Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 28 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

Деякі фермери з таким же стажом, по сей день не ведуть обліку від , слова взагалі

Заманливо, але стремно

Спиридон пишет:

Просто при перевірці , платять штраф за не ведення бухгалтерського обліку.

Невже нема ризику з пдв? Що без первинних не визнають факт госп операцій і не заставлять повернути ще й з штрафами?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Artem402 пишет:

ох, ничего не понимаю

Поконкретнее, тут нас пару человек тусуется, я только с 2015г. в этом дерьме. Но как то общими усилиями пытаемся в той белеберде разобраться.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

У нас гектар навіть половини від 1000 нема, бухгалтер облік веде вручну, ні яких складських книг, лімітно-забірних нема, якісь акти колись писали, а зараз і їх не пишеимо. Сказала бухгалтер, що то лишня бумага ні кому не потрібна

Наскільки я пам'ятаю, ви ведете якусь технологічну картку, по якій списуєте паливо, ззр, добрива, насіння......
Чи таки оформляєте також акти на списання насіння, ззр та добрив по формі ВСЗГ?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

"Для скорочення кількості первинних документів, там, де це доцільно, рекомендується оформляти відпуск матеріалів безпосередньо в картках складського обліку.

У цьому випадку видаткові документи на відпуск матеріалів не оформляються, а сама операція здійснюється на основі лімітних карток, які виписуються в одному примірнику та не мають характеру бухгалтерських документів. Ліміт відпуску можна зазначити і в самій картці. Представник цеху при одержанні матеріалів розписується безпосередньо в картках складського обліку, а в лімітно-забірній картці — комірник."

fgrubin пишет:

А що таке картка складського обліку?

waldemar пишет:

Мені по барабану, що воно таке, вся сметанка в тому:

waldemar пишет:

лімітних карток, які виписуються в одному примірнику та не мають характеру бухгалтерських документів.

Значить ніхто їх перевірять не буде, відповідно і вести я їх не буду. Веду ж для списання ЗЗР і МУ солідольний Акт ВЗСГ-3, може його і вистачить як первинного документа?.

Здається, Володимир, ти трохи сплутав.
Мова йшла про лімітні картки та складські картки.
Лімітні картки виписуються в одному примірнику та не мають характеру бухгалтерських документів.
А от про складські картки цього не сказано, навпаки, пишуть, що відпуск матеріалів потрібно оформляти безпосередньо в картках складського обліку, а та особа, що отримує матеріали, розписується безпосередньо в картках складського обліку.
Отже, нікому не цікаві лімітні карки, їх можна викинути на другий день, а от складська картка таки є первинним документом і її потрібно зберігати і підтверджувати господарські операції.

Тільки я щось не бачив такої картки dntknw

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

В принципі, можливо навіть зручно, розробити якийсь бланк "Картка складського обліку".
Варіанти: вести її одну на весь рік, або кожного місяця нову виписувати.
Відображати в ній кількість матеріалу на початок місяця, та на кінець місяця, передбачити графи надходження матеріалів на склад (вказати на підставі якого документа: накладна від постачальника або чек з АЗС) та графи про видачу (там розписується особа, яка отримала матеріали, можливо доцільно одразу вказувати мету, наприклад, дизпаливо 100 л вартістю 2000 грн для проведення посіву сої на 30 га трактором МТЗ з сівалкою СЗ- 3,6 ....)
Треба думати dntknw

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Закон про бухоблік:

первинний документ - документ, який містить відомості про
господарську операцію;

Стаття 9. Первинні документи та регістри бухгалтерського обліку
1. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи

7. Підприємство вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку та забезпечує їх належне зберігання протягом встановленого строку.

Зберігати ми зобов'язані первинні документи cry

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Здається, Володимир, ти трохи сплутав.

Просто вишукував якусь шпаринку, щоб не вписувати ззр в лім.забірні картки. Але мабуть треба і буду. Але запчастини до 6000 грн. буду списувать як МПШ і будь що буде. Не згнить же в тій бугалтерії, вже й так нерви беруть. Як так розумію, що саме ужасне, це заставлять сплатить ПДВ за ті запчасті, але там вже не такі великі гроші, просто дрібничок копійчаних море. То не МД, ЗЗР,чи ДП, що одна купівля і купа грошей.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Просто вишукував якусь шпаринку, щоб не вписувати ззр в лім.забірні картки. Але мабуть треба і буду

Не дуже мені подобається лімітно забірна, там забагато підписів та непотрібні нам ліміти.
А ти складську книгу ведеш на паливо, запчастини, ззр?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Варіанти: вести її одну на весь рік, або кожного місяця нову виписувати.

Тут задача стоїть чим їх поменше писать. І так кожну господарську операцію підтверджуєм мінімум 2 первинними документами: наприклад підживив пшеницю, витратив дп і селітру. ДП списав по обліковому і ВЗСГ-1, а селітру по ВЗСГ-1 і ВЗСГ-3, ще й в складський книзі зробив запис (яка мабуть також є первинним документом).
Хіба цього мало?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Як варіант: замість складської книги та лімітно-забірної картки вести лише складську картку.
Можливо складську книгу вести, як складську картку.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Не дуже мені подобається лімітно забірна, там забагато підписів та непотрібні нам ліміти.

Ще й реєструвати в якийсь Книзі обліку (маразм повний).

fgrubin пишет:

А ти складську книгу ведеш на паливо, запчастини, ззр?

Ну як же без неї рідненькою. Правда від лінощів постійно "оптимізую". Не знаю наскільки правда це законно. Але спочатку виписував ДП на кожен день згідно облікового листа тракториста, потім це звісно осточортіло, хтось тут підказав, що можна раз в місяць. Я й рад старатись, тепер 31 числа загальну кількість видав і до побачення.
Ще наглію і замість того, щоб на одноіменний товар але з різною ціною закупівлі заводить окрему сторінку, то пишу все на одній, тільки в дужках ціну відповідну проставляю. Виходить повний дурдом. Особливо на ЗЗР, там чорт ногу зломить.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Не знаю , я платник ПДВ, облік веду за простою формою (без подвійного запису) , матеріали списую при їх покупці, ніде не читав щоб за це була якась відповідальність , хоча ЗУ "Про бух. облік " каже своє.

Процитую висновок з доданої статті з Баланс агро за 2017 рік про облік у ФГ:

Крім того, слід пам’ятати, що, незалежно від обраної форми бухобліку, усі ФГ зобов’язані підтверджувати господарські операції первинними документами, складеними відповідно до вимог ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) і Положення про документальне забезпечення записів у
бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88.
При цьому можна використовувати як самостійно розроблені документи, так і затверджені форми,

З висновком погоджуюсь, тому не є законними такі дії:

Куркин пишет:

Не знаю , я платник ПДВ, облік веду за простою формою (без подвійного запису) , матеріали списую при їх покупці, ніде не читав щоб за це була якась відповідальність , хоча ЗУ "Про бух. облік " каже своє.

Я ж правильно зрозумів, що шановний Куркин не оформляє жодних первинних документів на списання ЗЗР, палива, насіння, запчастин....?

Вложение
oblikufg1.pdf
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

От думаю, так як, для малих фермерів нема розроблених та затверджених форм первинних документів, але закон дозволяє використовувати самостійно розроблені форми первинних документів, то чи не розробити нам якісь зручні та прості для нас форми?

З діючих форм мені подобаються акти на списання насіння, ззр та добрив по формі ВСЗГ, вони оформляються раз на місяць і це не є проблемою.
А от наприклад стосовно списання палива, то такого акту нема, правда є обліковий лист тракториста, але він мені не подобається, треба розробити якийсь зручніший документ.
Може хтось запропонує якусь цікаву та зручну форму?
Ще цікавить мене якась проста форма документа для списання палива на роботу легкового автотранспорту.
Ну і питання, а чи потрібна нам вести складський облік, можливо нам вистачить ведення якоїсь відомості по типу картки складського обліку?
Наприклад вести окремі відомості по ЗЗР, добривам, паливам, запчастинам. В цій відомості відображати прихід, розхід, залишки ....

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

На питання, а нащо вести той облік і яка відповідальність за його не ведення скажу слідуюче.
Якщо ми платники ПДВ, то ми ж при придбанні палива, ззр, добрив, насіння, запчастин та іншого отримуємо податковий кредит, але при використанні цього всього не в господарській діяльності, чи для невиробничого використання ми зобов'язані нараховувати податкові зобов'язання.
Отже нам потрібно доводити їх використання у господарській діяльності.
Як доводити? Лише первинними документами та бухобліком

Цитата з ПК:

198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).

У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов’язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою застосування цього пункту податкові зобов’язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:
придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання;
придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні.

У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Зверніть увагу на останній абзац:

У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Я ж правильно зрозумів, що шановний Куркин не оформляє жодних первинних документів на списання ЗЗР, палива, насіння, запчастин....?

Так сіє і є. До 90-х років в Україні простої форми обліку по факту не було , її перетягнули від європейськіх фермерів. При цій формі є важливим облік залишків на кінець звітного періоду, тобто складання інвентаризаційного опису , а що було в цьому періоді не важливо. На сьогодні в Україні не має органу який би міг наказати фермера за неведення подвійного запису, навіть платника ПДВ, а також примінити до нього фінансові санкції. Для ДФС вожливим є первичка , банківські і касові документи , а не те , куди ви з них заносите дані.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Може хтось запропонує якусь цікаву та зручну форму?

Ми купили 2 болта і гайку і поставили їх на трактор, які документи на Вашу думку потрібні щоб визнати факт використання їх у госп. опер.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Ми купили 2 болта і гайку і поставили їх на трактор, які документи на Вашу думку потрібні щоб визнати факт використання їх у госп. опер.

Щось повинно бути, аби зафіксувати цей факт.
Якщо замість болтів та гайки ми придбаємо коробку передач, то це вде серйозніше буде?

Куркин пишет:

Для ДФС вожливим є первичка

Ну і де ж ваша первинка, що підтверджує факт господарської операції?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

З діючих форм мені подобаються акти на списання насіння, ззр та добрив по формі ВСЗГ, вони оформляються раз на місяць і це не є проблемою.

Тим більше, що не кожен місяць сієш,захищаєш і удобрюєш.

fgrubin пишет:

А от наприклад стосовно списання палива, то такого акту нема, правда є обліковий лист тракториста, але він мені не подобається, треба розробити якийсь зручніший документ.

Можна для краси повикидать з нього всі непотрібні графи, в екселі це без проблем. Якщо працюю сам, то для чого нам норми виробітки, оплата і т.п (яке всерівно не заповнюєм). Лишить лише про ДП.
Тут для мене інше цікаво: в нас нема вантажного авто і всі транспортні роботи виконуєм трактором (для цього навіть швидкість МТЗ збільшив до 43 км/год). Але через лінь списую все не по шляхових листах, а по обліковому (замість га пишу км, № поля взагалі не пишу, а де агротехнічні умови пишу вантаж і пункт призначення, наприклад "горох Луцьк"). ТТН є. Може хто підкаже, чи так пройде. В принципі і шляхові можна ,але вже так осточортіло.

fgrubin пишет:

у і питання, а чи потрібна нам вести складський облік, можливо нам вистачить ведення якоїсь відомості по типу картки складського обліку?
Наприклад вести окремі відомості по ЗЗР, добривам, паливам, запчастинам. В цій відомості відображати прихід, розхід, залишки ..

Я в принципі так і веду, в екселі. Новенька Книга складського обліку лежить і чекає часу ИКС. Тоді швиденько перепишем. Бо так вести нереально, ваги ж немає , зерно вивозиться довго і вже тоді по ТТН пишуться якісь правдоподібні цифри.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Ми купили 2 болта і гайку і поставили їх на трактор, які документи на Вашу думку потрібні щоб визнати факт використання їх у госп. опер.

Щось повинно бути, аби зафіксувати цей факт.

А якщо в наказі про облікову політику написати, що все що дешевше 6000 грн треба вважати малоцінним швидкозношуваним предметом, списувати автоматично в день купівлі і заносити на "витрати"?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Щось у мене є сумніви, що запчастини можна відносити до МШП.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

зерно вивозиться довго і вже тоді по ТТН пишуться якісь правдоподібні цифри.

А якщо нікуди не возиш, до тебе приїхали і забрали.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Щось у мене є сумніви, що запчастини можна відносити до МШП.

В мене тоже, але там стільки писанини. А так навіть ВЗСГ-5 раз в місяць заповнювать як списання МШП (не деталізуючи). На кожну видаткову один запис робить і все. Може тієї перевірки ніколи і не буде, а як і буде все рівно щось найдуть. І треба буде "вирішувати". В купи людей взагалі нічого нема і не паряться.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

[quote=waldemar;1078373079]А якщо в наказі про облікову політику написати, що все що дешевше 6000 грн треба вважати малоцінним швидкозношуваним предметом, списувати автоматично в день купівлі і заносити на "витрати"?[/quote

Пишите наказ що амортизацію МШП нараховувати 100 % при введенні в експлуатацію, в першому місяці використання . А спишите коли вибудуть .

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Щось у мене є сумніви, що запчастини можна відносити до МШП.

Звичайно ні.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:
waldemar пишет:

зерно вивозиться довго і вже тоді по ТТН пишуться якісь правдоподібні цифри.

А якщо нікуди не возиш, до тебе приїхали і забрали.

Але ж поки не заберуть, як взнати вагу врожаю? Там же треба після кожного забирання залишок писати. А в кінці я залишок списую на посів і вуаля- 0 на залишок. Але в Екселі рейзай як хочеш, а в складський таке понамуцьгував.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Там же треба після кожного забирання залишок писати.

Де це там, і для чого і для кого

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Куркин пишет:

Ми купили 2 болта і гайку і поставили їх на трактор, які документи на Вашу думку потрібні щоб визнати факт використання їх у госп. опер.

Повторю питання.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Я б не морочив голову з оформленням документів на придбання двох болтів та гайки, а взяв би їх за готівку без доків.
А от якщо брати щось цінніше, наприклад, водяна помпа на двигун трактора, то якийсь би Акт на проведення ремонту оформляв би, і в ньому зазначав би на який трактор це все встановлював.
Є форма ВСЗГ-2 Лімітно-забірна картка на отримання запасних частин та Відомість дефектів на ремонт машини ВСЗГ-6.
Як зазначають, спочатку оформляється Відомість дефектів, а потім на її підставі лімітно-забірну картку і вже по ній відображають в бух регістрах господарську операцію по ремонту. Ше зазначають, що при відпуску запчастин на ремонт в період польових робіт відомість не оформлять, а ліміт розраховують за кошторисом на ремонт і техобслуговування машини, що затверджений керівником.
Я виписував лише лімітно-забірну картку, її форма досить зручна і інформативна, а відомість дефектів та кошторис я ніколи не оформляв.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Де це там

В складський книзі

Куркин пишет:

і для чого

для обліку

Куркин пишет:

для кого

для малоймовірних перевіряючих.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

В складській книзі не зручно вести облік запчастин, але нормально, наприклад, для палива, добрива...
До речі, там рух (прибуло, вибуло, підпис) відображається, що якби заміняє нам лімітні забірні картки.