Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 23 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

віднімаю сумму виплачених дівідентів

У ФГ не можить бути виплати Девідентів, тому що у його особлива природа організаційної форми утворення , а його члени не можиуть мати корпоративних прав , прочитайте про це у "ВІКІПЕДІЇ" : Дивиде́нд (лат. dividendum — то, что подлежит разделу) — часть прибыли акционерного общества или иного хозяйствующего субъекта, распределяемая между акционерами, участниками в соответствии с количеством и видом акций, долей, находящихся в их владении.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Чистий прибуток від реалізації і Нерозподілений прибуток(збиток) від всієї діяльності

Так я ж не переношу тупо " Чистий прибуток" в графу "Нерозподілений прибуток (збиток)", а з нього відмінусовую дівіденти.
Процитую:"Нерозподілений прибуток – це сума чистого прибутку, нерозподіленого у вигляді дивідендів між акціонерами і власниками підприємства."
Буду дуже вдячний, якщо поправите. Тому що я все це сам придумав, просто керуючись логікою. Торішнього звіту вже звісно не виправиш, а цьогорічний писав би правильно.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

У ФГ не можить бути виплати Девідентів

Саша ФГРубін постійно виплачує, а ми виплачуєм тільки для голови-засновниці. яка при створенні ФГ внесла в статутний капітал (про що є запис в Держреєстрі) 22 000грн.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Саша ФГРубін постійно виплачує, а ми виплачуєм тільки для голови-засновниці. яка при створенні ФГ внесла в статутний капітал (про що є запис в Держреєстрі) 22 000грн.

Прочитайте в СТАТУТІ і напишіть як називається те що ФГ виплачуєте засновниці ( розділ "Порядок розподілу прибутку "). Думаю там такого слова Ви не знайдете.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Процитую, що написано в нашому статуті: "9.2. Прибуток, що залишається після сплати податків та інших обов’язкових платежів до державного бюджету, відрахувань до фондів Господарства та інших належних відрахувань та сплат (надалі – «Прибуток»), використовується на інші цілі, визначені головою Господарства."
Виплачуєм дівіденти вже кілька років,подаєм 1ДФ, утримуєм ПДФО і військовий збір з них, проблем з податковою не було

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Те що виплачується членам ФГ називається виплатою доходу . Про девіденти можем поговорить уже з понеділка бо зараз не маю часу

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

У ФГ не можить бути виплати Девідентів, тому що у його особлива природа організаційної форми утворення , а його члени не можиуть мати корпоративних прав

Хто вам таке сказав, чи де ви таке прочитали? laugh

Куркин пишет:

прочитайте про це у "ВІКІПЕДІЇ" : Дивиде́нд (лат. dividendum — то, что подлежит разделу) — часть прибыли акционерного общества или иного хозяйствующего субъекта, распределяемая между акционерами, участниками в соответствии с количеством и видом акций, долей, находящихся в их владении.

Вікіпедія це звісно сильний аргумент, особливо в судах та у офіційному спілкуванні з ДФС laugh
Але навіть у више наведеному визначенні з Вікіпедії все прекрасно співвідноситься з фермерським господарством - юридичною особою.

Дивиде́нд (лат. dividendum — то, что подлежит разделу) — часть прибыли акционерного общества или иного хозяйствующего субъекта, распределяемая между акционерами, участниками в соответствии с количеством и видом акций, долей, находящихся в их владении.

Члени фермерського господарства можуть володіти частками в статутному (складеному) капіталі власного господарства і у відповідності до розміру своєї частки отримувати частину прибутку господарства. Скажу навіть більше, при виконанні деяких умов, члени ФГ можуть володіти корпоративними правами фермерського господарства.

Але нам не важливо, як це все називається у вікіпедії чи на якомусь іншому ресурсі. Головне, що вказано в Податковому Кодексі стосовно оподаткування таких виплат.
А в ПК наразі вказано:

14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Таким чином, з метою оподаткування до дивідендів прирівнюється будь-який платіж у грошовій формі, що здійснюється юрособою на користь її засновника (учасника) у зв'язку з розподілом чистого прибутку.
І якщо член ФГ буде вказаний в Єдиному Державному Реєстрі як засновник (учасник), то він матиме право на оподаткування таких виплат за правилами оподаткування дивідендів (для платників єдиного податку ПДФО для дивідендів складає - 9 %). І для цього навіть не потрібно мати частку у статутному (складениму) капіталі господарства.

Взагалі, наразі у нас є широке поле для вибору критеріїв по розподілу прибутку фермерського господарства. Можна Статутом передбачити розподіл прибутку в залежності від розміру часток у статутному (складеному) капіталі чи в залежності від трудової участі в діяльності, чи навіть зі "стелі".
Головне, наявність факту розподілу прибутку, виплата таких доходів у грошовій формі та підтвердження в ЄДР, що член ФГ є засновником (учасником) господарства.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Вікіпедія це звісно сильний аргумент, особливо в судах та у офіційному спілкуванні з ДФС

Смешались в кучу кони , люди ...

fgrubin пишет:

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Читайте уважно що написано: "Для цілей оподаткування до девідентів прирівнюється ....." А я писав про значення слова виходячи з Закону України "Про Фермерське господарство", а не те , до чого виплату доходу можна прирівняти згідно Податкового Кодекса. Згідн ПК є ще багато визначень яким не має місця в природі, наприклад УМОВНИЙ ПРОДАЖ , і т.д. і т.п.

fgrubin пишет:

Скажу навіть більше, при виконанні деяких умов, члени ФГ можуть володіти корпоративними правами фермерського господарства.

Це Вам приснилось. laugh

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Це Вам приснилось.

Не тупіть!
Викладайте аргументи, а не просто ваші твердження.
Без аргументів розмова зведеться до того, що ви будете стверджувати, закон про ФГ не передбачає виплату дивідендів і члени фг не мають корпоративних прав і прав на отримання дивідендів, а я буду стверджувати, що закон про ФГ ніяким чином не заважає членам фг отримувати дивіденди і не заперечує проти наявності корпоративних прав у членів фг.
А тим, хто все читає, залишається лише вірити кожному з нас на словах.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

І якщо член ФГ буде вказаний в Єдиному Державному Реєстрі як засновник (учасник), то він матиме право на оподаткування таких виплат за правилами оподаткування дивідендів (для платників єдиного податку ПДФО для дивідендів складає - 9 %). І для цього навіть не потрібно мати частку у статутному (складениму) капіталі господарства.

Поясніть будь ласка цю норму , бо я в ЄДР зареєстрований як засновник і є Єдинщиком 4 гр. ,а ПДФО нараховою 18 %, може переплачую. tomato

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

а ПДФО нараховою 18 %, може переплачую.

На які виплати нараховуєте ПДФО? Як приймається рішення про такі виплати? За рахунок чого робите такі виплати?

15.02.2015 - 20:41
: 2435

[quote=fgrubin;1078345896]І якщо член ФГ буде вказаний в Єдиному Державному Реєстрі як засновник (учасник), то він матиме право на оподаткування таких виплат за правилами оподаткування дивідендів (для платників єдиного податку ПДФО для дивідендів складає - 9 %). І для цього навіть не потрібно мати частку у статутному (складениму) капіталі господарства.

Мове йде про те що Ви написали .

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

А тим, хто все читає, залишається лише вірити кожному з нас на словах.

Я уже товаришу писав що про девіденти з понеділка , там є один момент при умові запису в Статуті, але за наявніст у голови (засновника) чи членів ФГ корпоративних прав - це нонсенс.

Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711

О, який цікавий баттл smile3 . Послухаю, з попкорном. smile3 Бо я теж один засновник, статутного капіталу 0 грн.
Дивіденти(чи дохід) ніколи собі не виплачував. Вважаю занадто дорого - навіть якщо 9%+1,5%+обналічка 1%. А якщо 18% - то взагалі cry

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Мове йде про те що Ви написали .

Якщо буде рішення вищого органу управління фермерського господарства (чи іншого органу управління, що відповідно до Статуту приймає рішення про розподіл прибутку) про розподіл чистого прибутку (його частини) на користь засновника (учасника) фермерського господарства та виплати будуть здійснені в грошовій формі, то для платників ЄП 4 групи потрібно нараховувати і сплачувати ПДФО по ставці 9 % не залежно від того, чи створений статутний (складений) капітал.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Якщо буде рішення вищого органу управління фермерського господарства (чи іншого органу управління, що відповідно до Статуту приймає рішення про розподіл прибутку) про розподіл чистого прибутку (його частини) на користь засновника (учасника) фермерського господарства та виплати будуть здійснені в грошовій формі, то для платників ЄП 4 групи потрібно нараховувати і сплачувати ПДФО по ставці 9 % не залежно від того, чи створений статутний (складений) капітал.

Капец , безплатний телефон який Вам допоможе 08005010070

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Відірвавсь від своїх справ знайшов в купі журналів "Все про бухгалтерський облік" статтю "Виплата членам ФГ :оподаткування та облік" №90 за 28.09.12р. там про це описано на пів журнала , вивчайте : і про девіденти, і про корпораційні права, і про правову природу виплат членам ФГ , іще багато про що.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
KOHDPAT пишет:

О, який цікавий баттл . Послухаю, з попкорном. Бо я теж один засновник, статутного капіталу 0 грн.

Він був би цікавим, якщо б шановний Куркин наводив аргументи, а не таке:

Куркин пишет:

У ФГ не можить бути виплати Девідентів, тому що у його особлива природа організаційної форми утворення , а його члени не можиуть мати корпоративних прав , прочитайте про це у "ВІКІПЕДІЇ" :

Куркин пишет:

але за наявніст у голови (засновника) чи членів ФГ корпоративних прав - це нонсенс.

Куркин пишет:

Те що виплачується членам ФГ називається виплатою доходу

Стосовно корпоративних прав я раніше тут, та в інших темах про законодавство все вже детально пояснював з аргументацією та посиланням на норми законодавства.
Зараз знову набирав пояснення на тему корпоративних прав членів ФГ, але щось сайт заглючив і все зникло, треба заново набирати cry

KOHDPAT пишет:

Дивіденти(чи дохід) ніколи собі не виплачував. Вважаю занадто дорого - навіть якщо 9%+1,5%+обналічка 1%. А якщо 18% - то взагалі

Обналічка в мене виходить 0,5 %, але я взагалі мало використовую готівку, тому затрат на "обналічку" в банку нема взагалі.
Так 9 %, а тим більше 18 % дорого, але як я вже тут відзначав, ДФС моніторить сплату фермерськими господарства ПДФО і вважається, що с кожного гектару нам необхідно сплачувати десь близько 400 грн ПДФО, інакше ми потрапляємо під їх пильну увагу і можливі перевірки.
І краще сплачувати ці 400 грн/га під ставку 9 % ПДФО, ніж під 18 %.

А взагалі, якщо поставити мету по виводу коштів з фермерського господарства під мінімальні податки, то потрібно розглядати варіанти з ФОПами на єдиному податку 2 та 3 групи.
Я, знову повторююсь, зареєструвався ФОПом на 3 групі ЄП по ставці 5 %, поки що діяльності не веду і ЄП не сплачую, але є варіант, перейти на якийсь один квартал на 2 групу ЄП, сплатити за цей квартал близько 2500 грн ЄП та вивести кошти з ФГ на ФОПа під якісь консультаційні послуги.
Тобто, за 2500 грн. ЄП можна вивести хоч мільйон гривень, виходить ставка оподаткування 0,25 %.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

знайшов в купі журналів "Все про бухгалтерський облік" статтю "Виплата членам ФГ :оподаткування та облік" №90 за 28.09.12р

Саме цю статтю в журналі ми обговорювали на форумі. Позиція автора не витримує критики, скажу більше, в цьому ж номері журналу, на іншій сторінці, інший автор говорить зовсім протилежне laugh
Рекомендую вам почитати інші журнали, наприклад, Баланс-агро і навіть, уявіть собі, Вісник ДФС, в якому чорним по білому розписано з аргументацією, що члени ФГ можуть отримувати дивіденди та оподатковувати їх за відповідними ставками.
В колеги-фермера з Київської області нещодавно пройшла перевірка по сплаті ПДФО, як раз дивились на виплату дивідендів. Він нарахував дивіденди в грудні 2014 року (дату точно не пригадую, але це було перед зміною ставок з 5 % на 18 %) в сумі декілька мільйонів гривень, сплатив ПДФО по ставці 5 %, а виплачував ці суми протягом наступних років (коли вже ставка була 18 %). Перевірка порушень не знайшла hi

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

сплатити за цей квартал близько 2500 грн ЄП та вивести кошти з ФГ на ФОПа під якісь консультаційні послуги.

Не забудьте складати Договора на послуги та врахувати "звичайну" (ринкову) ціну таких послуг, бо буде кирдик.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

наприклад, Баланс-агро і навіть, уявіть собі, Вісник ДФС, в якому чорним по білому розписано з аргументацією, що члени ФГ можуть отримувати дивіденди та оподатковувати їх за відповідними ставками.

Дайте будь-ласка зсилку

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

це було перед зміною ставок з 5 % на 18 %)

Дещо починає проясняться , значить я не переплачую рідній вітчизні

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Дещо починає проясняться , значить я не переплачую рідній вітчизні

Переплачуєте, бо в 2017 році ставку ПДФО по дивідендам для платників ЄП змінили з 18 % на 9 %.
Для платників податку на прибуток ця ставка завжди була і є 5 %.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

поки що діяльності не веду і ЄП не сплачую,

Ви узнайте на якій системі оподаткування зараз знаходитесь , бо спрощені системи оподаткування в т. ч. і 4 гр.- сільгоспвиробники , передбачають щорічне підтвердження цього статусу. Якщо Ви його не робили то ВИ перебуваєте на загальній системі , а при ній такого робить як Ви писали , я нераджу , бо станете безхатченком.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Переплачуєте, бо в 2017 році ставку ПДФО по дивідендам для платників ЄП змінили з 18 % на 9 %.

Я Єдинщик на 4 гр

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
fgrubin пишет:

зареєструвався ФОПом на 3 групі ЄП по ставці 5 %, поки що діяльності не веду і ЄП не сплачую

Куркин пишет:

Ви узнайте на якій системі оподаткування зараз знаходитесь , бо спрощені системи оподаткування в т. ч. і 4 гр.- сільгоспвиробники , передбачають щорічне підтвердження цього статусу.

То я не все сказав, в мене є фермерське господарство - юридична особа, точніше, я в ньому голова і співзасновник (член ФГ, співвласник), фермерське господарство на єдиному податку 4 групи.
Окрім того, я особисто зареєструвався ФОПом, де з моменту реєстрації я на спрощеній системі 3 групи. Вид діяльності ФОПа не пов'язаний з діяльністю ФГ-юрособи. Точніше, вид діяльності у ФОПа: 01.61. Допоміжна діяльність у рослинництві.
Реєстрація ФОПа мені потрібна для того, щоб я не сплачував ЄСВ, як член ФГ. Бо на всі виплати , які отримують члени ФГ та які оподатковуються ПДФО (в т.ч. дивіденди), потрібно нараховувати та сплачувати 22 % ЄСВ. Наразі я сплачую ЄСВ не як член ФГ, а на інших підставах, як ФОП.

Куркин пишет:

Я Єдинщик на 4 гр

Ставка 9 % ПДФО по дивідендам стосується і 4 групи.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

щоб я не сплачував ЄСВ, як член ФГ.

Члени ФГ сплачують ЄСВ на добровільних умовах , читайте ст. 4 Закону України "Про ЄСВ"

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Ставка 9 % ПДФО по дивідендам стосується і 4 групи.

Останній раз кажу що у ФГ немає девідендів і тим більше ставки ПДФО 9%

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.htmlЯкщо нема в цьому списку, то можна в 2018 спати спокійно?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Стосовно корпоративних прав членів фермерського господарства.
Відповідно до частини третьої статті 114 Господарського кодекса:

Відносини, пов'язані із створенням та діяльністю фермерських господарств, регулюються цим Кодексом, а також законом про фермерське господарство, іншими законами.

Отже, для з'ясування даного питання потрібно розглядати не тільки закон про фермерське господарство, а й інші закони.

Частиною першою статті 167 ГК визначено:

Корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Фермерське господарство є господарською організацією відповідно до пункту 1 частини другої статті 55 ГК:

2. Суб'єктами господарювання є:
1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

Якщо член ФГ має частку у статутному капіталі (майні) фермерського господарства і ця частка включає право на участь в управлінні господарства, право на отримання певної частки прибутку господарства, право на отримання активів у разі ліквідації господарства відповідно до закону, а також інші правомочності передбачені Статутом, то такий член фермерського господарства володіє корпоративними правами свого господарства.

Для прикладу, в Статуті мого ФГ зазначено статутний (складений) капітал та розподілені його частки між членами ФГ (засновниками ФГ). Вищим органом управління у нас в Статуті та ЄДР визначено - загальні збори засновників господарства, кількість голосів кожного із засновників визначається пропорційно розміру частки засновника у статутному (складеному) капіталі Господарства. Голосування на зборах засновників провадиться за принципом - на один відсоток статутного (складеного) капіталу припадає один голос. Члени ФГ, які є засновниками, мають право брати участь в управлінні справами Господарства в порядку, визначенному в Статуті, брати участь у розподілі прибутку Господарства та одержувати його частку пропорційно частці кожного із засновників у статутному (складеному) капіталі Господарства та/або в залежності від трудової участі кожного з них в діяльності Господарства, та ще мають багато інших прав, в тому числі і на отримання активів у разі ліквідації Господарства.