Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 26 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Когда (по времени) нужно высчитывать себестоимость? Ведь я после сбора урожая еще долго (можно и далеко в новом году) вожу зерно на элеватор (списывая на то ДТ) ,там до продажи плачу за очистку, хранение, сушку и прочее. Что также отражается на себестоимости. И как тогда составить отчет о финрезультатах?

Евгений_Киев пишет:

о что вы возите на элеватор, храните и сушите не входит в себестоимость зерна. Себестоимость зерна считается с под комбайна. Все остальное - затраты на сбыт. Это 93 счет в период возникновения затрат. И возите себе его хоть 10 лет.

Ми, наприклад, 9 клас рахунків не ведемо.
На рахунок собівартості з під комбайна не згоден, бо за логікою, якщо зерно в комбайні, але все ще перебуває на полі, то воно не зібране. В мене батьки: мати все життя бухгалтер (головний бухгалтер) в колгоспах, а батько агроном-економіст, то вони стверджують, що собівартість зерна рахується на умовах франко-склад зберігання. Я з ними й не спорю, хоча особливо не копав законодавство в цьому напрямку.
Отже, якщо з поля, з під комбайна, я одразу везу зерно на зберігання на елеватор, то затрати на перевезення включаю до собівартості. Затрати на перевезення в мене - це оплачені послуги ФОПам перевізникам, бо авто я наймаю. Також включаю в затрати послуги елеватора по сушінню та очистці зерна. А от послуги за зберігання зерна в собівартість вже не включаємо.
Також не включаємо в собівартість затрати на перевезення зерна на елеватор,у випадк,у коли з під комбайна ми спочатку веземо зерно на свій склад, а вже пізніше перевозим на елеватор, то вже затрати на збут.
Але коли рахуємо повну собіватрість, яка потрібна, наприклад, коли ми подаємо звіт 2-ферм, то там рахуємо все, в тому числі і зберігання на елеваторі.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Начисление аммортизации проводят в период полезного использования и приостанавливают на период консервации, дооборудования , модернизации". А зимою?

Я б поставив більший строк використання та здійснював амортизацію цілорічно.
До речі, на морозі деталі оприскувача втрачають якість потихеньку.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Цитую свою запис в Статуті що до розподілу прибутку: " бла-бла, він використовується на власний розсуд голови(засновника) господарства, зокрема, бла-бла, частина цього прибутку за рішенням голови(засновника) може бути передана йому у особисте користування за підсумками діяльності господарства." Олександр, Ваша критика, при такій редакції " дивіденти" пройдуть.

Нормально сформульовано, хоча можна було б і краще.
Наприклад для одного засновника можна так:

12.3. Чистий прибуток, одержаний від діяльності Господарства після сплати визначених законодавством податків та інших платежів в бюджет, залишається в розпорядженні Господарства, яке самостійно визначає напрями його використання.
12.4. Прибуток, визначений Засновником до розподілу у вигляді дивідендів, розподіляється Засновнику. Строки і порядок виплати дивідендів визначаються Засновником з дотриманням вимог чинного законодавства України, та цього Статуту.
12.5. Розподіл прибутку Господарства між Членами Господарства (виплата доходу Членам Господарства від виконання трудової функції) здійснюється в залежності від трудової участі кожного з них в діяльності Господарства у строки і порядку, визначеними Засновником з дотриманням вимог чинного законодавства України, та цього Статуту.

То в мене з варіанту Статуту, коли є один засновник, який володіє 100 % статутного (складеного) капіталу, а також є інші члени ФГ, яких прийняли нещодавно і вони не мають частки в статутному капіталі і в ЄДР про них нема відомостей.

Взагалі, ваш варіант статуту також підходить для того, щоб ваші виплати прирівняти в оподаткуванні до дивідендів та застосувати ставку 9 %.
Повтрюсь:

fgrubin пишет:

Але нам в першу чергу цікаво оподаткування виплат за рахунок прибутку, а ПК з 01.01.2017 року прирівняв з метою оподаткування до дивідендів будь-які грошові виплати засновникам у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини):

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Це набагато простіше, але мене смутило, що в тому журналі, що колись ти виклав написано" Начисление аммортизации проводят в период полезного использования и приостанавливают на период консервации, дооборудования , модернизации". А зимою?

Я спочатку нараховував за податкодвим методом, ну не довго, потім перейшов на прямолінійний, потім мені більше сподобався прискорений і зараз я на йому, принцип чим швидше тим краще.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

А зимою?

Амортизація в любому разі нараховується помісячно , в розі концервації або виведення з господарського користування потрібний наказ.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Нормально сформульовано, хоча можна було б і краще.
Наприклад для одного засновника можна так:

Я тоді просто звідкись його переписав без підозри що написане можить на щось колись впливать

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Взагалі, ваш варіант статуту також підходить для того, щоб ваші виплати прирівняти в оподаткуванні до дивідендів та застосувати ставку 9 %.

Дякую за коментар. Але ж на дивіденти є ЄСВ, тут потрібно ще шукати шляхи списання прибутку з балансу.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Олександр, що скажите за виплату разової нецільової допомоги , вона не обкладається ПДФО , і виплачуй хоч всім українцям, не знаю тільки як тут з ЄСВ буде, раніше не було.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Я б поставив більший строк використання

А який конкретно строк потрібно ставить для новоЇ АГ і б.у. ОПШ? І ліквідаційну вартість?

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Але коли рахуємо повну собіватрість, яка потрібна, наприклад, коли ми подаємо звіт 2-ферм, то там рахуємо все, в тому числі і зберігання на елеваторі.

Всі витрати рано чи пізно прийдуть до фініша, тобто на фін рез, де ми їх порівняємо з доходом і визначим прибуток(збиток). Куди Ви їх будите записувать під час їхньої подорожі , по яких бумажках, рахунках, як будете ці бумаги складувати , провожати бухгалтерськими проводками - це інші питання.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Куди Ви їх будите записувать під час їхньої подорожі , по яких бумажках, рахунках, як будете ці бумаги складувати , провожати бухгалтерськими проводками - це інші питання.

Для мене воно дуже цікаве. Так і хочеться обійти всю ту дурну писанину і відразу

Куркин пишет:

до фініша, тобто на фін рез

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Я тоді просто звідкись його переписав без підозри що написане можить на щось колись впливать

А увас члени ФГ, що не є засновниками є?
Статутний капітал?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
waldemar пишет:

А для нарахування амортизації там є їх аж 3 штуки:

Поскачував бланки, роздивився , 2 мені вже треба (одна річна заповнюється на початку року, друга щомісячна, хоча вона в мене буде за всі 12 місяців як під копірку), а третя, якщо на протязі року щось докуплю або продам з основних.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Але ж на дивіденти є ЄСВ, тут потрібно ще шукати шляхи списання прибутку з балансу.

дивіденд!
реєструйтесь одночасно ФОПом і тоді вас не стосуватиметься ЄСВ по дивідендам члена ФГ.

Куркин пишет:

Олександр, що скажите за виплату разової нецільової допомоги , вона не обкладається ПДФО

я такої не виплачую, тому не скажу з ходу, треба почитати ПК, на підставі чого вона виплачується, можливо члени ФГ не мають право на неї.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

А увас члени ФГ, що не є засновниками є?
Статутний капітал?

Статутний капітал є , я ще із -за нього переробляв Статут , бо оказується Складений капітал і Статутний капітал це різні речі , і по різному відображаються в Балансі. Членів не має , я один у всіх лицях.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

я такої не виплачую, тому не скажу з ходу, треба почитати ПК, на підставі чого вона виплачується, можливо члени ФГ не мають право на неї.

Ст. 170.7.3 ПК

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

реєструйтесь одночасно ФОПом і тоді вас не стосуватиметься ЄСВ по дивідендам члена ФГ.

Буду розбираться , можливо Голови залишаться в стороні ЄСВ, і якщо його повинен платити я як громадянин а не ФГ, то ще потрібно взнать яка відповідальність , можливо дишевше буде заплатить штраф .

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Олександр , а для чого Ви готовитесь за рік наперед до виплати дивідентів. А не можна в кінці року на якийсь місяць відкриться ФОПом , сплатити ЄСВ за якийсь місяць, за цей місяць надати послуги своєму ФГ у ремонті техніки, скажем всю її розібрать і зібрать декілка раз , за що отримати тисяч сто грн від свого ФГ , ну як зарплата у наших чиновників, в цей час отримати у ФГ під 9 % ПДФО свій мільйон у якості дивідентів, і на слідуючий місяць ФОПа закрить. Можна ще щось замутить.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

А за весь рік можна надавать послугу своєму ФГ в копанні лопатою Ваших кількох десятків га. по ціні 50 грн. за сотку , по звичайній ринковій ціні , як на городах, ну скажем трактор був в ремонті.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Олександр , а для чого Ви готовитесь за рік наперед до виплати дивідентів.

Та я їх постійно нараховую та виплачую протягом року.

Куркин пишет:

, в цей час отримати у ФГ під 9 % ПДФО свій мільйон у якості дивідентів,

То дорогувато буде :) Треба щось придумати, щоб через ФОПа вивести цей мільйон laugh

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Та я їх постійно нараховую та виплачую протягом року.

А за один раз хіба заборонено.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Олександр, я дивлюсь що в темі в основному всі бла-бла , а Ви дійсно опируєте нормативними знаннями. Хочу ще раз повернуться до собівартості продукції і витрат на збут , що в неї не входять . В ф. 2-ферм. ми показуєм повну собівартість реалізованої продукціїї, це без витрат на збут і т.п. Більш ця собівартість ніде і нікому не потрібна , і взагалі вона - це такий собі умовний показник в колоді економічних показників, так що не дуже нею переймайтесь .При виплаті доходу чи дивідентів відіграє роль навіть не балансовий прибуток, а наявніст бабла на рахунках ФГ.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

я дивлюсь що в темі в основному всі бла-бла

А шо робить, коли дуб-дерево. Завершив епопею з амортизацією, в принципі нічого складного і часу не багато.
Але почав звіряти в Журналі госп. операцій 31 рахунок з банківськими виписками місячними і виявив таку цікавинку: я коли щось купляю, то ті кошти записую в 31 рах. в кредит (так мене вчили від слова "красти"), а коли навпаки, мені хтось перераховує то записую в дебет цього ж рахунку.
А в банку пишуть протилежне- коли мені перераховують то по кредиту, а коли витрачаються гроші, то по дебету.
Я вже занервував, це ж скільки переставляння буде?

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

то ті кошти записую в 31 рах. в кредит (так мене вчили від слова "красти")

Мабуть той хто цьому Вас учив крім красти нічого більше не знав.. 31 рах це активний рахунок і збільшення записується по дебету, а зменшення по кредету,

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

збільшення записується по дебету, а зменшення по кредету,

А в банку чомусь навпаки.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

А в банку чомусь навпаки.

А хіба тільки в банку навпаки, бухгалтерський і податковий облік взагалі наче один одного не бачать і не чують.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Куркин пишет:

А шо робить, коли дуб-дерево.

Я не про тих що питають. Я сам як сомніваюсь то краще запитаю, тут немає нічого поганого.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Я не про тих що питають.

Дуже важко отримати інформацію, таких як ми (що самостійно ведуть бухоблік) тут мало. Саме головне не нарватись на перевірку, чув про штрафи страшні речі.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Дуже важко отримати інформацію,

Не те слово. В цих всих органах сидять бла-бла, ніфіга не знають, або ще й кажуть навмисно брехню.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

До якої групи (для цілей нарахування амртизації) відноситься трактор :машини та обладнання чи транспортні засоби?
І строк служби трактора 8 років- це нормально? Далі просто його експлуатувати, а амортизації не нараховувати?