Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 69 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

одною кнопкою натиснув і маєш складений Баланс і звіт про фін результати

Це якщо правильно все повносиш туди куди потрібно , а не на 23 рахунок виробництва запишеш витрати на збут , чи ще щось не перепутаєш. Питав я в одних як працюється з програмою, сказали що якщо багато підсумовувать то допомагає , а в плані писанини то на бумазі швидше можна написать чим набирать той самий текст на кнопках клавіатури, в тих же листах тракториста -машиніста і т.п. Також всі АКТИ , НАКЛАДНІ, і т.п. дублюють на листках з живими підписами і мокрими печатками як і вимагає ПК щодо неообхідних реквізитів в документах. Згідний якби була програма безкоштовна то можна пограться, або коли господарство велике. А так рахівницею все пододавав і баста.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

а в плані писанини то на бумазі швидше можна написать чим набирать той самий текст на кнопках клавіатури, в тих же листах тракториста -машиніста і т.п.

один раз написав - створив технологічну операцію відповідно, а потім тільки мишкою клікаєш та обираєш відповідну технологічну операцію чи товар, чи щось інше
Все досить просто і зручно, якщо розібрався
Оборотно сальдові відомості по рахунках формуються натисканням однієї кнопки

Програма дійсно зручна і полегшує веденння обліку
Ціна була 11700

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

От зараз думаю, як показати модернізацію придбаної зернової сівалки, яку я здійснив самостійно ще до її введення в експлуатацію.
Я придбав пружини для сошників у іншого постачальника і встановив їх замість стокових (заводських).

Чи документом Додаткове надходження витрат, який створити прямо з документу Надходження товарів і послуг (устаткування) - зернової сівалки, чи спочатку ввести в експлуатацію, а потім провести модернізацію smile3

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Та такої собівартості за 42тис.грн. т. в принципі не можить буть, що ти там хімічиш не зрозуміло.

Просто машинально при діленні грн/га тицьнув не на валовий збір, а на врожайнсть.

fgrubin пишет:

та не 100, а суттєво більше на 50 га

В мене десь+- 350

fgrubin пишет:

Ціна була 11700

Жаба давить

fgrubin пишет:

От зараз думаю, як показати модернізацію придбаної зернової сівалки

А смисл в тому?. Я по пораді знайомого все що дешевше 20 000 грн записую як МНА або МШП і списую в день купівлі

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

А смисл в тому?. Я по пораді знайомого все що дешевше 20 000 грн записую як МНА або МШП і списую в день купівлі

як ти спишеш "пружину розтягу - 40 шт" на МШП?
це запчастина, її або на ремонт, або на модернізацію можна списати
Я вже вирішив - буду модернізацію робити і збільшувати вартість основного засобу - сівалка зернова
Там роботи - декілька раз мишкою клікнути smile3
У мене ще й на сьогодні замовлені і виготовляються ще одні пружини для сівалки, іншої жорскості, в мене їх декілька комплектів, то ж і в 22 році знову модернізація буде.
Окремо обліковувати ті пружини не бачу сенсу (зняв один комлект, поставив інший і все це по бухобліку показав), хай вони всі рахуютьтся разом з сівалкою (начебто лежать в якомусь ящику, що кріпиться до сівалки і я в залежності від умов посіву їх змінюю).

waldemar пишет:

Жаба давить

11700 це наразі копійки в світлі цін на селітру

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

це запчастина, її або на ремонт, або на модернізацію можна списати

Експрес методом
"Експрес-списання запчастин

Цей метод також застосовується на практиці. Доречний він у разі, якщо запчастини придбаваються відповідальною особою сільгосппідприємства (наприклад, механіком, який і відповідає за встановлення і списання відповідної запчастини), і минаючи склад відразу передаються для встановлення на сільгосптехніку. В такому разі факт списання можна зафіксувати на самій накладній (ТТН, акті тощо), за якою придбали запчастину. Наприклад, на накладній механік напише, що зазначені у накладній запчастини встановлені на таку-то сільгосптехніку. Поставить свій підпис, напише посаду, прізвище, поставить дату встановлення.

NB: Слід також взяти до уваги, що розпорядником майна на сільгосппідприємстві є керівник. Тому за загальним правилом керівник повинен затвердити подібне списання. Тобто, на такій накладній має бути також запис керівника: «Затверджую», підпис, посада, прізвище, дата. Але право списання запчастин керівник може доручити відповідальній особі, наприклад, механіку. Оформити таке доручення і такий порядок списання доречно наказом по сільгосппідприємству.

Накладна на придбання із зазначенням відмітки про списання передається до бухгалтерії сільгосппідприємства і є підставою як для оприбуткування, так і для списання зазначених "

Просто моя головиха пише на видатковій: встановлено коли і куда, підпис і печатка. І вуаля, на дебет 91 рахунку

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

так я не хочу на 91 рахунок і наганяти собі витрати smile3
Не буде з чого дивіденди сплачувати
Хай амортизується років 15

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Дивіденди за рахунок чистого прибутку (розподіл прибутку), в тому числі і ПДФО та ВЗ

А як собі як простому члену фг (не засновнику і не маю частки) виплачую просто дохід з діяльності, то також з нерозподілених прибутків? І також з пдфо і вз?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

А як собі як простому члену фг (не засновнику і не маю частки) виплачую просто дохід з діяльності, то також з нерозподілених прибутків? І також з пдфо і вз?

звісно з чистого прибутку (який в нерозподілених накопичується)

Закон про ФГ:

Стаття 1. Поняття фермерського господарства

1. Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону.

ми ФГ своє створили з метою отримання прибутку, а не з метою отримувати зарплату

закон про оплату праці:

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

А трудового договору у тебе бути не може:

Стаття 3. Члени фермерського господарства
1. Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень установчого документа фермерського господарства. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).

Тому у своєму ФГ ти не можеш отримати зарплату!
А у витрати по бухобліку йде лише зарплата!

Украина
: Орехов Запорожская область
18.01.2014 - 16:18
: 1176

Делаете выплаты членам фг- платите 18пдфо і 1.5вз. В этом году это может быть вариант закрытия МПЗ. Например тебе нужны деньги на семью и ты грузил например семку по 8 тыс за нал. Либо 10тыс по безнал а потом делаешь себе выплату предварительно заплатив пдфо и вз. В результате ты выйдеш на те-же 8 за тону. Но пдфо и вз можно подтянуть для закрытия МПЗ. Есв подтянуть к сожалению нельзя

Украина
: Орехов Запорожская область
18.01.2014 - 16:18
: 1176
fgrubin пишет:

waldemar пишет:

А як собі як простому члену фг (не засновнику і не маю частки) виплачую просто дохід з діяльності, то також з нерозподілених прибутків? І також з пдфо і вз?

звісно з чистого прибутку (який в нерозподілених накопичується)

Закон про ФГ:

Стаття 1. Поняття фермерського господарства

1. Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону.

ми ФГ своє створили з метою отримання прибутку, а не з метою отримувати зарплату

закон про оплату праці:

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

А трудового договору у тебе бути не може:

Стаття 3. Члени фермерського господарства

1. Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень установчого документа фермерського господарства. Членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).

Тому у своєму ФГ ти не можеш отримати зарплату!

А у витрати по бухобліку йде лише зарплата!

Можно взять себя на работу директором и платить Зп Пдфо Есв и Вз

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Андрей и пишет:

Можно взять себя на работу директором и платить Зп Пдфо Есв и Вз

якщо ти член ФГ (а засновник апріорі член ФГ), то працювати за трудовим договором неможливо!
Тобто, ви маєте власне ФГ і у ньому неможливо "взять себя на работу директором и платить Зп Пдфо Есв и Вз"

Якщо такі факти є, то просто вас погано перевіряли податківці laugh

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Андрей и пишет:

Делаете выплаты членам фг- платите 18пдфо і 1.5вз

тут ще ми будемо доводити податківцям, що земля кругла laugh
В законі прямо не прописали, що ПДФО з доходів членів ФГ буде зараховано в сплату МПЗ
Там прописано: ПДФО з доходів осіб, які перебувають з платником податків у трудових відносинах
Вже різноманітні експерти почали пояснювати, що то ПДФО з зарплати найманих працівників

Але члени ФГ це чи не єдина категорія осіб в Україні, які мають трудові відносини з власним ФГ, але не є найманими (не працюють по трудовому договору)

Стаття 27. Трудові відносини у фермерському господарстві

1. Трудові відносини у фермерському господарстві базуються на основі праці його членів. У разі виробничої потреби фермерське господарство має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (контрактом).

Стосовно стаки ПДФО при виплаті доходів членів ФГ, то тут два варіанти: 9 або 18 %

9 % це коли член ФГ є в тому числі засновником (учасником) ФГ і про це вказано в ЄДР, тоді з метою оподаткування такі виплати прирівнюються до оподаткування дивідендів, або взагалі є дивідендами.

14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Для прикладу: ми виплачуємо дохід членам (засновникам) ФГ, які в ЄДР вказані як засновники (учасники) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини) в залежності від трудової участі (а точніше за принципом - "зі стелі") і для цілей оподаткування такі платежі прирівнюємо до дивідендів та застосовуємо ставку 9%.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

А другий варіант, коли дохід виплачується членам ФГ, які не вказані в ЄДР як засновники (учасники), тоді 18 % ПДФО

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

З МПЗ ще ми у фермерських господарствах помучимся bang
У мене, наприклад, жодної ділянки в ДРРП не зареєстровано за ФГ (тому що законодавство не передбачає реєстрацію права користування та володіння землями членів ФГ за власним ФГ)
Всі ділянки на членах ФГ там висять
Але в Декларації ЄП 4 групи нам ці ділянки приймають

Буде хохма, коли ЄП 4 групи нарахують на ці землі ФГ-юрособі, а МПЗ нарахують членам ФГ, за якими в ДРРП висять ці землі laugh

Украина
: Орехов Запорожская область
18.01.2014 - 16:18
: 1176
fgrubin пишет:

Андрей и пишет:

Можно взять себя на работу директором и платить Зп Пдфо Есв и Вз

якщо ти член ФГ (а засновник апріорі член ФГ), то працювати за трудовим договором неможливо!

Тобто, ви маєте власне ФГ і у ньому неможливо "взять себя на работу директором и платить Зп Пдфо Есв и Вз"

Якщо такі факти є, то просто вас погано перевіряли податківці [изображение]

Та вони самі рекомендували таке

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

наразі так багато спеціалістів розвелось у сфері оподаткування і не тільки scratch_one-s_head

А головним є закон, зокрема ПКУ
Так от, немає там нічого про залежність ставки ПДФО від трудової участі членів ФГ.
А є таке:

14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Чітка умова - платіж у зв'язку з розподілом прибутку від юрособи на користь на користь засновника (учасника) для цілей оподаткування прирівнюються до дивідендів!
І тут питання, а кому виплачується такий платіж!
Я член ФГ і засновник, у мене в статуті записано, що між засновниками прибуток може бути розподілений в тому числі в залежності від трудової участі
В Статуті також записано, що засновники це члени ФГ.
Тому 9 % і не інакше.
А якщо завтра для дивідендів зроблять 25 %, то буде 25

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Але тема дивідендів в ф/г, то ж твоя. Наче ж ти раніше писав, що потрібно шоб були внески до статутного капіталу ф/г від його засновників, і тоді вони мають право на розподіл дивідентів згідно їх внесків.

класичні дивіденди то так, треба мати внески до СК, а я про платежі прирівняні в оподаткуванні до дивідендів

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Если членам ФХ выплачивают дивиденды в зависимости от трудового участия, их облагают налогом по ставке 18%.

а це безпідставне твердження
Чому безпідставне, та тому, що якщо від трудової участі, то вже не є дивіденди, але в деяких випадках такі виплати в цілях оподаткування прирівнюються до дивідендів

Рівень експертів в наших виданнях різко впав
Гарні експерти за гроші дають консультації

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

и ж сам раніше, казав що треба шоб були внески до статутного фонду ф/г. І я тоді так зрозумів, шо ти в свойому ф/г так і зробив.

треба, щоб були внески до СК і в ЄДР ми були вказані засновниками (учасниками).
А вже маючи ці "козирі" ми можемо розподіляти прибуток між засновниками (учасниками) за будь яким принципом.
Найголовніше оце:

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Украина
: Орехов Запорожская область
18.01.2014 - 16:18
: 1176

Тоесть я так понимаю если в мене в эдр вказано два бенефициара. Взнос каждого поровну. Указано по 500 грн. По и мы можем выплачивать дивиденды под 9% пдфо? Задавал я этот вопрос бухгалтеру. Он говорит были в районе такие умники. После таких выплат от них проверки не вылазили.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Андрей и пишет:

Задавал я этот вопрос бухгалтеру.

Щось бугалтер путає, я свому бенефіціару обкладаю дівіденти 9% і нічого

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

в ЄДР ми були вказані засновниками (учасниками).

А що треба, щоб мене вписали в ЄДР учасником?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Андрей и пишет:

Тоесть я так понимаю если в мене в эдр вказано два бенефициара

Не плутайте КБФ і засновників (учасників). Не всі засновники (учасники) є КБФ (кінцеві бенефіціарні власники).
Закон каже про виплати засновникам (учасникам).

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Андрей и пишет:

По и мы можем выплачивать дивиденды под 9% пдфо?

Спиридон пишет:

Внески і зміни в статут можна зробити і зараз, шоб надалі, нараховувати оті дивіденти вже 9%

якщо ви виплачуєте дивіденди, то ставка ПДФО завжди 9 або 5 %.

Питання в іншому, чи є наші виплати дивідендами в трактуванні ПКУ (Податковий кодекс України)

Я, повторюсь, нараховую і виплачую не дивіденди, а виплати прирівняні в цілях оподаткування до дивідендів і застосовую ставку 9 %

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

А що треба, щоб мене вписали в ЄДР учасником?

якщо у вас статутний капітал уже вказаний в ЄДР, то варіанти на мою думку такі:
або ви збільшуєте його і ти особисто довносиш кошти чи майно і тоді у тебе з'являється частка в СК
або твоя засновниця відчужує тобі якусь частку статутного капіталу

всі питання до нотаріуса і до державного реєстратора, запитуйте у них, що вони хотіли б бачити, щоб змінити в ЄДР відомості про засновників (учасників)
Потрібно міняти Статут, потрібно щоб вищим органом управління були - Збори засновників (учасників)
потрібно подавати заяву держреєстратору про зміну складу засновників (учасників)

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

До речі, у багатьох ФГ в ЄДР вказані засновники (учасники) без Статутного капіталу.
То в такому випадку виплати такому засновнику (учаснику) внаслідок розподілу прибутку в цілях оподаткування прирівняні до Дивідендів і ставка 9 %

Украина
: Орехов Запорожская область
18.01.2014 - 16:18
: 1176

от наприклад один з листків безкоштовного запиту мін юста по моєму фг.https://fermer.ru/files/filefield_paths/zapit.jpg то виходить що два мої члена фг і є бнф власниками а на скільки сильно впливає сумма уставного капіталу?

Украина
: Орехов Запорожская область
18.01.2014 - 16:18
: 1176

виходить що ми і засновники і члени фг і бенефіціари.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

хороша новина. І знову. В яких нормативних документах про те пишуть?

так я вище вже написав, це норма ПКУ:

14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);