоговый кредит, который вы уплатили поставщикам производственных факторов.
А вот если завтра, вдруг, принимают закон, который отменяет нулевую ставку на экспорт и вообще на любые поставки внутри страны, и вводится "отмена от налогообложения", а у вас на остатках до сих пор соя лежит, то вам прийдется при продаже этой сои, вернуть весь налоговый кредит, который на нее приходится! В декларации прийдется сделать коректировку налогового кредита!

Украина
: Запорожская обл
26.10.2017 - 23:33
: 691

Вставлю и я 5 коп. не против?
Отец работает как юр лицо - ФХ, больше 20ти лет, бухгалтер по образованию. Я как физ лицо 6.
-"Па, мож и мне открыть фх, ндс будет семена удобрения считай дешевле".
-"Хватит меня дрю cen т за 50 га фермерских как за 1000. Я с этими отчетами и проверками задолбался".

Так, что каждый выбирает свое.
П.С. Александру(Рубин) На счет покупки земли.Вот открыли рынок. И условие покупка только физ лицами. Здесь нужен нал? Или со счетов хозяйства покупать будете? smile3

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Просто на цьому прикладі, хотів щоб хтось в цьому тямущий і спеціаліст, бухгалтер , одним словом , порахував всі трати на виплату собі 200 тисяч гривень і податок на них, плюс всі другі податки, арендну плату, вирахував їх з отих 833 333 гривень чи хоч і з одного міліону(спеціалістові ж видніше як правильно) і шо останеться, шоб знову шось купити.А потім може було б видно і скільки ПДВ прийдеться державі заплатити.

Порівнюйте два варіанти, перший - ви ФГ-юрособа платник ПДВ, другий - ви ФГ-юрособа не платник ПДВ.
Затрати у вас які? І скільки плануєте мати податкового кредиту?

Для платника ПДВ:

Припустимо, у вас 100 тис. грн - податкового кредиту (500 тисяч без ПДВ виробничі витрати плюс техніку якусь купили). Разом 600 (500+100).
В бюджет ви сплатили 67 тис грн. (167-100). У вас залишилось 933 тисячі. 600 тисяч ви відкладете в сторону, можливо ви десь їх позичали.
333 тисячі вам залишається для виплати дивідендів засновнику.
Засновник сплатить 9 % ПДФО та ВЗ 1,5 %, разом 35 тис. грн., на руки залишиться 298 тисяч.

Для не платника ПДВ:
1 млн. грн ви вже не отримаєте, а отримаєте лише 833 тисячі, затрати ваші тіж самі 600 тисяч з ПДВ, от тільки податкового кредиту нема cry
Ваш прибуток 233 тис. грн. Ви направляєте його на виплати засновнику, на руки він отримає 208 тисяч, а 25 тисяч ще сплатиться 9 % ПДФО та ВЗ 1,5 %.

Тут треба було б додати ще до 600 тисяч витрат, які сплачувались з ПДВ, ще й витрати без ПДВ (орендна плата, зарплата, ЄП 4 групи...)
Але суті б це не змінило.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ST@Son пишет:

П.С. Александру(Рубин) На счет покупки земли.Вот открыли рынок. И условие покупка только физ лицами. Здесь нужен нал? Или со счетов хозяйства покупать будете?

дивіться приклад вище, у платника ПДВ доходи будуть більше

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Так я приблизно я пощитав , чи ні?

Ні, починайте з витрат. Скільки у вас буде витрат з ПДВ? Що ви купите з ПДВ для виробництва цієї продукції?
І ще враховуйте, що у випадку, коли ви не платник ПДВ, то ви б виручили не мільйон, а 833 тисячі smile3

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

Витрат с ПДВ у мене буде рівно стільки, скільки останеться грошей пока я не роздам те що винен.

Якийсь цікавий підхід. Рослинам абсолютно по барабану , що Ви там кому винні. Так що спочатку витрати на ДП, МД,ЗЗР,запчастини і т.п. Все воно з ПДВ. А що лишилось , то на Ваш розсуд

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

Дитяцчий садочок.

.
Це точно. Знайшли проблему при такій врожайності витягнуть готівку.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

є випадок, коли неплатником ПДВ таки бути вигідно.
Це коли ми продаємо свою продукцію кінцевим споживачам, яким не потрібен податковий кредит і продаємо її за ціною, за якою її продають платники ПДВ іншим платникам ПДВ.
Тоді ми отримаємо той же 1 млн. грн., але платити в бюджет нічого не потрібно.

Але сою так зовсім нікому не продамо, нема таких споживачів. Пшениці багато також не продамо, хіба що тонн 5 з 170 laugh

Украина
: Киевская область
02.02.2010 - 19:15
: 815
fgrubin пишет:

Є, правда, ще й третя ціна по Ф2: 7200-7800.

У нас на сьогодні 8400 чорний нал за базу, розрахунок на місці.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Ще один момент по запропонованим нововведенням. Він стосується зернотрейдерів, типу Нібулона, вони ж побудували елеватори і продовжують їх будувати і при цьому всі витрати на будівництво у них були з ПДВ, точніше витрати без ПДВ, але вони отримали податковий кредит, який вже відщкодували, чи планують відшкодувати з бюджету.
То у разі використання цих елеваторів у неоподатковуваних операціях (для зберігання зерна, яке вони закупили у фермерів), їм потрібно буде повернути увесь податковий кредит назад, бо вони ж не матимуть права на цей податковий кредит. shok
Це стосується і фермерів також. Сушарки, елеватори... стають дорожче на 20 %.

Ну зернотрейдери вийдуть з цього положення, вони свої елеватори оформлять на окремі юр-особи, які будуть надавати послуги по зберіганню. На послуги по зберіганню ПДВ залишається.

До речі, послуги по зберіганню зерна для нас також стануть дорожчими на 20 %.

Мова про с/г виробників платників ПДВ, для неплатників нічого не зміниться, вони вже за все це дорожче платять laugh Тому я й говорю, не вигідно бути в нашій країні неплатником ПДВ, коли все навколо продається з ПДВ і цей ПДВ фактично сплачує кінцевий споживач, яким є неплатник ПДВ protest

Природа така у цього податку (ПДВ), його фактично оплачує кінцевий споживач, не продавець, що є платником ПДВ і щось там сплачує (чи не сплачує у разі збитковості) в бюджет, а саме кінцевий споживач, бо йому це ПДВ включили в ціну.

От цими нововведеннями нас, всіх с/г виробників платників ПДВ, хочуть зробити кінцевими споживачами, щоб ми оплачували державі ПДВ по повній програмі за всі свої виробничі фактори.
Але, оскільки ми ж таки не кінцеві споживачі, а створюємо таки додану вартість, то нас фактично обкладуть новим податком. Це податок на наші витрати, чим більше ми будемо витрачати, тим більше його будемо сплачувати cry

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Vavis пишет:

У нас на сьогодні 8400 чорний нал за базу, розрахунок на місці

це тимчасова ситуація
А безготівка з ПДВ та безготівка без ПДВ скільки?
За логікою, безготівка без ПДВ десь 8700-8800, а безготівка з ПДВ 10400-10500

В порту соя на сьогодні вже за чорну готівку - 332 $, що на гривні 9300.
В принципі, за 900 грн (9300-8400) можуть і довезти, якщо контракт горить

Украина
: Донецкая обл. Волновахский р-н
20.01.2017 - 01:40
: 287

Прочитав всі думки по ПДВ платників податку і його користі які отримують платники, в підсумку ПДВ всі виробники не платять, зернотрейдери забирають весь ПДВ той що навіть надходить з цигарок і його недостатьньо бо всім не хвата, обслуговують його купа людей починаючи з бугалтерів і закінчуючи налоговою. Тепер думаємо яка користь держави? Ноль користі. Одна коррупція в виграші. Відміна взагалі ПДВ зі всього кінчаючи цигарками приведе до зменшення людей які є лишніми витратами праця яких недає нічого крім витрат. Держава нічого не втрачає бо і так в неї нема можливості проконтролювати ПДВ та без корупції його повернути, в остатку залишаеться що с/г ринок приводиться в рівні умови з одноосібниками (за яких так всі "піклуються") зникає коррупція з ПДВ ціни в загалі зменшуються на 20%. Да і не потрібно ліпить горбатого про бюджет що він зникне без ПДВ. Бюджет жруть трутні при владі чим їх менше тим нам краще. А держава своє не впустить не піклуйтеся за них.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
KULAK пишет:

Прочитав всі думки по ПДВ платників податку і його користі

Ви не повірите, але основні доходи бюджетів в Україні це від ПДВ, а також від ПДФО laugh
І знаєте, де ПДВ найбільше стягують? На кордоні при імпорті в країну товарів по ставці 20 %.
І знаєте чию додану вартість ми обкладаємо на кордоні?
Не нами створену, а іншими країнами, які у себе попередньо очистили вартість своїх товарів від ПДВ і передали нам право на оподаткування своєї доданої вартості. (За виключенням деяких країн, таких як США, в них нема ПДВ, але є податок з обороту).
Пропонуйте, чим замінити надходження від ПДВ до бюджету?
Може давайте збільшемо ПДФО разів у два? І щоб сплачували його всі, в тому числі й одноосібники?

Як ви вже зрозуміли, одноосібники хоч і неплатники ПДВ, але таки його сплачують в ціні виробничих факторів, якщо вони їх купують по білому, а не за пів ціни крадені.

KULAK пишет:

Держава нічого не втрачає бо і так в неї нема можливості проконтролювати ПДВ та без корупції його повернути, в остатку залишаеться що с/г ринок приводиться в рівні умови з одноосібниками (за яких так всі "піклуються") зникає коррупція з ПДВ ціни в загалі зменшуються на 20%.

Скасують ПДВ в краіїні, чим бюджет наповнювати?
Якщо буде податок з обороту за ставкою, наприклад, 5 %, то це ціну може й не знизити у порівнянні з ПДВ.
Чому? Та тому, що включиться мультиплікатор збільшення ціни за рахунок цього на кожному посереднику. Ми ж, в більшості випадків купуємо товари не у виробника, а у посередника, в кращому випадку, першого-другого. Спочатку виробник сплатить 5 % від обороту, потім перший посередник сплатить 5 % від усього обороту, в тому числі, і на ті 5 %, які сплатив виробник, далі другий посередник сплатить 5 % від обороту .... І поки до кінцевого споживача товар дійде, то його вартість навіть збільшиться у порівнянні з варіантом коли є ПДВ.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Мій прогноз, не дадуть нам сусіди скасувати ПДВ, не ми диктуємо світові правила оподаткування, а ПДВ це глобальний податок, його функціонування не обмежується лише однією країною.

Украина
: Донецкая обл. Волновахский р-н
20.01.2017 - 01:40
: 287
fgrubin пишет:

KULAK пишет:

Прочитав всі думки по ПДВ платників податку і його користі

Ви не повірите, але основні доходи бюджетів в Україні це від ПДВ, а також від ПДФО [изображение]

І знаєте, де ПДВ найбільше стягують? На кордоні при імпорті в країну товарів по ставці 20 %.

І знаєте чию додану вартість ми обкладаємо на кордоні?

Не нами створену, а іншими країнами, які у себе попередньо очистили вартість своїх товарів від ПДВ і передали нам право на оподаткування своєї доданої вартості. (За виключенням деяких країн, таких як США, в них нема ПДВ, але є податок з обороту).

Пропонуйте, чим замінити надходження від ПДВ до бюджету?

Може давайте збільшемо ПДФО разів у два? І щоб сплачували його всі, в тому числі й одноосібники?

Як ви вже зрозуміли, одноосібники хоч і неплатники ПДВ, але таки його сплачують в ціні виробничих факторів, якщо вони їх купують по білому, а не за пів ціни крадені.

Скасують ПДВ в краіїні, чим бюджет наповнювати?

Для початку куди той бюджет тратять?! Трутні та олігархи. З обороту 1 % більше буде однозначно а доступність імпортних товарів зокрема техніки хімії насіння і т.д. дасть змогу заплатити 1% (що з прибутку буде в межах десятини). Держава це обслуговуючий соціальний механізм і ні як не бізнес. Наприклад всі фірмочки по розробці земпроєктів це карман починаючи з керівника геокадастру (держкомзему) району і на верх з їх непомірними апетитами які почали зростати в геометричній прогресії з 2000 року тепер добавили прокладку при переоформленні землі (майна) в нотаріаті і так всюди куди не кинь закінчуючи газом недра по Конституції які належать не державі а Українському народу. Тому не змінивши керівництво держави взагалі буде тільки гірше а як вийти з закономірності що новий уряд завжди нагліше та гірше для людей за попередній тільки тоді коли їх там буде 50 на 50 тоді вони там будуть чубитися і нічого прийняти проти людей не зможуть ці роки були до 2000. Монополія на владу ніколи не дасть справедливості, ідеалу як знаємо не бувае но повинен бути баланс а головне ціль держави зробить людей труда заможними та незалежними від держави в вигляді субсидій повернення ПДВ і таке інше. ПДВ себе не виправдовало даже з того що по Томосу (який зараз у всіх на слуху) 10% (десятина) оце і є максимальний дозволений налог.

Украина
: Донецкая обл. Волновахский р-н
20.01.2017 - 01:40
: 287

Відкіля оті 5%? З програми кандидата 5:10 ? Це повна дурня примитивного мислення. Пояснюю чому написав 1% з обороту тому що це не прибуток і його легко без всяких додаткових органів контролювати бо з прибутку будуть його мімізувать і буде як з ПДВ. Може навіть менше чим 1 % це легко мінфіну порахувать те що збирають сьогодні з ПДВ порівняти з 1% обороту країни і вивести відсоток. Але після такої заміни кошти бюджету тільки зростуть.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

з обороту 1 % точно не буде, не менше 5 % буде, а на кордоні ще більше.
10 % то для ПДФО. А от податок з доходу компаній яким повинен бути, можливо також 10 %.

Але, в перші роки після введення всього цього, може бути обвал надходжень до бюджету, тому треба десь отримати підтримку на все це. От тільки ті, хто може її надати, скажуть нам, або ПДВ, або не буде вам підтримки laugh
Якби так не вийшло, як у Венесуелі scratch_one-s_head

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

. Я на прикладі показав.

Невже важко зрозуміть, що на 50 га ми за рахунок того, що стали платниками ПДВ виграєм приблизно 100 000 грн на рік. Реальних грошей. І за таку сумму я згоден отримати

Спиридон пишет:

більше головної болі. І шо б тут хто не розказував,

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

І чим більше ти будеш "витягувати готівки" , з господарстива яке платник ПДВ, тим більше ти заплатиш ПДВ державі.

Готівку краще витягувати взагалі в тіні, як це роблять "одноосібники".
А якщо ФГ працює по білому, то "витягування готівки" йому обійдеться точно так же, як і ФГ платнику ПДВ. Але у платника ПДВ прибуток завжди буде більше, ніж у неплатника, бо на собівартість у нього не йде те ПДВ що є в ціні виробничих факторів.

Приходив нещодавно до мене ФОП на 2 групі, 25 га в обробітку, з'явилось у нього бажання зареєструватись платником ПДВ, бо він баче ж, що можна більші кошти на рахунок отримати від того ж Нібулона (а він продає зерно Нібулону, як неплатник ПДВ).
Порахували його можливий податковий кредит, вартість бухгалтерських послуг, в результаті відмовився він від цієї ідеї.
Малий у нього податковий кредит, бо він паливо купляє за чорну готівку, насіння також за півціни, крадене, ЗЗР також за півціни, добрива за готівку бере дешевше...