Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 63 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

waldemar пишет:

Прийшло сьогодні оновлення в Сонату і нова форма, геть подібна до старої. А коди в ній старі.

код форми?

КОАТУУ

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Коатуу змінила на нові вручну в сонаті, але моя податкова каже, що і по старим КОАТУУ вона прийняла б звітність.
А от спробувала здати по новій формі, так не приходить навіть 1 квитанція.
Здала через сонату по старій формі.
А у вас вийшло здати по новій??

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

Коатуу змінила на нові вручну в сонаті

не зрозумів, який ви код поставили, той що з UA попереду?
Їх точно не потрібно ставити...бо то не є код КОАТУУ

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Ні, UA не мала на увазі...я його взагалі не чіпаю..
В мене просто КОАТУУ ОТГ в 2021 році змінився...
було раніше ОТГ с один адмін-центром, а потім наприкінці 2020 року до нього приєднались інші села, і адмін центр ОТГ змінився, і відповідно КОАТУУ ОТГ у довіднику змінилось.
До речі, КОАТУУ багатьох ОТГ оновився,
ось довідник - приєдную

Вложение
porivnyalna_tablicya_2.xlsx
Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

У цьому довідники, те, що з позначкою "Н" то - ОТГ

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

В мене просто КОАТУУ ОТГ в 2021 році змінився...
було раніше ОТГ с один адмін-центром, а потім наприкінці 2020 року до нього приєднались інші села, і адмін центр ОТГ змінився, і відповідно КОАТУУ ОТГ у довіднику змінилось.

Ваші землі в населеному пункті який є новим-адмінцентром?

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

В мене ось така ситуація, раніше Марянівське ОТГ мало админ-центр с. Марянівка, і мало КОАТУУ 3523183600.
Потім, приєднались інші села, і адмін центр Марянівського ОТГ стало село Велика Виска, і КОАТУУ Марянівського ОТГ змінилось на 3523181200.

Із довідника нового:
3523181200 Н Мар’янівська
3523181201 С Велика Виска
3523183601 С Мар’янівка

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82
fgrubin пишет:

Ваші землі в населеному пункті який є новим-адмінцентром?

Ні, за межами населеного пункту.
Просто в межа ОТГ,
Раніше в ДРРП було вказано в розділі місцезнаходження: на території такої-то сільської ради..

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

Із довідника нового:
3523181200 Н Мар’янівська
3523181201 С Велика Виска
3523183601 С Мар’янівка

якщо бути юридично точним, то це коди КОАТУУ, яких на сьогодні не існує....
ми ставимо в Декларацію фікцію!

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Увага! Мінрегіон затвердив Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад

У зв’язку із докорінною зміною адміністративно-територіального устрою України, Мінрегіон затвердив Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад.
Кодифікатор складається з кодів та назв об’єктів Кодифікатора - адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, що розподілені на п’ять рівнів.

ЕкатеринаСС пишет:

ось довідник - приєдную

Це ви навели ПОРІВНЯЛЬНУ ТАБЛИЦЮ об'єктів класифікації Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад та Класифікатора об’єктів адміністративно- територіального устрою України (КОАТУУ)

Отже, наразі існує Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад ….. раніше існував Класифікатор об’єктів адміністративно- територіального устрою України (КОАТУУ)

Як завжди, робиться все з запізнням...трошки через дупу laugh

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України

Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України
У зв’язку з прийняттям Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів" КОАТУУ втратив актуальність

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

bang bang bang
Тобто юридично правильно було б ставити в декларації код Кодифікатора з UA? При тому, що у самій формі декларації йде мова про КОАТУУ, яких, як я зрозуміло, вже немає? bang

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

Тобто юридично правильно було б ставити в декларації код Кодифікатора з UA?

Не реалізовано це в програмному забезпеченні в податковій
І зміни у форму Декларації не внесені

Украина
: Луганская область
21.03.2016 - 14:46
: 91

Добрый вечер! Сломал мозг! Подскажите знающие как зарегистрироваться с 50-80 га Украина?

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Смотря, какая у вас ситуация..
Вот в законе "Про фермерське господарство", например, об регистрации ФОП
Стаття 8-1. Особливості створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи

1. Сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

2. Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.

3. Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім’ї, визначений договором (декларацією) про створення сімейного фермерського господарства, який реєструється як фізична особа - підприємець.

Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа - підприємець або зареєструвати зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця в порядку, встановленому законом.

4. Від імені сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи має право виступати голова цього господарства або уповноважений ним у встановленому цивільним законодавством порядку один із членів господарства.

5. Умови договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства визначають:

а) найменування, місцезнаходження (адресу) господарства, мету та види його діяльності;

б) порядок прийняття рішень та координації спільної діяльності членів господарства;

в) правовий режим спільного майна членів господарства;

г) порядок покриття витрат та розподілу результатів (прибутку або збитків) діяльності господарства між його членами;

ґ) порядок вступу до господарства та виходу з нього;

д) трудові відносини членів господарства;

е) прізвище, ім’я та по батькові членів господарства, ступінь їх родинного зв’язку, паспортні дані та реєстраційні номери облікових карток платників податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, реєстраційні номери облікових карток платників податків не зазначаються);

є) інші положення, що не суперечать чинному законодавству.

6. Типова форма договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.

{Закон доповнено статтею 8-1 згідно із Законом № 1067-VIII від 31.03.2016; в редакції Закону № 2497-VIII від 10.07.2018}

Украина
: Луганская область
21.03.2016 - 14:46
: 91
ЕкатеринаСС пишет:

Смотря, какая у вас ситуация..

Фоп или фг?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
180619810000 пишет:

ЕкатеринаСС пишет:

Смотря, какая у вас ситуация..

Фоп или фг?

Фоп семейное ограничение до 20 га. Там вроде проще бухучет, но тяжело будет списывать на 60- 80 га. У меня 40 на 80 и то уже проблемы, такая бредятина выходит.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
ЕкатеринаСС пишет:

А у вас вийшло здати по новій??

В мене не вийшло, 2 рази пробував. по старій пройшло

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82
waldemar пишет:

В мене не вийшло, 2 рази пробував. по старій пройшло

дякую

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Всім добрий вечір!!
Може хто відслідковує ситуацію з ЄСВ та дивідендами..
В мене така ситуація, ФГ має одного засновника, який виконує функції голови, та є просто члени ФГ- не співзасновники.
До 2018 виплачували голові з/п, утримували з з/п ПДФО, ВЗ, потім встановили, що це було не зовісім правильно. Члени, які ніде не працювали більше, стали на облік платників ЄСВ і стали сплачувати ЄСВ за себе. Голова, та інші члени пенсіонери не сплачували нічого.
І ось тепер, я так розумію, що навіть ті члени ФГ, які сплачували ЄСВ за себе можуть не платити ЄСВ, якщо не отримують доходу?

2) для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску;

{Пункт 2 частини першої статті 7 в редакції № 77-VIII від 28.12.2014; із змінами, внесеними згідно із Законами № 1774-VIII від 06.12.2016, № 2148-VIII від 03.10.2017; в редакції Закону № 592-IX від 13.05.2020}

+ за пару років накопився нерозподілений прибуток, моя податкова каже, що якщо в статуті детально не розписано, що виплата засновнику то дивіденди, і не розписано, як і коли дивіденди виплачуються, то це не дивіденди, і треба утримувати 18% із виплат засновнику, а не 9%...

В мене у статуті якось загальними фразами все виписано...
8.1 В фермерському господарстві основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності є доход (прибуток), який утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці.
8.2. 3 балансового прибутку Фермерського господарства сплачуються податки та інші збори і платежі, передбачені чинним законодавством. Чистий прибуток, одержаний після вказаних розрахунків, залишається в повному розпорядженні Фермерського господарства та використовується за рішенням його Засновника.
8.3. Порядок використання прибутку (доходу) визначає Засновник Фермерського господарства або уповноважена ним особа згідно чинного законодавства.
8.4. На виплату нерозподіленого прибутку, дивідендів може бути направлена будь-яка частина прибутку.

.
Ось і думаю, може краще внести зміни до статуту?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

моя податкова каже, що якщо в статуті детально не розписано, що виплата засновнику то дивіденди, і не розписано, як і коли дивіденди виплачуються, то це не дивіденди, і треба утримувати 18% із виплат засновнику, а не 9%...

Не права ваша податкова....
Цитую Податковий кодекс:

14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Покажіть це вашій податковій і зверніть увагу на виділене жирним шрифтом!
Окрім дивідендів, для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини).

І хай спробують сказати, що доходи вашого засновника, які він отримав у грошовій формі у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини) Господарства з метою оподаткування не є дивідендами laugh

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

О, дуже дякую!!! Я тут паралельно знайшла таку статтю:
https://www.growhow.in.ua/vyvedennia-koshtiv-z-rakhunku-fermerskoho-hosp...
В мене тільки залишилось питання: я оподатковую дивіденди незалежно від року виникнення нерозподіленого прибутку за ставками, які діють на момент їх нарахування/виплати?
І чи можу я в рішенні засновника про виплату дивідендів вказати: виплатити дивіденди засновнику протягом 30 днів, з моменту затвердження фін. результату та прийняття рішення засновника про виплату дивідендів?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

я оподатковую дивіденди незалежно від року виникнення нерозподіленого прибутку за ставками, які діють на момент їх нарахування/виплати?

оподатковуєте за правилами на момент нарахування

ЕкатеринаСС пишет:

І чи можу я в рішенні засновника про виплату дивідендів вказати: виплатити дивіденди засновнику протягом 30 днів, з моменту затвердження фін. результату та прийняття рішення засновника про виплату дивідендів?

Що хочеш там можна написати :)
Можна і вдень нарахування виплачувати.... Чи довго намалювати Рішення та Відомість? smile3

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Дякую!
В мене тут виникла необхідність як раз нового члена ФГ ввести, то думаю, заразом внести зміни до статуту про дивіденди.
Знайшла по форуму цитати з вашого статуту про трудову участь і дивіденди - запозичу mail
Тільки не знайшла, а у вас у статуті є конкретні строки, що дивіденди нараховуються лише раз на рік, чи раз в квартал. Яким чином дивіденди минулих років розподіляються... Чи цього всього не потрібно?
Якось раніше із зарплатою було простіше.. bang

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

https://reyestr.court.gov.ua/Review/89928397
остання судова практика Верховного суду по дивідендам.
Цікаво, що акцент не на тому: засновник чи не засновник, а на тому, членство на підставі трудової участі чи членство на підставі участі у складеному/статутному капіталі. У останньому випадку - це дивіденди.

Таким чином у разі якщо фермерське господарство, яке є платником податку на прибуток, нараховує своїм членам дохід у вигляді дивідендів залежно від внеску до статутного капіталу, такий дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків.

Аналогічний висновок щодо застосування вказаних норм права викладено в постанові Верховного Суду від 11 червня 2020 року (справа №802/2041/17-а).

Наведене у сукупності свідчить про помилковість висновків судів попередніх інстанцій, що доходи, виплачені членам ФГ, не є дивідендами та повинні оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб за загальною ставкою, адже такі не ґрунтуються на правильному застосуванні відповідних норм матеріального права.

Із встановлених у ході проведеної перевірки та судами попередніх інстанцій обставин вбачається, що у 2014 році членам ФГ (голові господарства ОСОБА_1 та його заступнику ОСОБА_2 ) виплачувався дохід у вигляді дивідендів в залежності від внесків до статутного капіталу, розмір частки кожного у якому визначений статутом ФГ, й при виплаті коштів позивач здійснював нарахування та сплачував податок з доходів фізичних осіб за ставкою 5%, що передбачена пунктом 167.2 статті 167 ПК України.

За наведеного Верховний Суд доходить висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення про збільшення ФГ суми грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб та застосування штрафних санкцій не є законними та підлягають скасуванню.

В мене по ходу виникло питання: ДФС наполегливо рекомендує, щоб не платити з/п голові ФГ, вказати його у статуті не тільки як голову, а й в переліку членів ФГ.
Але в мене виходить тоді зовсім дивно, у статуті буде вказано : засновник Вася, голова Вася, і члени ФГ знову Вася та всі інші.. shok
І що мені скаже та ж сама податкова у випадку виплати дивідендів засновнику... якщо в мене засновник буде у трьох лицях shok
Тобто для несплати з/п - мій голова - член ФГ, а для виплати йому дивідендів - він засновник... wacko2

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
ЕкатеринаСС пишет:

Може хто відслідковує ситуацію з ЄСВ та дивідендами..

Хіба не простіше і дешевше, поки лавочку не прикрили, продати за готівку скільки потрібно? Вони дрючать нас по беспрєдєлу де тільки можуть- блокують, ліцензують,14% пдв.
Прислали собарники такий відзив. Суть- оскільки я не надав на комісію двох бумажок (реєстр вивозу зерна з поля і якусь складску квитанцію), то просять суд накладну мені не розблоковувать. А всього тих папірців не рахував, але коли роздруковував на позов до суду в 3 екземлярах, то пачки паперу 500 листів не хватило.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

І ще на рахунок складських квітанцій, що воно таке? Я віз зерно з поля просто на елеватор, на ваговій до ТТНок мені пришпилювали таки квітанції, я їх і відправив на комісію по розблокуванню. Що вони ще хотять, хто в курсі?

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Володя складські квитанції виписують не на вісовій а бухгалтерія, вони підтверджують що зберігають твоє зерно. Ці бланки строгої звітності і вони бояться щоб ти їх не загубив, тому на руки не видають без вимоги поклажедавця.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Срочно їх бери і додавай до справи , бо буде кирдик.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Срочно їх бери і додавай до справи , бо буде кирдик.

Да вже пізно, позов подано ще в грудні, скоро засідання. Дай тепер з ціми 14% смисла особливого нема нерви собі тріпать, треба потроху назад в тінь лізти. Хіба щось придумають з Ф2.
Поки проходить моя схема- продаю раз в місяць до 60 000 грн з пдв після 15 числа, а 1 подаю на реєстрацію. Позавчора, 1 березня знов без проблем зареєстрували. Незручно звісно, але шо зробиш.