Вы здесь

Новации в законодательстве Украины для сельхозпроизводителей. Страница 84 из 153

Перейти к полной версии/Вернуться
4587 сообщений
Украина
: север Хмельницкой обл.
13.02.2011 - 09:29
: 3113

Похожая проблема. Есть старый сад 20 га. Как его правильно списать и раскорчевать, чтобы раздать людям под ОСГ.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
donagronom пишет:

Похожая проблема. Есть старый сад 20 га. Как его правильно списать и раскорчевать, чтобы раздать людям под ОСГ.

А чого сад не розпаювали? Сад знаходиться у власності і чиїй?

Украина
: север Хмельницкой обл.
13.02.2011 - 09:29
: 3113
sledge-hammer пишет:
donagronom пишет:

Похожая проблема. Есть старый сад 20 га. Как его правильно списать и раскорчевать, чтобы раздать людям под ОСГ.

А чого сад не розпаювали? Сад знаходиться у власності і чиїй?

Сад вошел в межи села несколько месяцев назад. Ни в чьей собственности ни в аренде не находится.

Ukraine
: Центральная часть Украины
21.11.2011 - 17:14
: 2836
Игорь1991 пишет:

в землі цільове призначення ТСГ (сінокіс) і щоб змінити в (ріллю) чи зараз можно уже змінювати

Як буде ваше в оренді, тоді змінюйте.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
donagronom пишет:

Сад вошел в межи села несколько месяцев назад. Ни в чьей собственности ни в аренде не находится.

Ну так роздайте ОСГ із садом, а там хай кожен корчує...

Украина
: Полтавская обл.
18.03.2013 - 02:03
: 11616
donagronom пишет:
sledge-hammer пишет:
donagronom пишет:

Похожая проблема. Есть старый сад 20 га. Как его правильно списать и раскорчевать, чтобы раздать людям под ОСГ.

А чого сад не розпаювали? Сад знаходиться у власності і чиїй?

Сад вошел в межи села несколько месяцев назад. Ни в чьей собственности ни в аренде не находится.

На сессии примите решение про передачу под ОСГ, пока вы не в ОТГ.

Украина
: Харьковская обл Чугуевский р-н
17.02.2014 - 01:18
: 55
sergey... пишет:

за межами села вона находиться,[/quote
Пишіть заяву в Облгеокадастр, або ждіть поки обєднаються громади та будуть розпоряджаться вони.

Игорь1991 пишет:

в землі цільове призначення ТСГ (сінокіс) і щоб змінити в (ріллю) чи зараз можно уже змінювати

Як буде ваше в оренді, тоді змінюйте.

тобто змінити можно??бо раніше мені казали що неможна було.

Ukraine
: Центральная часть Украины
21.11.2011 - 17:14
: 2836
Игорь1991 пишет:

тобто змінити можно??бо раніше мені казали що неможна було.

Так. Але тонкощі не знаю.

Украина
: север Хмельницкой обл.
13.02.2011 - 09:29
: 3113
sledge-hammer пишет:
donagronom пишет:

Сад вошел в межи села несколько месяцев назад. Ни в чьей собственности ни в аренде не находится.

Ну так роздайте ОСГ із садом, а там хай кожен корчує...

С садом только по 12 соток для ведення садівництва.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Якщо сад в межах населеного пункту то можить бути декілька шляхів вирішення . 1. Сесія по заявах громадян надає їм дозволи на виготовлення проектів землевідведення під садівництво в межах норм , потім люди отримавши у власність самостійно змінюють цільове призначення 2. Сама виготовляє цей проект , змінює цільове призначення і по заявах надає дозволи на виготовлення уже технічки з.д. для ОСГ в межах норм. По першому варіанті там норма мала, по другому до 2 га. але чи будуть у сільради гроші і бажання?

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Сінокіс на ріллю орендар не вправі змінювати а тільки власник.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

По саду - там ще є що нове відведення з. д. можливе при наявності містобудівної документації , якої в селах немає за що робить.

Украина
: Харьковская обл Чугуевский р-н
17.02.2014 - 01:18
: 55
Куркин пишет:

Сінокіс на ріллю орендар не вправі змінювати а тільки власник.

що тоді можно зробити?? ця земля йде як запас для сіна людям по 0,25 сот його ніхто не буде оформляти, по КадастрКарті кадастровий номер є, власника нема.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Игорь1991 пишет:

ця земля йде як запас для сіна людям по 0,25 сот його ніхто не буде оформляти, по КадастрКарті кадастровий номер є, власника нема.

Ви розберіться про правовий статус цієї земельної чи земельних ділянок які ви називаєте то запасом то людям по 0.25 сот, можливо по 0.25 ГА . Якщо цей сінокос уже розпайований, то це зовсім інше кіно.

Украина
: Харьковская обл Чугуевский р-н
17.02.2014 - 01:18
: 55
Куркин пишет:
Игорь1991 пишет:

ця земля йде як запас для сіна людям по 0,25 сот його ніхто не буде оформляти, по КадастрКарті кадастровий номер є, власника нема.

Ви розберіться про правовий статус цієї земельної чи земельних ділянок які ви називаєте то запасом то людям по 0.25 сот, можливо по 0.25 ГА . Якщо цей сінокос уже розпайований, то це зовсім інше кіно.

ні не розпайованний, так вибачте по 0,25га.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Игорь1991 пишет:

ні не розпайованний, так вибачте по 0,25га.

Як розуміть не розпайований і по 0.25 га людям.

Украина
: Харьковская обл Чугуевский р-н
17.02.2014 - 01:18
: 55
Куркин пишет:
Игорь1991 пишет:

ні не розпайованний, так вибачте по 0,25га.

Як розуміть не розпайований і по 0.25 га людям.

як вдруг хтось захоче оформити, то може з того поля взяти і оформити 0,25га(сінокоса), мені Голова СС казав щоб ту землю взяти, то треба знайти людей які б пооформлялися і з ними ,і договарюватися щоб взяти його в аренду, но воно ж сінокос і чи можно його перевести в рілля?? це одне, і друге, чи можно його якось все взяти в аренду і щоб не бігати полюдях?? бо це получається нереально, знайти 200 чоловік і щоб каждий оформив, ніхто не схоче, бо воно їм нафіг нада викидати 2500грн.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Игорь1991 пишет:

по КадастрКарті кадастровий номер є, власника нема.

Скоріш за все виставлять на аукціон. Якщо є кадастровий номер, то ділянка або була інвентарізована і готувалась до аукціону або хтось хотів оформити право оренди (можливо для ведення ФГ) і не встиг і така ділянка все рівно піде з аукціону. Шукайте на сайті Держгеокадастру перелік ділянок які планується виставляти на аукціон або в земельних торгах (щойно задав фільтр пошуку по Чугуївському районі і жодної ділянки в торгах немає). Якщо її там не має тепер, то поза сумнівом, що вона з'явиться пізніше. Точнішу відповідь можете отримати в районному або обласному геокадастрі...

15.02.2015 - 20:41
: 2435
sledge-hammer пишет:

Якщо є кадастровий номер,

Швидше всього що то не кадастровий номер а номер кварталу з.д.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
donagronom пишет:

С садом только по 12 соток для ведення садівництва.

Він же у вас і межах... А чи не можете на сесії прийняти рішення і віддати в оренду всю ділянку комусь одному на короткий термін, де в умовах договору прописати вимогу розкорчувати сад, а дрова забрати в оплату витрат на розкорчовку?..

П.С. Щось не задумувався що може бути така проблема... Тут геокадастр виставляє на торги оренду повно старих садів із призначення "товарне с/г виробництво" терміном на 7 років... Один знайомий фермер, з моєї легкої руки, взяв таку ділянку і потрохи корчує, і не чув від нього нарікань... Позаторік мені пропонували викупити паї з садом (в К.-П. районі багато таких паїв, які ділили де дивлячись чи є там сад - по 1,5-2га хоч рілля хоч сад..., деяким пайовикам випало по 3.5 га саду huh ), разом десь 20га. Я відмовився, а сусід взяв оренду на 20 років і вже розкорчував...

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Игорь1991 пишет:

мені Голова СС казав

А рішення сесії було і яке воно. Вибачте, але ви наче першокласник який хоче вивчить інтеграли.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
sledge-hammer пишет:

Тут геокадастр виставляє на торги оренду повно старих садів із призначення "товарне с/г виробництво"

Якщо виставляють як товарне виробництво а там сад, то можливо власник уже змінив документально цільове призначення цього пока саду.

Украина
: Харьковская обл Чугуевский р-н
17.02.2014 - 01:18
: 55
Куркин пишет:
Игорь1991 пишет:

мені Голова СС казав

А рішення сесії було і яке воно. Вибачте, але ви наче першокласник який хоче вивчить інтеграли.

ні, рішення не було, я просто хочу розібратися як можно його взяти в аренду?! і як (чи можно) змінити цільове назначення землі?!

Украина
: Харьковская обл Чугуевский р-н
17.02.2014 - 01:18
: 55
Куркин пишет:
Игорь1991 пишет:

мені Голова СС казав

А рішення сесії було і яке воно. Вибачте, але ви наче першокласник який хоче вивчить інтеграли.

і в нас ще немає обьєднаної громади, Сельсовет.

Украина
: Кировоградская обл.
05.12.2012 - 23:05
: 842

В нас розкорчували 85 га саду та оформили як "Комунальна власність
Цільове призначення:для ведення фермерського господарства"
Сам же голова сільради з своїм корешом-фермером її і обробляє.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

дививсь з'їзд фермерів, балаган і колгосп. Подавай їм єдиний податок на землю, думають мабуть, що й ПДВ не треба буде сплачувати, от тільки не думають, що й ціну меншу отримають за продукцію, а придбавати виробничі фактори будуть з ПДВ laugh
Носяться з сімейними фермами, плачуть, що ВР заблокувала прийняття закону, яким передбачено сплату сімейними фермерами без статусу юрособи сплату ЄП 4 групи, але мабуть не в курсі, що мова йшла про дрібнесеньких фермерів до 20 га laugh
От цікаво, з тих присутніх делегатів, хтось має в обробітку менше 20 га?
І скільки буде бажаючих в країні засвітитись з об'ємом землі до 20 га?

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
fgrubin пишет:

думають мабуть, що й ПДВ не треба буде сплачувати, от тільки не думають, що й ціну меншу отримають за продукцію

Саша, і ти справді віриш що нам приплачують за зерно на величину ПДВ? bang dont
Глянув щойно по чому я продавав сою урожаю 2016 року великому переробнику на місцевий елеватор 01.11.16 - по 10750,00 при курсі на міжбанку 25.6 грн/дол., тобто по 420 дол/т. Останній урожай сої (2017 року) вони купували там же 01.11.17 по 10800 грн/т при курсі на міжбанку 26,9 грн/дол, тобто по 401,5 дол/т... Я вже мовчу, що в 2016 році ми в казначейство платили 35 дол/т з тієї ціни і в залишку мали 420-35=385дол, а тепер з 401,5 віддаємо 67 дол. і залишається нам 334,5 дол.!!! Чи може я тупий не доганяю якихось економічних чи податкових тонкощів і заплатив в бюджет більше 400 тис.грн пдв в 2017 році?!!! Та я в 2016, коли було 50/50, навіть десятої частини цієї суми не платив! Не можеш потратити всі, отримані від реалізації зерна, кошти на придбання товарів з пдв! Зарплата, оренда державної землі і землі пайовиків, послуги ППшніків 2-ї і 3-ї груп (чи може тобі надають послуги з ПДВ?) і т.д.і т.п. Тільки за зерно на виплату оренду паїв пішло більше 100 т.грн на ПДВ! Але ж ти не платиш оренду пайовикам і не стикався з цим... як із рештою...

Украина
: николаев
25.10.2013 - 00:34
: 3902
Куркин пишет:

Якщо сад в межах населеного пункту то можить бути декілька шляхів вирішення . 1. Сесія по заявах громадян надає їм дозволи на виготовлення проектів землевідведення під садівництво в межах норм , потім люди отримавши у власність самостійно змінюють цільове призначення 2. Сама виготовляє цей проект , змінює цільове призначення і по заявах надає дозволи на виготовлення уже технічки з.д. для ОСГ в межах норм. По першому варіанті там норма мала, по другому до 2 га. але чи будуть у сільради гроші і бажання?

Главное чтоб генплан был

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
sledge-hammer пишет:

Тільки за зерно на виплату оренду паїв пішло більше 100 т.грн на ПДВ! Але ж ти не платиш оренду пайовикам і не стикався з цим... як із рештою...

Я виплачую дивіденди засновникам але ти ж не стикався з цим.... laugh
Щоб виплатити дивіденди спочатку сплачуємо ПДВ, а з тих коштів, що залишились виплачуємо дивіденди, попередньо утримавши та перерахувавши ПДФО та військовий збір.
Послуги від ФОПів також я отримую, наприклад, автоперевезення або збирання врожаю, отримую послуги і від платників ПДВ, але там вартість послуг дорожча, як раз на суму ПДВ, тому практично в підсумку різниці нема.

sledge-hammer пишет:

Чи може я тупий не доганяю якихось економічних чи податкових тонкощів і заплатив в бюджет більше 400 тис.грн пдв в 2017 році?!!!

Таки не доганяєш laugh
Дивись:

sledge-hammer пишет:

Глянув щойно по чому я продавав сою урожаю 2016 року великому переробнику на місцевий елеватор 01.11.16 - по 10750,00 при курсі на міжбанку 25.6 грн/дол., тобто по 420 дол/т. Останній урожай сої (2017 року) вони купували там же 01.11.17 по 10800 грн/т при курсі на міжбанку 26,9 грн/дол, тобто по 401,5 дол/т...

не можна порівнювати те, що неможливо порівнювати в принципі, як можна порівнювати внутрішньо українські ціни двох різних сезонів і робити висновки про вплив оподаткування на ціну?

Ціну по сої треба порівнювати з цінами СВОТ в Чікаго, там корелюється все чітко. Просто дивимся на їх ціну (а там ціна на базисі внутрішніх елеваторів США) та додаємо 20 % нашого ПДВ (бо у них там ПДВ не існує взагалі), ото і є наша ціна (плюс мінус 1 %)

sledge-hammer пишет:

Я вже мовчу, що в 2016 році ми в казначейство платили 35 дол/т з тієї ціни і в залишку мали 420-35=385дол, а тепер з 401,5 віддаємо 67 дол. і залишається нам 334,5 дол.!!!

Знову не вірно! Не плачуєш ти 67 $ ПДВ з тонни.
Я, наприклад, продав свою сою в лютому за 457 $, в тому числі ПДВ 76 $, але по декларації за лютий в мене до сплати в бюджет - 0 грн!
Тому, що я протягом минулого року отримував податковий кредит за придбані виробничі фактори (насіння, добрива, ЗЗР, паливо, послуги від платників ПДВ...)
ПДВ це не податок з обороту! Це податок на ДОДАНУ вартість, фактично ми сплачуємо 16,67 % з нашого прибутку (доданої вартості), за винятком деяких витрат, що ми здійснюємо без податкового кредиту (оренда, придбання товарів та послуг у не платників ПДВ, або то й же єдиний податок 4 групи).
В мене, правда, є ще не продана пшениця і при її продажу в березні в декларації за березень в мене по декларації таки будуть суми до сплати, але то вже інше питання.