Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 44 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425

https://www.facebook.com/groups/ukrseminar/permalink/1900017523391422/
ДОСТАЛО!
Насчет приказа Минфина №511 о новом отчете ЄСВ.
Давайте обсудим как заставить "это" отменить!

Петиция / коллективное обращение / общественное обсуждение / другие действия...
Сколько можно прогибаться под бредовые прожекты?!

Что вызывает наибольшее недоумение и протест:

1. Навешивание ответственности на бухгалтера за кадровое делопроизводство и воинский учет.

Кстати: в Приказе вообще нет речи об ответственности за ошибки при заполнении новых граф.
По умолчанию - опять бухгалтер?!

2. Дополнительная нагрузка на бизнес.
Кто считал - сколько дополнительного времени потребуется на поиск данных, их проверку и заполнение новых граф, не имеющих отношения к начислению ЄСВ?! Очень хочется увидеть обоснование новой формы отчета!!!.... военкомом и статуправлением

3. Огромное недоумение и возмущение вызывает графа расчета "недоплаченного" за инвалидов ЄСВ (22%-8,41%).
Я так понимаю, что в планах Минфина (или Кабмина) узнать точно - как же наживаются работодатели инвалидов?! Мало было инспекций и штрафов за лимиты трудоустройства - так зашли с другой стороны :(

*** коме того, это только у меня вопрос: а сотрудники Минфина не в состоянии без отдельной графы посчитать эту разницу?!

4. Внесение в форму отчета данных, не соответствующих ни форме, ни сути отчета. А именно - информации о воинской службе. ✍️"Таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку подається страхувальником, .....у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби;"
или кадровом делопроизводстве: ✍️"професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України «Класифікатор професій ДК 003:2010».
Назва посади відповідає запису у трудовій книжці."
ЧЕМ ЗДЕСЬ БУХГАЛТЕРИЯ???

Давайте тогда признаем, что отчет по ЄСВ - это отчет "ЗА ВСЁ" и тогда чиновники смогут добавлять любые графы ...
А бухгалтер отвечает за воинский, кадровый учет... и вообще "ЗА ВСЁ" (и неважно, что ведут этот учет другие сотрудники/службы)

На сегодня мы видим, что в новую форму отчета по ЄСВ добавили 4 ⚠️формы отчетности:
1) воинский учет
2) расчет недоплат за работающих инвалидов
3) кадровое делопроизводство в части названий / классификаторов профессий,
4) кадровое делопроизводство в части перемещения сотрудников на предприятии.

Приглашаю к обсуждению

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Щось тема мовчить. Хтось пише в наказі про зарахування МНМА на баланс і введення в експлуатацію - строк їх використання і ліквідаційну вартість, наприклад на болгарку ціною 5000 грн.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Іще, хто як думає, чи можна болгарку віднести не до четвертої а до шостої групи ОЗ , і відповідно строк корисного використання всановити не 4 , а скажем 2 роки.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

чи можна болгарку віднести не до четвертої а до шостої групи ОЗ , і відповідно строк корисного використання всановити не 4 , а скажем 2 роки.

з такою якістю не можна а треба laugh

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Щось тема мовчить. Хтось пише в наказі про зарахування МНМА на баланс і введення в експлуатацію - строк їх використання і ліквідаційну вартість, наприклад на болгарку ціною 5000 грн.

Не знаю, вже від декількох бухгалтерів чув, що все що дешевше 6000 грн. відносить до МШП і списувать в день купівлі. Тільки прописать такий маневр в наказі про облікову політику.
Так і дію.
Що вже здохнуть біля тієї бугалтерії.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

з такою якістю не можна а треба

Не зрозумів . Ніколи не купляв дешевих товарів, болгарка МАКІТА, у мене їх декілька. Олександр, ти замітив що я нікому ні разу не ставив такого смайлика, подивись скільки їх у тебе і зроби висновки .

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

що все що дешевше 6000 грн. відносить до МШП і списувать в день купівлі.

Спочатку нараховують амортизацію і списують їх вартість на виробництво, але продовжують обліковувати кількісно в місці використання або за матеріально відповідальною особою, а при вибутті складають акт на списання МНМА форма №0З-3, списать болгарку на другий день не можна бо в наказі на введення її в експлуатацію прописується строк корисного використання.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

продовжують обліковувати кількісно в місці використання або за матеріально відповідальною особою, а при вибутті складають акт на списання МНМА форма №0З-3,

Кому яке діло? Ще якби на загальній системі оподаткування, то може податковій. А на єдиному податку.

Украіна
: Західна Україна Рівненщина
19.04.2012 - 17:02
: 2152

доброго дня. Підскажіть будь ласка.в договорах оренди ви прописуєте вартість оренди конкретно в цифрах чи у %???

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Володимир Васьковець пишет:

доброго дня. Підскажіть будь ласка.в договорах оренди ви прописуєте вартість оренди конкретно в цифрах чи у %???

Ми орендуєм в держави, то там і %, і цифри стоять.

Україна..
: Миколаївська, на карті з ліва
31.01.2017 - 00:18
: 947
Володимир Васьковець пишет:

доброго дня. Підскажіть будь ласка.в договорах оренди ви прописуєте вартість оренди конкретно в цифрах чи у %???

Я прописував в цифрах, не потрібно кажного разу брати справку з земельного про кадастрову оцінку пая, щоб порахувати суму по відсотках. Якби пащикам простіше.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Володимир Васьковець пишет:

доброго дня. Підскажіть будь ласка.в договорах оренди ви прописуєте вартість оренди конкретно в цифрах чи у %???

Ми у відсотках. Щоб вписати грошовий еквівалент, потрібно мати нормативно-грошову оцінку... А щоб замовити НГО, потрібен витяг з ДЗК (якого також треба замовити при відсутності) + 1000...1500 грн + один-два місяці... Поки будете робити, пайовик піде до іншого фермера. Для ЦНАПу вартість оренди в грошах не є суттєвою умовою договору і пропускає такі договори. Ви отримаєте на руки витяг, де буде вказана вартість оренди у %.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Magnat-Eko пишет:

Я прописував в цифрах, не потрібно кажного разу брати справку з земельного про кадастрову оцінку пая, щоб порахувати суму по відсотках.

По-перше не зрозуміло про яку суму іде мова,
по-друге земельний дає довідки про НГО тільки для тих ділянок, які знаходяться в межах населених пунктів. За межами відмовляються - потрібно замовляти НГО у сертифікованного спеціаліста , як вище описав...

Ви можете написати вартість оренди в договорі із довідника Потолочнікова, але податковій важливо, щоб податки були сплачені із вартості оренди не нижчої 3% від НГО ділянки... Інакше попадаєте на санкції... Зовсім інше питання - як будете доказувати, що вартість оренди, яку ви сплатили пайовику, насправді більша ніж 3% від НГО? Як довести, якщо немає на руках НГО хоч для однієї подібної ділянки?

Україна..
: Миколаївська, на карті з ліва
31.01.2017 - 00:18
: 947
sledge-hammer пишет:

Magnat-Eko пишет:

Я прописував в цифрах, не потрібно кажного разу брати справку з земельного про кадастрову оцінку пая, щоб порахувати суму по відсотках.

По-перше не зрозуміло про яку суму іде мова,

по-друге земельний дає довідки про НГО тільки для тих ділянок, які знаходяться в межах населених пунктів. За межами відмовляються - потрібно замовляти НГО у сертифікованного спеціаліста , як вище описав...

Ви можете написати вартість оренди в договорі із довідника Потолочнікова, але податковій важливо, щоб податки були сплачені із вартості оренди не нижчої 3% від НГО ділянки... Інакше попадаєте на санкції... Зовсім інше питання - як будете доказувати, що вартість оренди, яку ви сплатили пайовику, насправді більша ніж 3% від НГО? Як довести, якщо немає на руках НГО хоч для однієї подібної ділянки?

Пайщик подає доки на субсидію, і йому потрібна довідка яку суму він отримав за оренду пая. Я не оформленний. Щоб відгородитися від тягомотини "піди туди незнаю куди, приниси то незнаю шо" суму оренди в договорі вказую цифрами, тих самих 3% від кадастрової оцінки зем. ділянки. Декларацію рахують теж по цій сумі, що написана в договорі. Пока проходе без питань з податкової..

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Magnat-Eko пишет:

Пайщик подає доки на субсидію, і йому потрібна довідка яку суму він отримав за оренду пая

Так на субсидію заявник подає тільки довідку про склад сімї, а доходи відділ субсидій бере в ДФС з наших звітів 1 ДФ. Закон про оренду не передбачає що саме потрібно прописать в договорі оренди, відсотки чи суму в грн. , як напишете так і буде. Зараз зробить грошову оцінку потрібний час і нерви, то мабуть краще прописать в процентах а там нараховувать з перестраховкую.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Реєструйте в цьому році, бо з нового року передбачається обовязкова реєстрація в натаріусів, а там потрібна буде присутність обох сторін.

Украіна
: Західна Україна Рівненщина
19.04.2012 - 17:02
: 2152
sledge-hammer пишет:

Володимир Васьковець пишет:

доброго дня. Підскажіть будь ласка.в договорах оренди ви прописуєте вартість оренди конкретно в цифрах чи у %???

Ми у відсотках. Щоб вписати грошовий еквівалент, потрібно мати нормативно-грошову оцінку... А щоб замовити НГО, потрібен витяг з ДЗК (якого також треба замовити при відсутності) + 1000...1500 грн + один-два місяці... Поки будете робити, пайовик піде до іншого фермера. Для ЦНАПу вартість оренди в грошах не є суттєвою умовою договору і пропускає такі договори. Ви отримаєте на руки витяг, де буде вказана вартість оренди у %.

заплутався.
та агрофірма що орендує основну частину прописує в договорі,цитую:
розмір річної орендної плати -у розмірі Х %від НГО на дату укладення договору,і додають довідку про НГО
Значить потрібно дану довідку. Її мені як орендарю .якщо я буду з витягом можуть дати. Чи потрібно власника?

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Володимир Васьковець пишет:

Значить потрібно дану довідку. Її мені як орендарю .якщо я буду з витягом можуть дати. Чи потрібно власника?

Вам її по старому зразку можуть видать і без власника, для регістрації договору підійде люба, але на сьогодні НГО це не просто довідка , на неї потрібно виготовляти технічну документацію

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Володимир Васьковець пишет:

,і додають довідку про НГО

То очно довідка про НГО?
Може то довідка про отриманий дохід від оренди?
В принципі, якщо довідку дають вони, то можуть там писати що хочуть... з того самого довідника...
Але для холдинга не проблема замовити НГО для своїх ділянок - мають штат і грощі. Ми, наприклад, плануємо замовити одну НГО на ділянку, яка подібна кільком (кільком десяткам-сотням). Наприклад, в межах розпаювання одного колгоспу - всі ділянки повинні мати однакову НГО. І будемо прописувати ту вартість у всіх подібних договорах. А до тепер нам в земельному "шепнули по сєкрєту" яка НГО орієнтовно має бути в межах тієї с/ради і від того відштовхуємося, щоб не занизити розмір оренди...

П.С. Найбільший гємор в процедурі отримання НГО - затвердження на сесії районної ради. Проте в деякиз районах, сесія передала це повноваження голові РДА і там процедура набагато швидша...

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Володимир Васьковець пишет:

Її мені як орендарю .якщо я буду з витягом можуть дати. Чи потрібно власника?

Дадуть і без власника... Точніше ви можете замовити і без власника, заплатити і отримати на руки...

15.02.2015 - 20:41
: 2435
sledge-hammer пишет:

Дадуть і без власника... Точніше ви можете замовити і без власника, заплатити і отримати на руки...

Не зрозуміло про що взагалі всі говорять. Яка довідка - як таких в природі не існує , який витяг якщо інше речове право ( оренда) реєструє натаріус або реєстратор і видають не витяг

sledge-hammer пишет:

Наприклад, в межах розпаювання одного колгоспу - всі ділянки повинні мати однакову НГО

а інформацію. Це було давним давно , зараз кожна ділянка оцінюється окремо і може мати різну оцінку.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Куркин пишет:

який витяг

Крім тих витягів, які ви знаєте, є ще витяг з ДЗК... Він якраз потрібен, щоб замовити НГО...

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Куркин пишет:

Це було давним давно , зараз кожна ділянка оцінюється окремо і може мати різну оцінку.

Давним-давно були сертифікати... В них писали площу паю в умовних гектарах і у всіх пайовиків вона була однакова... Не знаєте чому? А тому що вартість паю в межах одного господарства однакова. А от фізичні гектари отримали по-різному - кому більше, а кому меньше, в залежності від якості ріллі... Тому НГО в межах одного господарства має бути однакова!

А паї можут мати різну оцінку... Тільки не НГО, а експертно-грошову, яку замовляють при продажу ділянки...

15.02.2015 - 20:41
: 2435
sledge-hammer пишет:

А паї можут мати різну оцінку... Тільки не НГО, а експертно-грошову, яку замовляють при продажу ділянки...

Запитайте про це в інституті де виготовляють документацію іменно про нормативну грошову оцінку.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
sledge-hammer пишет:

є ще витяг з ДЗК

Якщо це витяг з ДЗК то його можуть замовляти як власник так і орендар, потрібно предявити договір оренди і заплатити 88.10 грн.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Якщо це витяг з ДЗК то його можуть замовляти як власник так і орендар, потрібно предявити договір оренди і заплатити 88.10 грн.

Наразі той витяг може взяти будь-хто і на будь-яку земельну ділянку через ПКК.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Наразі той витяг може взяти будь-хто і на будь-яку земельну ділянку через ПКК

Я колись хотів так взять,але в ДЗК сказали що так можна тільки замовлять , а отримувати особисто в паперовому вигляді і при предявленні своїх документів. Якщо це змінилось в простішу сторону то добре.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Нещодавно, я замовив Витяг з ДЗК через ПКК на земельну ділянку сторонньої особи, то отримав його як в електронному вигляді, так і в паперовому у ЦНАП, для отримання надавав свій паспорт.
В паперовому вигляді воно мені і не потрібно було, просто коли замовляв, то в мене не було вибору, там лише можна було у паперовому вигляді з отриманням у ЦНАП, але на моє здивування, воно мені одразу ж прийшло і електронному вигляді clap
Земельна ділянка до мене не має відношення ніякого, я не власник і не орендар, мені просто цікаво було скільки метрів її довжина smile3
Мова про витяг з ДЗК де є схема, межі і т.п.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

воно мені одразу ж прийшло і електронному вигляді

Витяг був з шрифт кодом , чи яким чином підтверджувалась його правомірність. А то в ДЗК дають його прошитим , пронумерованим і з печаткою.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

ні, те що в особистому кабінеті прийшло, без штрихкодів та QR кодів. А от забрав у ЦНАПі прошитий, пройшов вже місяць, воно мені й не потрібно було, повністю задоволений електронним витягом, але цікаво було, що там дадуть у ЦНАПі. Дали прошитий з печатками.

Виходить, що наразі, будь-хто може взяти його на будь-яку земельну ділянку, не запитуючи дозволу у власника чи орендаря scratch_one-s_head