Вы здесь

Новации в законодательстве Украины для сельхозпроизводителей. Страница 95 из 153

Перейти к полной версии/Вернуться
4587 сообщений
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

В законі про ФГ є цікаві зміни, зокрема:

4. Фермерське господарство підлягає державній реєстрації як юридична особа або фізична особа - підприємець. Фермерське господарство діє на основі установчого документа (для юридичної особи - статуту, для господарства без статусу юридичної особи - договору (декларації) про створення фермерського господарства). В установчому документі зазначаються найменування господарства, його місцезнаходження, адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна (складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього та інші положення, що не суперечать законодавству України.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

В законі про державну реєстрацію також є зміни щодо ФОПів, які створили сімейне фермерське господарство. Наразі, в ЄДР будуть вниситись відомості про створення ФОПом такого господарства

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Думаю, проблема податку на майно під складами вирішилась

Так було завжди.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Та ні, тут он Володимир Vavis минулого року писав про проблему з цим у нього, як ФОПа.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

З приводу ПДВ по експорту сої.
Тут Андрій СледжХамер запитував, то ось текст сьогоднішніх норм ПК:

63. Тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту:

з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД);

з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).

Положення цього пункту не поширюються на операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту сільськогосподарськими підприємствами - виробниками соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД), вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису.

{Пункт 63 підрозділу 2 розділу XX доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 2440-VIII від 22.05.2018}

{Підрозділ 2 розділу XX доповнено пунктом 63 згідно із Законом № 2245-VIII від 07.12.2017}

Бачу проблему для фермерських господарств, які відповідно до закону використовують без договорів землі членів ФГ, які перебувають у власності членів ФГ або надані голові в постійне користування чи оренду для ведення ФГ.

Бо "вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису."
Мова про власність та користування на землю саме сільськогосподарських товаровиробників, платників ПДВ, а не фізичних осіб - членів ФГ.

Украина
12.09.2010 - 12:53
: 665

Как дела с компенсацией стоимости техники кто-то подавал документы, как платят не мучают проверками?

Украина
: баштанский, еланецкий р-н.
16.11.2013 - 20:41
: 833
Олег Мадрид пишет:

Как дела с компенсацией стоимости техники кто-то подавал документы, как платят не мучают проверками?

Пока еще не проверяли..... но думаю будут.

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Шановні колеги! Дуже потрібна ваша допомога.
не знаю, чи у той розділ форуму пишу..
Але може хтось стикався з такою ситуацією.
Голова ФГ має сина, у сина є дружина.
Голова ФГ бажає включити у члени ФГ батьків дружини сина – сватів (з метою спільного ведення ФГ та подальшого розпаювання земель)
Як я розумію, то включення таких осіб є законним.
Бо у статті 3 Закона «Про ФГ» вказано, что для цілей цього Закону до членів сім’ї та родичів голови фермерського господарства відносяться дружина (чоловік), батьки, діти, баба, дід, прабаба, прадід, внуки, правнуки, мачуха, вітчим, падчерка, пасинок, рідні та двоюрідні брати та сестри, дядько, тітка, племінники як голови фермерського господарства, так і його дружини (її чоловіка), а також особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення з усіма вищезазначеними членами сім’ї та родичами (батьки такої особи та батьки чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти).
Тобто, дружина сина та батьки дружини сина, це є особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення із сином голови. А отже вони можуть бути членами ФГ?
Чи правильно я розумію?
Дуже дякую за допомогу!!

Украина
: Еланецкий р-н
12.08.2015 - 10:34
: 271

Хіба зараз можливе розпаювання між родичами?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

Голова ФГ бажає включити у члени ФГ батьків дружини сина – сватів (з метою спільного ведення ФГ та подальшого розпаювання земель)
......
Тобто, дружина сина та батьки дружини сина, це є особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення із сином голови. А отже вони можуть бути членами ФГ?

Чи правильно я розумію?
Дуже дякую за допомогу!!

Правильно.
В мене вже приватизовавно землю на членів ФГ, в тому числі, на батьків чоловіка рідної сестри голови ФГ.
Членами ФГ в нашому господарстві є, в тому числі, і сестра голови, і її чоловік, і його батьки.

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Дякую велике!!
Як я розумію, сестра дружини голови та батько дружини голови також підходить?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

батько точно підходить, а на рахунок сестри треба подумати

Якщо керуватись цим:

особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення з усіма вищезазначеними членами сім’ї та родичами (батьки такої особи та батьки чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти).

То сестра дружини не підходить, бо між дружиною та її сестрою нема першого ступеня споріднення.

Треба розібратись з цим:

о членів сім’ї та родичів голови фермерського господарства відносяться дружина (чоловік), батьки, діти, баба, дід, прабаба, прадід, внуки, правнуки, мачуха, вітчим, падчерка, пасинок, рідні та двоюрідні брати та сестри, дядько, тітка, племінники як голови фермерського господарства, так і його дружини (її чоловіка)

От я не можу сказати напевно, чи слова "як голови фермерського господарства, так і його дружини" відносяться виключно до племінників, чи до всього списку scratch_one-s_head

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Цікаво, дякую... в мене навіть думки не було, що слова "як голови фермерського господарства, так і його дружини" можуть відноситись лише до племінників, завжди вважала, що до всього переліку відноситься...
Якось дивно виходить, батьки невістки - це родичі голови, а сестра дружини голови не родич...
Думаю, чи навряд законодавець це мав на увазі..

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Шановний fgrubin!
Якщо ви вже розпаювалися, то чи не підкажете, чи буде проблемою, якщо у статуті засновник - це одна особа (якій видавався держ. акт на право постійного користування землею), а головою ФГ призначено іншу особу - члена сім”ї, та члена ФГ.
Просто у переліку необхідних документів необхідних для розпаювання значиться нотаріальна згода користувача земельної ділянки – голови ФГ.
А в моєму випадку, це має бути нотаріальна згода засновника?
Я ось ще думаю, чи треба засновника та голову ФГ (обраного із членів ФГ) у статуті у переліку членів ФГ зазначати.
Бо в мене у статуті – засновник Вася, голова – Маша, члени ФГ – Оля, Катя, Марина.
Для розпаювання це не принципово?
Що думаєте?
Дуже вам дякую!

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

По перше, засновник це також член ФГ апріорі, тому в переліку членів вказуйте також засновників.
Стосовно акту на землю, який не у голови, то в мене проблем не було. Але в статуті я чітко прописував, що землі ФГ складаються з земельної ділянки, яка надана в постійне користування такому-то

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Тобто згоду на розпаювання давав засновник?

В мене у статуті просто вказано:
4. ЗЕМЛІ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
4.1. Землі Фермерського господарства можуть складатися із:
4.1.1. земельної ділянки, що належить на праві власності Фермерському господарству як юридичній особі;
4.1.2. земельних ділянок, що належать громадянам - членам Фермерського господарства на праві приватної власності;
4.1.3. земельної ділянки, що використовується Фермерським господарством на умовах оренди.
4.2. Права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів Фермерського господарства, здійснює Фермерське господарство.

Тобто треба дописати ще 4.1.4.земельні ділянки надані у постійне користування Засновнику ФГ - Васі? (Чи потрібно вказувати всі реквізити, площу і .т.п, в мене просто зараз кадастрові номери присвоюють, і площа трохи відрізнятиметься по факту від площі в акті)...
Дуже вам дякую за практичні поради

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Я думаю, згадка в Статуті про ту землю не дуже впливатиме на приватизацію.
Доречі, наразі зустрічав свіжі рішення судів, в яких люди програли справу, а висновки судів були такі, що привазитувати маає право лише той, кому конкретно давали землю.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/75904326

На підставі аналізу наведених правових норм колегія суддів доходить до висновку про те, що громадяни можуть отримати землі державної та комунальної власності для ведення фермерського господарства у загальному порядку, визначеному Земельним кодексом України. Фермерське господарство може володіти та користуватися землями своїх членів лише у разі, якщо такі земельні ділянки перебувають у власності (а не користуванні) члена фермерського господарства. При цьому, статтею 13 Закону України «Про фермерське господарство» передбачено право члена фермерського господарства отримати безоплатно у власність земельну ділянку, яка раніше була надана йому у користування, тобто передача у власність земельної ділянки можлива тій самій особі, якій земельна ділянка передана у користування.

Нема часу вчитуватись в рішення суду, можливо там є якісь нюанси та підводні камені

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Дякую, подивлюсь обов язково!

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Прочитала решение ВСУ, впечатлилась... наследовать ФГ нельзя, теперь и распаивать нельзя...
У кого какие мысли??

Украина
: Еланецкий р-н
12.08.2015 - 10:34
: 271

У кого какие мысли??

[/quote]
А чого так засуетились?Якшо не секрет?

Україна
: Хмельницький
19.02.2018 - 20:52
: 160
ЕкатеринаСС пишет:

Прочитала решение ВСУ, впечатлилась... наследовать ФГ нельзя, теперь и распаивать нельзя...
У кого какие мысли??

У нас в статуте 6 засновників. Но земля надана отцу, тоже надо чтото делать. Слышал что можно землю внести в капитал ФГ. Хто что по этому поводу думает?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

Прочитала решение ВСУ, впечатлилась... наследовать ФГ нельзя, теперь и распаивать нельзя...
У кого какие мысли??

У нас в країні не прецендентне право.
Прочитав я те рішення, там є цікаві моменти.

У 2008 році із зазначеної земельної ділянки було передано у власність 4,04 га ОСОБА_5, 3,8 га - ОСОБА_6 та у 2013 році із зазначеної земельної ділянки було передано у власність 3,6 га ОСОБА_7

Отже, вже частину земельної ділянки приватизували інші члени ФГ.
Позов був від членга ФГ, якому відмовили у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою.
Суд відправив справу на новий розгляд:

виділення спірної земельної ділянки іншій фізичній особі можливе лише після подання ОСОБА_5 заяви про відмову від такої ділянки та припинення у встановленому законом порядку права користування цією земельною ділянкою. При цьому суди попередніх інстанцій не з'ясували, чи подавала ОСОБА_5 заяву про відмову від права користування земельною ділянкою, що має важливе значення для правильного вирішення справи.

За таких обставин колегія суддів дійшла до висновку про необхідність часткового задоволення касаційної скарги, скасування рішень судів першої та апеляційної інстанції з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції. Під час нового розгляду справи суди мають залучити до розгляду справи ОСОБА_5, а також з'ясувати, чи подавала вона заяву про відмову від права користування земельною ділянкою, на яку претендує ОСОБА_4

От думаю, якщо ОСОБА_5 таки подавала заяву про відмову, то що суд вирішить?
Логічно, що судді вирішать, якщо така заява була, то змусять геокадастр дати дозвіл.

Ну і як на мене, то положення статті 13 Закону про ФГ можна трактувати більш розширено:

Членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради

"із раніше наданих їм у користування" можна і треба трактувати так, що навіть, якщо давали і оформляли землю на когось одного, то по факту ж користувались всі члени ФГ, бо надавали ж з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства, а ведуть фермерське господарство всі члени ФГ, бо:

Стаття 3. Члени фермерського господарства
1. Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства,

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Дякую за думки!!
Ми пізно прокинулись з цим розпаюванням, якось працювали і не думали..
у нашій області Геокадастр вимагає відмову від постійного користування перед наданням дозволу на розробку проектів щодо відведення земельних ділянок на членів ФГ, і люди бояться, що відмову напишуть - право припиниться, а дозвіл на розробку не дадуть..
ч.5 ст. 116 Земельного кодексу України
Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
Я так розумію, що перед виданням останнього розпорядження Геокадастру про затвердження проекту та надання у власність земельної ділянки члену ФГ, засновник має відмовитись від права постійного користування …(знову ж таки, чи є нотаріальна згода засновника на розпаювання, відмовою його від постійного користування..)
І якщо я відмовлюсь, а розпорядження про право власності не нададуть..?

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Ще одна постанова ВСУ від 19.06.2018 справа № 816/1920/17
"За результатами розгляду вказаної заяви ОСОБА_2 листом ГУ Держгеокадастру в Полтавській області від 30 серпня 2017 року вих. № 12512/6-17 повідомлено, що відведення земельної ділянки передбачено за рахунок земель, наданих у постійне користування для ведення селянського (фермерського) господарства громадянину ОСОБА_3 (державний акт на право постійного користування землею серія НОМЕР_2 зареєстрований за № 99 від 29 грудня 2001 року), що суперечить вимогам статті 116 Земельного кодексу України.
Також у листі зазначено, що частиною п'ятою статті 116 Земельного кодексу України визначено, що земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом. Постановою Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 року № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» передбачено, що у разі добровільної відмови юридичної або фізичної особи від земельної ділянки (у тому числі земельної частки (паю), яка перебуває у власності або користуванні такої особи, передавати таку земельну ділянку в користування за результатами земельних торгів, не допускаючи передачі таких земельних ділянок у приватну власність. Враховуючи вищевикладене, у Головного управління відсутні правові підстави у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи .. колегія суддів зазначає наступне.
..Як встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджено матеріалами справи, на підставі рішення 21 сесії 23 скликання Великобагачанської районної Ради народних депутатів Великобагачанського району Полтавської області від 05 грудня 2001 року ОСОБА_3 виданий державний акт на право постійного користування землею серії НОМЕР_2 на земельну ділянку площею 5,0300 га у межах згідно з планом. Земельна ділянка розташована на території Корнієнківської сільської ради. Землю надано для ведення селянського (фермерського) господарства. Вказаний акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 99 від 29 грудня 2001 року.
У зв'язку з тим, що спірна земельна ділянка входить до земельного масиву, що перебуває у постійному користуванні ОСОБА_3 на підставі державного акта на право постійного користування землею серії НОМЕР_2, суди попередніх інстанцій дійшли до правильного висновку про те, що за таких умов затвердження проекту землеустрою щодо надання земельної ділянки у власність іншій особі з подальшим наданням цієї ділянки у власність, суперечить положенням частини п'ятої статті 116 Земельного кодексу України, що є підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою.
Колегія суддів відхиляє доводи скаржника про те, що ОСОБА_3 визнав позов, чим фактично відмовився від наданої йому земельної ділянки, у зв'язку з тим, що частинами другою та третьою статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Отже, колегія суддів погоджується з висновком судів попередніх інстанцій про те, що право користування земельною ділянкою ОСОБА_3 не припинено, оскільки у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею відсутній запис про припинення відповідного права.
....На підставі аналізу наведених правових норм колегія суддів доходить до висновку про те, що громадяни можуть отримати землі державної та комунальної власності для ведення фермерського господарства у загальному порядку, визначеному Земельним кодексом України. Фермерське господарство може володіти та користуватися землями своїх членів лише у разі, якщо такі земельні ділянки перебувають у власності (а не користуванні) члена фермерського господарства. При цьому, статтею 13 Закону України «Про фермерське господарство» передбачено право члена фермерського господарства отримати безоплатно у власність земельну ділянку, яка раніше була надана йому у користування, тобто передача у власність земельної ділянки можлива тій самій особі, якій земельна ділянка передана у користування.
Проте, як встановлено судами попередніх інстанцій та підтверджено матеріалами справи, із заявою про затвердження проекту щодо надання спірної земельної ділянки у власність до ГУ Держгеокадастру у Полтавській області звернувся не ОСОБА_3, якому ділянка належить на праві постійного користування, а інша особа - ОСОБА_2"

Виходить, що відмова від постійного користування - це лише реальне припинення постійного користування... за постановою КМУ у разі добровільної відмови у власністю землю передати іншому не можна...

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

В мене така нотаріапьно посвідченна згода була в проекті землеустрою.
А в тій згоді писали щось типу такого: "я даю згоду на припинення права користування земельною ділянкою в розмірі .....для передачі у власність членам фг ..

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Тобто, як би членам фермерського господарства проекти не затвердили, то ваша нотаріальна згода на припинення не мала б юридичної сили, бо право постійного користування у реєстрі припинено не було..?
Цікаво, тепер прокуратура може проводити перевірки тих, хто вже розпаювався та казати, що на членів ФГ розпаювати не могли. shok

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Рішення про припинення права користування та передачу у власність приймалось одночасно, в одному наказі, першим пунктом писали, припинити право користування, другим пунктом передати у власність.
Що не так? Все логічно і нормально. І це робили так всім в 2014 році і раніше

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Я зрозуміла, дякую... подивимось, що наш Геокадастр мені напише..

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Хто цікавився, що буде за несплату ЄСВ членами ФГ, можна прочитати тут:
Каверзи ЄСВ для членів фермерських господарств
1. Потрібно буде сплатити ЄСВ за всі періоди, починаючи з січня 2018 року.
2. Потрібно буде сплатити штраф у розмірі 20 % несплачених сум
3. Пеня 0,1 % за кожний день прострочки платежу
4. Штраф у розмірі 10 НМДГ (170 грн.) за ухилення від взяття на облік платниками ЄСВ

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Хто цікавився, що буде за несплату ЄСВ членами ФГ, можна прочитати тут:
Каверзи ЄСВ для членів фермерських господарств
1. Потрібно буде сплатити ЄСВ за всі періоди, починаючи з січня 2018 року.
2. Потрібно буде сплатити штраф у розмірі 20 % несплачених сум
3. Пеня 0,1 % за кожний день прострочки платежу
4. Штраф у розмірі 10 НМДГ (170 грн.) за ухилення від взяття на облік платниками ЄСВ

Налоговики так робили завжди, Не було вказівок згори - замовчували про порушення , потім комусь моча надавила на щось , і давай всих підряд штрафувати. Припоминаю що не писались листи про відмову подавати звітність в звязку з відсутністю обєкта оподаткування за забруднення , а потім зпомнили що є таке порушення і всих в районі оштрафували .