Вы здесь

Новации в законодательстве Украины для сельхозпроизводителей в 2015 году. Страница 29 из 40

Перейти к полной версии/Вернуться


1185 сообщений
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Второе выступление Южаниной:

13:43:13

ЮЖАНІНА Н.П.

Шановні колеги, ми наразі закінчили узгоджувати пропозиції і позиції і хочу додати до того, що я проголошувала не так давно з цієї трибуни, сьогодні, мається на увазі. Пропозиції, які лунали від депутатів в залі, залишаємо тільки пропозицію Княжицького щодо продовження пільги по ПДВ на 1 рік, норму вже зараз не буду називати.

І до того, додаємо наступну, я вам дуже багато читала щодо врегулювання питання щодо спеціального режиму оподаткування ПДВ. Зараз я хочу тільки наголосити на тій домовленості, яка досягнута щодо пропорцій. А всі зміни до відповідних пунктів я не буду повторювати, тому що технічно вони будуть знову ж такі ж самі, тільки пропорція буде змінена.

Отже, щодо пропорцій, яка залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується сільгоспвиробником. При реалізації зернових та технічних культур 15 відсотків – на спеціальні рахунки с/г підприємств, 85 відсотків зараховуються на основний електронний рахунок, з якого після подачі декларації по спецрежиму задекларовані суми перераховуються в бюджет, а зайві повертаються.
При реалізації с/г продукції іншої, чим зернові та технічні, і за виключенням ВРХ та молока, пропорція 80 відсотків – на спеціальні рахунки с/г підприємств і 20 відсотків – на основний електронний рахунок з послідуючим перерахуванням в бюджет. Все інше, крім зернових та технічних, ВРХ та молока – 50 на 50: 50 – в бюджет, 50 – на спеціальні рахунки с/г підприємств. Всі зрозуміли? ВРХ та молоко: 80 залишається аграріям.

Щодо... А?

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

ЮЖАНІНА Н.П. Да. Іще раз повторюю, тому що зернові: 15 – на с/г підприємствам, 85 – в бюджет. ВРХ і молоко: 80 – підприємствам і тільки 20 – в бюджет.

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

ЮЖАНІНА Н.П. Ні, не так, я правильно сказала. І інші – 50 на 50. Всім зрозуміло?
Тепер, спільна діяльність залишається без змін. У "Укргазвидобування" залишається без змін.
Ще одне питання. Необхідно внести технічні корегування, пов'язані з реєстром відшкодування ПДВ. Вони будуть стосуватися того блоку, що у нас є перехідний період, заборгованість по бюджету, бюджету по відшкодуванню ПДВ. Зараз експортери пропонують залишити частково автоматичне відшкодування саме тим, в кого експортна складова складає більше 40 відсотків. Тобто в реєстрі залишити частково місце саме для таких платників, тобто першочерговість.

Це всі домовленості, які тільки що прозвучали.

Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711
fgrubin пишет:

В моем ФХ, в результате прошлогодней засухи и неурожая, в этом году вообще по декларации не было сумм для перечислений в бюджет по итогам отчетных месячных периодов.
Но рано или поздно, вам нужна будет выручка для совершения платежей, которые не имеют по своей природе НДС

Вот, теперь просто наступает такой период, что продавать и покупать нужно будет очень аккуратно: чтоб в каждом месяце не вылезать за этот балланс прихода и расхода НДС.
Тоесть - не вываливать в продажу весь прошлогодний урожай за раз, и в конце месяца со слезами отдавать 20% Сене с гопкомпанией. А проводить всё понемножку, паралельно ведя закупки нужных ресурсов.
Я б даже назвал это "Время покупать!"(с ПДВ, конечно)
Например дорогие вещи по с\х технике, оборудованию и тд. - чтоб увеличить свой податковий кредит.
В общем - должность бухгалтера выходит на невиданные доселе высоты wacko2
А в общем - настроение, конечно, далеко не предпраздничное.... Натягивают нас, пуще прежнего...

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Третье выступление:

16:31:43

ЮЖАНІНА Н.П.

Шановні колеги…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Увага! Увага!

ЮЖАНІНА Н.П. Шановні колеги, ми до перерви з вами зупинилися і розійшлись в поглядах щодо застосування нової системи адміністрування ПДВ через відкриті реєстри відшкодування ПДВ.

Тому зараз в процесі дискусії, професійної дискусії і так як ми розібрали все по полицям, ми вийшли на таке компромісне рішення. Пропонується створити 2 публічних відкритих реєстри з однаковою системою хронологічного відшкодування ПДВ.

Перший реєстр для суб'єктів підприємницької діяльності, які відповідають критеріям автоматичного відшкодування.

При цьому з критеріїв автоматичного відшкодування ми приберемо норму, яка дозволяла знаходитись там і суб'єктам підприємницької діяльності, які не були експортерами, а лише мали інвестиції у розмірі 3 мільйонів гривень на рік. Ми в цьому критерії залишаємо лише тих, у кого є експертні операції більше чим на 40 відсотків. Крім того, в критеріях автоматичного відшкодування ПДВ ми прибираємо критерій, вірніше його перетворюємо у наступне. Із автоматичного відшкодування випадали ті суб'єкти, які мали податковий борг, і це дозволяло спекулювати цією нормою. Так от сума відшкодування суб'єктам підприємницької діяльності, які підпадають під критерії автоматичного відшкодування, буде здійснюватися за мінусом того податкового боргу, який в нього рахується. Тим більше, якщо ви звернули увагу, уже в тому тексті, який ми проговорили, є норма про можливість зарахування суми бюджетного відшкодування в рахунок інших платежів. Тому це ще раз підкреслює, що така опція як виключення із автоматичного відшкодування пропаде, такого механізму в руках податківців не буде. І другий прозорий реєстр з хронологічним порядком відшкодування буде для всіх інших платників і для тих експортерів, у яких обсяг невеликий, і для наших українських виробників, які мають право на бюджетне фінансування із-за вхідного податкового кредиту, наприклад, імпортного.

Тому два прозорі реєстри за однаковою системою. Ми зараз говорили, що це буде правильно ще і з точки зору того, що швидкість подачі декларацій маленькими суб'єктами і середніми на багато легша чим великими підприємствами. Тому і тут ми нібито так підійдемо більш справедливо до створення реєстрів в рамках платників по категоріям, нібито так. Тому саме пропонуємо щодо реєстру запровадити таку систему з 1 лютого 2016 року. Тому що для цього треба перебудувати всю систему електронного обліку, яка є.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Дякую, Ніна Петрівна.

Шановні колеги народні депутати, пропозиція наступна: з поправкою і пропозиціями, які оголосила Ніна Петрівна Южаніна, включно з поправкою Миколи Княжицького, за основу та в цілому з техніко-юридичними правками.

Я прошу всіх сконцентруватись, підготуватись до голосування. Я хочу, щоб ви розуміли, що це надзвичайно відповідальне голосування. Ми маємо йти далі, і країна має отримати бюджет. Голосуємо, шановні колеги, за основу і в цілому відповідно до моєї пропозиції з техніко-юридичними правками.

Готові? Голосуємо. За основу та в цілому з техніко-юридичні правки з відповідними пропозиціями під стенограму. Голосуємо і прошу підтримати всіх. Голосуємо.

16:36:18

За-251

Закон ухвалено

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

KOHDPAT, все так, но что будете делать если на рынке будет пик цены, или вам будет казаться, что завтра будет обвал, а значит надо продавать сегодня и сегодня к примеру 31 число месяца?

Аренда, дивиденды, зарплата, налоги и пр., что бы все это выплатить сначала уплатим НДС.

Украина
: Винницкая обл
26.02.2014 - 14:47
: 292

как все ето повлияет на зерновые?

: Донецкая область
23.08.2011 - 10:43
: 3762
KOHDPAT пишет:

В общем - должность бухгалтера выходит на невиданные доселе высоты wacko2
А в общем - настроение, конечно, далеко не предпраздничное.... Натягивают нас, пуще прежнего...

Та еще ж и за поставщиков придется думать,а вдруг они или их поставщики занимаются "покраской облаков"?

И теперь любой и всякий налоговичек придет к вам,хлопцы,и наступит на одно место....

Ну шо,слава Україні?

: Донецк
24.12.2013 - 23:32
: 856
Серж2015 пишет:

как все ето повлияет на зерновые?

Тут есть 2 варианта в моем видении:
1. Зернотрейдеры получат дополнительные деньги с экспорта зерна от государства и поделятся этим с нами путем повышения закупочной цены, чем мы хоть немного перекроем недополучение средств ввиду новой схемы 85х15.
2. Все заберут себе и станут еще богаче, в который раз доказав, что перепродажа намного выгоднее, чем производство и такая схема зарабатывания денег станет хорошим якорем в экономике страны.
При этом цены не изменятся на с\х продукцию (по крайней мере ниже не станут).

: Донецкая область
23.08.2011 - 10:43
: 3762
Jone пишет:

Все заберут себе и станут еще богаче, в который раз доказав

...шо таки ж Україні Слава! lol Еге ж?

: Украина с.Хлебодаровка
09.02.2014 - 12:57
: 778

[quote=Adept]
сходи ты... в другое место срать

Украина
: север Хмельницкой обл.
13.02.2011 - 09:29
: 3113
fgrubin пишет:

donagronom пишет:

Я что-то туго представляю, как считать НДС для уплаты в бюджет, если по пшенице и сое проценты себе и в бюджет разные?

И как в СЕА будут определять сколько возвращать на счет, а сколько в бюджет?

Наверное введут несколько спецдеклараций и спецсчетов для каждого вида деятельности и процентного соотношения, иначе никак.

Нет ну при продаже все понятно, а вот когда Вы приобретаете основные средства, удобрения и т.д., как налоговый кредит по НДС распределять по культурам? Причем ежемесячно?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Да, это проблема!

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Післямова до бюджету і податків камікадзе
Статья написана аграрием у которого земли до 1000 га.

Украина
: Киевская область
02.02.2010 - 19:15
: 815
fgrubin пишет:

Статья написана аграрием

Не активна ссилка.

Украина
: Полтавская обл.
18.03.2013 - 02:03
: 11616
fgrubin пишет:

Післямова до бюджету і податків камікадзе
Статья написана аграрием у которого земли до 1000 га.

Страница "/forum/obshchie-voprosy-po-rastenievodstvu-rastenievodstvo/glavcom.ua/articles/36484.html" не найдена.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Цитаты из вышеуказанной статьи:

Quote:

Уряд відмовився від переведення великого агробізнесу на загальну систему зрівнявши їх у пільгах з мікрогосподарствами.

Quote:

згідно ГК України обсяг реалізації у підприємства до 2 млн. ЄВРО!!! - це взагалі мікропідприємництво.

Quote:

У середині 2015 року уряд намагався протягнути через парламент скасування вищезазначених пільг, але тоді прем’єр-міністр наголосив, що це скасування лише для аграріїв з посівними площами понад 3000 га та 100 млн. грн реалізації - у цьому є справедливий підхід, адже крупні агропідприємства у тому числі з іноземними інвестиціями мають доступ до дешевих фінансових ресурсів.

Фермери наголошують: ми хочемо платити податки, розвивати країну, ми за рівні умови. Але де ж вони? Малий агробізнес просить навіть не безповоротної фінансової допомоги, пільг, а кредитів під європейські ставки, а не 30-35% річних. І це при тому, що у західних країнах і не тільки окрім доступних кредитів є і пряма безповоротна фінансова допомога держави;

Звісно 20 млрд., яких очікував Кабмін від скасування спецрежиму, - це не пільга дрібних фермерів-рослинників, а як згадувалося і крупних агрохолдингів з ресурсами міжнародних фінансових ринків і птахівників, які раптом втрималися на пільзі 50/50. І з чого б це? Знову ж таки для бюджету ніхто не рахував, окрім звісно самих власників пташиного бізнесу. Якщо дрібний виробник продукції рослинництва має 40 євро підтримки на 1 га, то аналогічне підприємство котре одночасно обробляє 1,5 тис га і одночасно виробляє продукцію птахівництва, у результаті реалізації усієї продукції має 5 тисяч євро на га за рахунок ПДВ. Очевидно це нерівні умови підтримки як по ПДВ, так і по податку на прибуток. Щоб хоча б довести протилежне, розрахунками, звісно, що птахівництво дійсно потребує цієї допомоги на рівні держави, ніхто і не намагався. Уряд відмовився від переведення великого агробізнесу на загальну систему зрівнявши їх у пільгах з мікрогосподарствами. Не менш важливим є і той факт, що пані міністр фінансів грозилася усіх аграріїв вкинути у котел загальної системи оподаткування. Але пропонована нею спрощена система з реалізацією 2 млн. грн на рік це ніщо, це нормальна річна заробітна плата висококваліфікованого менеджера.

Мое мнение, что если бы в минфиновский проект, внесли изменение в части увеличения суммы годового оборота, позволяющей пребывать на едином налоге, то он бы был лучше проголосованого.
Ведь в минфиновском проекте предлагалось схема 25 на 75, а в итоге мы получили 15 на 85.

Можно было привязаться к сумме 2 млн. евро. Все кто выше - общая система уплаты налога на прибыль, остальные платят единый налог. Это немного уравняло бы ситуацию.

Украина
: баштанский, еланецкий р-н.
16.11.2013 - 20:41
: 833
Евгений 000 пишет:
fgrubin пишет:

Запутали вы нас.
Давайте уточним какой спецсчет вы имеете в виду. Может вы путаете НДС счета в казначействе?
Если вы говорите о счете для акумуляции НДС в комерческом банке, то вы можете тратить их на производственные нужды в любой момент.
В каком банке у вас счет? Первые четыре цифры 2604 или 3751 или 3752?

Только что общался с бухгалтером.Спецсчет в авале первые четыре цифры 2604 и именно на нем сейчас находятся деньги.Опять же со слов бухгалтера якобы деньгами мы можем воспользоваться но увидев это налоговая грозится устроить внеочередную проверку и нам светит приличный штраф за превышение какого- то лимита.Или может это бухгалтер что-то мутит?

Запутался и я.Консультировался я в налоговой,как я понял использовать со спецсчета я могу только налоговый кредит.На вопрос,как мне выбрать эти деньги-ушли от прямого ответа,мол когда-то выберете с намеком,что нужно больше покупать с НДС.После так называемой консультации со спецсчета я использовал около 20000 (налоговый кредит в моем понятии за октябрь)Потом были еще покупки с основного счета в итоге на декабрь у меня налоговый кредит около 60000.(деньги которые могу использовать со спецсчета)В декабре я за два захода продавал семку,после первой продажи на спецсчет была перечислена не вся сумма НДС (со слов бухгалтера потому что у нас лимит или что-то в этом роде) Продажа была на сумму около миллиона.И вторая продажа на сумму около 700 тыс. с которой были в полной мере перечислены налоговые обязательства(на спецсчет)С выручки с основного счета на приобретение инвентаря и удобрений было потрачено 1195000 с копейками.В результате чего (со слов бухгалтера) на январь месяц налоговый кредит увеличивается примерно на 88 тыс.Сейчас на спецсчете лежит до 400 тыс.Какую сумму я могу израсходовать со спецсчета?Бухгалтер говорит что только 60000(налоговый кредит за ноябрь)
Хух! Вот это накалякал.Вы уж извините если попутал термины.Заранее спасибо.

Украина
12.09.2010 - 12:53
: 665

Так а з якого числа запрацюють зміни до НК, хтось розібрався? з 1 січня чи буде перехідний період?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

З 1 січня.

Украина
: Полтавская обл.
18.03.2013 - 02:03
: 11616
fgrubin пишет:

З 1 січня

А хіба не з 1- го квітня? Десь зустрічалась ця дата,або неуважно я дивився dntknw

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Евгений 000 пишет:

[Сейчас на спецсчете лежит до 400 тыс.Какую сумму я могу израсходовать со спецсчета?Бухгалтер говорит что только 60000(налоговый кредит за ноябрь)

Дебил ваш бухгалтер. Использовать можно всю сумму, но главное на производственные нужды.
Я лично и все мои знакомые всегда используем без оглядки на налоговый кредит. И налоговая уже не раз проверяла нас на предмет целевого использования этих средств. Сходите к другому бухгалтеру.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Изменения с 1 января, это точно.

Украина
: баштанский, еланецкий р-н.
16.11.2013 - 20:41
: 833
fgrubin пишет:
Евгений 000 пишет:

[Сейчас на спецсчете лежит до 400 тыс.Какую сумму я могу израсходовать со спецсчета?Бухгалтер говорит что только 60000(налоговый кредит за ноябрь)

Дебил ваш бухгалтер. Использовать можно всю сумму, но главное на производственные нужды.
Я лично и все мои знакомые всегда используем без оглядки на налоговый кредит. И налоговая уже не раз проверяла нас на предмет целевого использования этих средств. Сходите к другому бухгалтеру.

Спасибо Fgrubin.Вы меня разсмешили.Достал наверное со своими заморочками.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

И все же, сходите на консультацию к другому бухгалтеру в вашем районе.

Украина
: баштанский, еланецкий р-н.
16.11.2013 - 20:41
: 833
fgrubin пишет:

И все же, сходите на консультацию к другому бухгалтеру в вашем районе.

Но ведь живём то в одной стране.Упустил я много.Зимой после госпиталя в спешке поменял бухгалтера,которая раньше не работала с НДС.Уволился в сентябре и до сих пор мечусь как белка в колесе.... ничего не успевают.

Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711
Евгений 000 пишет:

Сейчас на спецсчете лежит до 400 тыс.Какую сумму я могу израсходовать со спецсчета?Бухгалтер говорит что только 60000(налоговый кредит за ноябрь)
Хух! Вот это накалякал.Вы уж извините если попутал термины.Заранее спасибо.

Попробую и я объяснить немножко.
Когда мы продаём своё зерно - у нас возникает "податкове зобовʼязання" - 20% суммы нужно заплатить НДС. Поскольку мы на спецрежиме - то этот НДС мы (до недавнего времени)перечисляли прямо себе на свой спецсчёт 2604. В последнее же время(около пол года) - ввели дополнительную гемороину - перечислять этот налог надо на особый счёт в казначействе, - и уже оттуда он автоматом возвращался в полном объёме на тот же самый наш 2604.
И с этого самого своего спецчёта мы можем свободно тратить ВСЕ деньги до копейки, но только на хознужды.
Тоесть - если деньги УЖЕ есть на 2604 - то Вы УЖЕ можете распоряжаться ими, точно так же как и с основного счёта. Более того - я очень советую потратить их до нового года. Потому как в нашем дурдоме вполне могут их заморозить или вообще обнулить.
Тепрь - что касается "податкового кредита".
Скажем, за текущий месяц Вы накупили товаров на 120 тыс грн в т.ч ПДВ 20 тыс. То вот эти 20 тыс ПДВ - и есть Ваш податковый кредит.
И теперь, если Вы в этом месяце будете продавать зерно на 120 тыс. - то возникнет "податкове обязательство" на 20 тыс. Вы выдадите покупателю зерна налоговую накладнкую(зарегистрируете в реэстре) - и ваш кредит перекроет обязательство. В итоге - на спецсчёт уже не надо будет перекидать лишний ПДВ.
Но, есть ещё лимит. Если Вы продали зерно на 1 200 000 грн, и нужно выдать покупателю(зарегистрировать) налоговую накладную на 200 тыс ПДВ - у Вас должен быть 200 тыс уже ранее накопленого ПДВ-шного кредита, с прошлых покупок. Может оказаться, что этого лимита недостаточно(- минусовый) - и Вы не можете выдать людям налоговую накладную. Тогда нужно брать свои личные деньги с основного счёта 2600 и пополнять этот лимит. После новых покупок с ПДВ этот лимит в будущем будет увеличиваться. А деньги(пополнение) можно подать заявку и вернуть.
Но к 2604 это не имеет никакого отношения.
Ну как-то так. smile3

Украина
: север Хмельницкой обл.
13.02.2011 - 09:29
: 3113
fgrubin пишет:
Евгений 000 пишет:

[Сейчас на спецсчете лежит до 400 тыс.Какую сумму я могу израсходовать со спецсчета?Бухгалтер говорит что только 60000(налоговый кредит за ноябрь)

Дебил ваш бухгалтер. Использовать можно всю сумму, но главное на производственные нужды.
Я лично и все мои знакомые всегда используем без оглядки на налоговый кредит. И налоговая уже не раз проверяла нас на предмет целевого использования этих средств. Сходите к другому бухгалтеру.

Абсолютно согласен. Я чтобы не вляпаться трачу с 2604 только на горючее, СЗР, удобрения и запчасти для производственной деятельности. С налоговым кредитом это никак не связано.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Цитата з ПКУ:

Стаття 209. Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства
209.1. Резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
209.2. Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Зверніть увагу на останні слова! І бухгалтеру дайте почитати.

Украина
: север Хмельницкой обл.
13.02.2011 - 09:29
: 3113
KOHDPAT пишет:

Может оказаться, что этого лимита недостаточно(- минусовый) - и Вы не можете выдать людям налоговую накладную. Тогда нужно брать свои личные деньги с основного счёта 2600 и пополнять этот лимит. После новых покупок с ПДВ этот лимит в будущем будет увеличиваться. А деньги(пополнение) можно подать заявку и вернуть.
Но к 2604 это не имеет никакого отношения.
Ну как-то так.

Зачем этот геморрой? Сбрасываете деньги на с/х виртуальный счет с которого они автоматом идут на 2604 и Вы можете их использовать. И деньги Вам возвращаются и лимит увеличивается. А по заявке я 400 тыс. грн. три месяца выгрызть не мог.

Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711
donagronom пишет:

Сбрасываете деньги на с/х виртуальный счет с которого они автоматом идут на 2604 и Вы можете их использовать. И деньги Вам возвращаются и лимит увеличивается.

Если Вы их сбрасываете именно для повышения лимита, а не согласно декларации по ПДВ - то они не возвращаются, а именно висят там - увеличивают ваш лимит. для тогого, чтобы было можно покупателю зарегить налоговую накладную на большую сумму.
И возвращаются они на основной счёт, если Вы это захотите.
А на 2604 идут(возвращаются автоматом) только деньги по декларации, тоесть Ваш личный ПДВ с продажи.

Тема закрыта