Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 36 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Олег Мадрид пишет:

Підскажіть позику запасами

Я бухгалтер-початківець, тому пас, навіть радити нічого не буду. Справа по грошах відповідальна.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Олег Мадрид пишет:

(новостворене ФГ)

Сутність буде виходить в залежності від того на якій ви системі оподаткування.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Якщо на загальній системі ,то там все придбане в т, ч, і позичене , прирівнюється до доходів господарства.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Олег Мадрид пишет:

Читав що позика прирівнюється до реалізаціъ товарів тому потрібно реєстр. податкові наклдні та нараховувати зобов’язання при передачі та кредит при отримання запасів назад.

Ви проавильно розумієтесь , це є товарною операцією. Отримуєте позику у вигляді товару у платника ПДВ - він реєструє ПН , віддаєте товарну позику, або навіть повертаєте члену господарства його внесок в матеріальній формі, наприклад трактор, самі нараховуєте зобовязання і реєструєте ПН.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Наша мета довести використання палива у господарській діяльності

Дати заправки це правильно, але це ще не господарська діяльність, це подія фактичного отримання товару. Тепер нам потрібно підтвердження що ми цей товар використали в оподаткованих операціях звязаних з госп. діяльн. Госп . діяльність складається також з госп. подій , які мають свій початок і закінчення в часі і місці, тобто напрашується фіксація маршрутів наподобії видів польових робіт: оранка , посів і т. д.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Дати заправки це правильно, але це ще не господарська діяльність, це подія фактичного отримання товару.

Бачу Ви в мене скоро відіб"єте бажання щось там заправляти. Бо якщо влізти в

Куркин пишет:

фіксація маршрутів наподобії видів польових робіт: оранка , посів і т. д.

то ну його в баню. Я читав, що просто збирають чеки і раз місяць списують по місячному шляховому листу, де записують пробіг за місяць і кількість заправленого також за місяць, а маршрут пишуть по області. Ну ладно, ще по Фгрубіновому розписать кожен чек ще куди не йшло, скільки там тих заправок. Але розписувати маршрути то вже занадто, все рівно що шляхові листи на кожен день.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Але розписувати маршрути то вже занадто, все рівно що шляхові листи на кожен день.

Ви можете діяти на свій розсуд. Всій цій писанині є строк позовної давності 3 роки. Якщо за цей час вас ніхто не преревірятиме то можете писать і списувать як завгодно і що завгодно , ми тут просто говоримо за букви закону , а як писалось раніше то і солярку є списують одноразово в кінці року .

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Порада, купіть авто на дизелі

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Порада, купіть авто на дизелі

А яка різниця, що списувать?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

нам потрібно підтвердження що ми цей товар використали в оподаткованих операціях звязаних з госп. діяльн. Госп . діяльність складається також з госп. подій , які мають свій початок і закінчення в часі і місці, тобто напрашується фіксація маршрутів наподобії видів польових робіт: оранка , посів і т. д.

В старому шляховому листі для службового легкового авто не було жодних маршрутів!
Для доведення використання палива в господарській діяльності вистачало саме таких шляхових листів і наказу керівника, в якому встановлюється мета використання авто.
Наразі також рекомендують скласти наказ про виключно господарську мету використання службового легкового авто та вести шляхові листи, форма яких, затверджується наказом керівника. Не думаю, що маршрути потрібно обов'язково вказувати, раніше ж не вказували dont
Треба погуглити, як того наказа скласти правильно

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Ну ось так:

Нема графи: залишок на початок місяця та залишок на кінець місяця, а також головної графи - витрачено. Ще б не завадило мати графу "витрачено за нормою"

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:
waldemar пишет:

Ну ось так:

Нема графи: залишок на початок місяця та залишок на кінець місяця, а також головної графи - витрачено. Ще б не завадило мати графу "витрачено за нормою"

Переробив

Вложение
putivka.png
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Переробив

Додай - службового легкового авто
Там де - облік отриманого пального- можливо краще (але не факт) - Рух пального
Додай ще обов'язкових реквізитів для первинного документа. Код ЄДРПОУ, що там ще?
ФГ Мівола краще не в назві вказати, а поряд з ЄДРПОУ окремими рядками

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Ну вже так

Вложение
shlyahoviylist.png
15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Не хочу навіть згадувати за готівку, так щось не сподобались ті ПКО, РКО. касові книги,ліміти і пр.

Так простіше чим скласти лист використання авто, готівка тут ні до чого , зробили нарахування а сам розрахунок по перерахувнню з поточного на картку чи книжку.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

зробили нарахування а сам розрахунок по перерахувнню з поточного на картку чи книжку.

Але в мене є картка фермерського рахунку, з неї я купую, все, що хоч гіпотетично можна використати в ФГ. При згадці про перевірку, аж моторошно стає, шо то воно буде.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Згадайте, як ми добрива та ЗЗР списуємо по Актам, а там суми на порядок більше

Списування тут відбувається відразу після закінчення події , внесли за декілька днів і списали . А використання авто відбуватиметься на протязі тривалого часу - це важко назвати однією госп. операцією ( подією ) , я б не ризикував. Норма витрати палива потрібна обовязково , кілометраж на початок і кінець також , і щоб зходилось з спідометром в періоді позики ( відобразити в договорі чи акті прийняття- передачі ) . Акт складати помісячно , так як по ПДВ звітний період місяць . А от маршрути на службові авто вказувались завжди , я ще служив в СА то писав , і в колгоспах їх писали як розїзди по полях колгоспу , і ПДВ тоді ще не було . Зараз з ПДВ як не писать, то тільки надіяться що не перевірять, бо коли перевірка то побажають кілометри розшифрувать як і витрату солярки якщо в акті спишете скажем 100 чи 200 л/га

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Але в мене є картка фермерського рахунку, з неї я купую, все, що хоч гіпотетично можна використати в ФГ.

Картка якого банку і як нею можна розрахуваться з підприємцем чи з іншим фермером

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

в колгоспах їх писали як розїзди по полях колгоспу

То значить написать замість "по Україні" маршрут- "офіс-поле". Я по факту наїзжаю в місяць десь 1000 км. До поля в мене 5км в одну сторону, от в місяць 100 раз. Хіба я не маю права 3 рази в день помоніторити свої угіддя?

Куркин пишет:

Картка якого банку

Приватівська.

Куркин пишет:

як нею можна розрахуваться з підприємцем чи з іншим фермером

Тільки де є термінал, але вони майже кругом є. Але по нинішнім часам і через смартфон перерахувать , ну годину почекать максимум.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

А от маршрути на службові авто вказувались завжди , я ще служив в СА то писав , і в колгоспах їх писали як розїзди по полях колгоспу , і ПДВ тоді ще не було

Згадали часи коли баба дівкою була laugh
А я писав ще в 2012 році шляхові листи службового легкового авто і там жодних маршрутів не передбачено. Погугліть і подивіться як воно ще нещодавно було.
Але була графа де вказувалось в чиє розпорядження передається авто, то може й напазі щось подібне писати, наприклад, в розпорядження голови фг.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

й напазі щось подібне писати, наприклад, в розпорядження голови фг.

Щас, одну мить, місця хватає

Вложение
shlyah.png
15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Згадали часи коли баба дівкою була

yes3

fgrubin пишет:

Але була графа де вказувалось в чиє розпорядження передається авто, то може й напазі щось подібне писати, наприклад, в розпорядження голови фг.

Не думаю що для ДФС таке розпорядження і АКТ буде достатнім аргументом для списання за рік тони бензину і 5000 грн. ПДВ без обліку ГО які в цьому випадку називаються "поїздками"

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

А раніше ж було laugh
Гляньте в гуглі на форму шляхового листа легкового ато, який діяв до 2013 року, там не передбачено жодних маршрутів!

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Ось наприклад одна з статтей на цю тему:
Чем заменить путевой лист легкового автомобиля

Документ может иметь какое угодно название: бухгалтерская справка, расчет топлива, акт на списание топлива и т.д. Лишь бы он был составлен с учетом вышеуказанных требований к реквизитам.

Разобравшись с формой, перейдем к содержанию, а именно к вопросу о фиксации маршрута движения автомобиля. По убеждению автора, в фиксации марш¬рута нет никакой необходимости. Разве что само предприятие хочет создать сложности водителям и заставить их описывать маршрут движения в течение рабочего дня (недели). В результате водители будут вынуждены «включать» либо память, либо фантазию, вспоминая (придумывая), куда они ездили. А возможно, это будет делать не водитель, а бухгалтер… Для чего осторожному бухгалтеру нужен маршрут? Для подтверждения связи поездки с хозяйственной деятельностью. И, как следствие, для того, чтобы не начислять налоговые обязательства по НДС при нехозяйственном использовании топлива. Но ведь обязательную «хозяйственность» поездки можно подтвердить иначе. Например, можно издать общий приказ по предприятию о категорическом запрете водителям использовать автомобили на цели, не связанные с исполнением трудовых обязанностей. Нарушителям грозит увольнение! Любой, даже самый фискально настроенный инспектор не сможет доказать «нехозяйственность» поездки, которая якобы была в проверяемом периоде.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Ось і ще одна публікація:
Бухгалтерія № 18-19 за 2013 рік
дивіться сторінки 63-65
ось скріншот однієї сторінки
Там вказується мета використання: "протягом місяця автомобіль використовувся з адміністративнною метою - перевезення працівників адміністрації для виконання покладених на них посадових обов'язків"

Треба для нашого випадку щось придумати своє, є пропозиції?

Вложение
screenshot49.png
: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Треба для нашого випадку щось придумати своє, є пропозиції?

То що, викидать мені кожну заправку, лишить одну графу на цілий місяць?
Взяв перший попавшийся договір позички і вписав свої дані. Гляньте що не так:

Вложение
dogovirpozichkiaudi.doc
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

То що, викидать мені кожну заправку, лишить одну графу на цілий місяць?

Краще хай буде на кожну заправку з підписом, так буде більше доказів, що паливо саме в бак авто заправили, а не комусь на ліво загнали laugh
Може додати: автомобіль наданий в розпрядження голови ФГ для поїздок з метою виконання посадових обов'язків .....

Ось ще таке на просторих інета надибав:

Цільове використання службових автомобілів можна визначити в наказі про облікову політику. Використання службового автомобіля в робочих цілях означає, що працівник експлуатує його з метою виконання трудових обов’язків. Як правило, функції персоналу регулюються трудовими договорами, посадовими інструкціями, специфікою виду діяльності підприємства.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Взяв перший попавшийся договір позички і вписав свої дані. Гляньте що не так:

Наче нормально на перший погляд.
Як остаточно зробиш Шляховий лист, то скинь на пошту мені laugh

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Краще хай буде на кожну заправку з підписом, так буде більше доказів, що паливо саме в бак авто заправили, а не комусь на ліво загнали

Ми ж пальцями не роблені, ще будем спідометри накручувать lol

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Сумніваюсь, що хтось, колись буде на спідометри дивитись laugh