Вы здесь

Новации в законодательстве Украины для сельхозпроизводителей. Страница 140 из 153

Перейти к полной версии/Вернуться
4587 сообщений
Украина
: Донецкая обл.Марьинский р-н.
12.07.2011 - 18:25
: 181

Картковий рахунок підприємця

При відкритті підприємницького рахунку (2600) в банку зазвичай пропонують відкрити рахунок картковий (2605). Його ще називають корпоративний. Деякі банки відкривають його безкоштовно. Про картковий рахунок банк повідомляє податкову.

На картковий рахунок ви зможете отримувати оплату від клієнтів, проводити з нього оплати постачальникам тощо (Інструкція № 492).

Ще ви можете переводити гроші з поточного рахунку на картковий і навпаки. Податкова вважає такі операції переказом грошей між підприємницькими рахунками і повторно обкладати єдиним податком ці суми вам не доведеться (роз’яснення в ЗІР, підкатегорія 107.04).

При переводите грошей з поточного рахунку в підставі платежу вкажіть: «перерахування доходу від підприємницької діяльності».

Гороші з корпоративної картки можна зняти через банкомат. Комісія за зняття готівки буде менше ніж при знятті через касу банку — до 0,8%. А в деяких банках взагалі без комісії в рамках певного ліміту.

Якщо будете переводити гроші з карткового рахунку на рахунок фізособи, податкова при перевірці банківських виписок за рахунком вирішить, що ви, як підприємець, виплачували дохід фізособі й тому повинні сплатити ПДФО, військовий збір і подати 1ДФ.
Рахунок фізособи

Якщо крім підприємницького рахунку у вас відкритий рахунок фізособи, ви можете перерахувати на нього гроші з корпоративної картки, якщо це передбачено договором з банком. У призначенні платежу зазвичай вказують: «переказ особистих коштів на рахунок фізособи». Додатково платити податки з цієї операції не доведеться (роз’яснення в ЗІР, підкатегорія 107.04).

А ось переводити гроші з карти фізособи на підприємницький рахунок або корпоративну карту не варто. Податківці вважатимуть таке надходження доходом від підприємницької діяльності. І вам доведеться показати цю суму в книзі обліку доходів і декларації, а якщо ви підприємець на 3-й групі, ще й єдиний податок сплатити. Або доводити податковій, що цей дохід вже оподатковувався, а для цього треба буде надати підтверджуючі документи (виписки банку, декларацію з ЄП).

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
homer пишет:

Поясніть,як перетворити безготівку в готівку для ФОП,наприклад,я вибираю в банку якийсь тарифний пакет для підприемців,відкриваю поточний рахунок та картковий рахунок,здаю на Прометей соях по б/ н,,потім онлайн перекидую кошти з поточного на картковий і знімаю готівку в банкоматі за 0,75%?Чи це мої фантазії?

Безготівкові кошти для мене загадка,ніколи з ними не мав справи...

А яка мета зняття готівки? І який банк?

Украина
: Донецкая обл.Марьинский р-н.
12.07.2011 - 18:25
: 181

А яка мета зняття готівки? І який банк?

[/quote]
На власні потреби,невеликі суми час від часу.Банк,можливо,ПУМБ.
І взагалі,які податки я буду сплачувати працюючи по білому,розумію,що залежить від групи,але...всюди є свої ньюанси.Які шановне панство дасть рекомендації що до мінімізації податків,якщо такі будуть.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
homer пишет:

На власні потреби,невеликі суми час від часу.Банк,можливо,ПУМБ.

Якщо це маєте на увазі на особисті потреби не пов'язані з підприємницькою діяльністю, то я б з поточного рахунку ФОПа одразу перекинув би кошти на картковий рахунок ваший особистий, не ФОПовський, як дохід від підприємницької діяльності.
В Приваті це робиться легко, за 3 гривні комісії. А далі я б за 0,5 % перевів в готівку шляхом переказу Приват мані на якусь людину. Я на дружину зазвичай кидаю переказ, а вона без комісії зараховує його на картку для виплат і без комісії знімає в банкоматі готівку

Украина
: Донецкая обл.Марьинский р-н.
12.07.2011 - 18:25
: 181
fgrubin пишет:

homer пишет:

На власні потреби,невеликі суми час від часу.Банк,можливо,ПУМБ.

Якщо це маєте на увазі на особисті потреби не пов'язані з підприємницькою діяльністю, то я б з поточного рахунку ФОПа одразу перекинув би кошти на картковий рахунок ваший особистий, не ФОПовський, як дохід від підприємницької діяльності.

В Приваті це робиться легко, за 3 гривні комісії. А далі я б за 0,5 % перевів в готівку шляхом переказу Приват мані на якусь людину. Я на дружину зазвичай кидаю переказ, а вона без комісії зараховує його на картку для виплат і без комісії знімає в банкоматі готівку

А податки?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
homer пишет:

А податки?

Так ви ж ФОП і вже якісь податки платите, то більш нічого не потрібно платити.
Наразі ви на якій групі єдиного податку?

Украина
: Донецкая обл.Марьинский р-н.
12.07.2011 - 18:25
: 181
fgrubin пишет:

homer пишет:

А податки?

Так ви ж ФОП і вже якісь податки платите, то більш нічого не потрібно платити.

Наразі ви на якій групі єдиного податку?

Зараз я офіційно працюю на підприємстві в місті,та неофіційно оброляю 30га землі(паї моїх та дружининих батьків).Через тиждень,чи два,підприємство оголосять банкрутом і я хочу працювати на землі по білому,але сплачуючи по можливості мінімум податків.Тому,можливо,порекомендуєте мені,на яку групу стати.Взагалі в мене багато питань юридичного формату,на які я розраховую отримати відповіді з допомогою форуму.Чи може винести цю тему в вайбер-чати,хоча там можливо і пропустити відповіді...

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

прочитайте цю тему, тут все є.
Наразі готуються великі зміни по оподаткуванню...

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82
fgrubin пишет:

Вона, ліцензія, не потрібна взагалі

Що змогла прочитала, то виходить, що ліцензія на зберігання пального мені не потрібна, бо я не здійснюю такого виду діяльності як зберігання пального? тим паче я не знайшла підходящого КВЕД, яке б мала додати в види діяльності,перед зверненням за отриманням ліцензії.
Чи правильно я розумію?
І чи правильно зрозуміла, що реєстрація платником акцизного податку, питання акцизного складу і т.п., що викладено в Податковому кодексі, то одне, а питання отримання ліцензії на зберігання палива по Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", це зовсім інше.
Тобто, я можу не бути платником акцизного податку, не мати акцизний склад, однак за певних умов маю отримати ліцензію на зберігання пального?
Чи ці речі взаємопов’язані?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

І чи правильно зрозуміла, що реєстрація платником акцизного податку, питання акцизного складу і т.п., що викладено в Податковому кодексі, то одне, а питання отримання ліцензії на зберігання палива по Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", це зовсім інше.

правильно

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Интересно, посмотрела на сайте налоговой, много СФГ получили лицензию на хранения топлива, особенно по Черниговской и Черкасской областям

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Коли податківці стверджували, що голова ФГ не є членом свого ж господарства, в якому він є засновником і повинен нараховувати собі зарплату, як найманий працівник, то багато ФГ з цим погоджувались і робили дурню.
Але були і інші фермери, які це категорично не сприймали і вступали в полеміку з податківцями.
Я от, також приклав руку до цього і є співавтором статті в Баланс-агро про цю проблему smile3
В результаті податківці здались і наразі в них голова також член ФГ laugh

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Я от, також приклав руку до цього і є співавтором статті в Баланс-агро про цю проблему

Ще б хто добився , щоб землі надані громадянину в оренду для створення фермерського господарства після факту створення ФГ якимсь чином перереєструвати на цю юридичну особу. А то виходить не меньша дурня: ФГ обробляє ту землю і отримує дохід, а орендну плату мусить платити не зрозуміло з яких шишів фізособа.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
waldemar пишет:

fgrubin пишет:

Я от, також приклав руку до цього і є співавтором статті в Баланс-агро про цю проблему

Ще б хто добився , щоб землі надані громадянину в оренду для створення фермерського господарства після факту створення ФГ якимсь чином перереєструвати на цю юридичну особу. А то виходить не меньша дурня: ФГ обробляє ту землю і отримує дохід, а орендну плату мусить платити не зрозуміло з яких шишів фізособа.

Звертаєтеся до сесії сільради (ОТГ) із заявою про заміну сторони в договорі оренди з фіз особи на ФГ у зв'язку зі створенням на даній зем.ділянці фермерського господарства. Додаєте до заяви статут, в якому вказана ця земельна ділянка як така на якій створене ФГ... Підписуєте договір вже від імені голови ФГ. Якось так мені нарадив діяти керівник районного земвідділу....

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
sledge-hammer пишет:

до сесії сільради

Землями за межами населеного пункту керує Держгеокадастр. Я свого часу попоходив туда, щоб вирішити це питання. Нічого не добився, не можна і крапка. Так і плачу готівкою від фізособи-засновника.

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
waldemar пишет:

sledge-hammer пишет:

до сесії сільради

Землями за межами населеного пункту керує Держгеокадастр. Я свого часу попоходив туда, щоб вирішити це питання. Нічого не добився, не можна і крапка. Так і плачу готівкою від фізособи-засновника.

Більшу частину земель за межами нас.пунктів уже передали ОТГ. Може і вашу також... Ще трохи і передадуть решту, навіть сільрадам необ'єднаним... А Держгеокадастр останній рік морозиться по-повній - нікому нічого не дає, лише по зверненням сільрад і то тій землі, яка ще не передана ОТГ. Але звичайно є виключення - і якщо треба комусь важливому виділити 2 га осг, то вони тоді киваються...

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

clap

Вложение
pdv.png
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

я б не поспішав радіти
Ось це інтерв'ю:
Микола Сольський: Ринок землі існує у викривленій формі. Невідміна мораторію його не зупинить
І там голова аграрного комітету трохи не впевнено висловлювася з цього приводу.

Одна з основних робочих ідей – експортне ПДВ мають право відшкодовувати ті, хто вирощують зерно, ріпак, сою, і це правило має бути єдиним для виробників, трейдерів і переробників.

На сьогодні і так, хто вирощує ріпак та сою має право на відшкодування експортного ПДВ laugh
Для нас важливо, щоб трейдери могли його відшкодовувати після закупівлі сої у нас.

AgroPolit.com: Тоді слід скасувати соєво-ріпакові правки, які уже підписав Порошенко.
Микола Сольський: Обговорюється два варіанти: або ж скасування цих правок, або відтермінування їхнього введення, щоб було більше часу розібратись у цьому.AgroPolit.com: Для частини вони уже ніби діють.Микола Сольський: Я розумію, що це гаряча норма, що почався сезон. Буквально 2-3 тижні й буде пропозиція для ринку.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

я б не поспішав радіти

Чому? Нас любий варіант влаштує

fgrubin пишет:

Микола Сольський: Обговорюється два варіанти: або ж скасування цих правок, або відтермінування їхнього введення

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

А мене оце насторожує:

Одна з основних робочих ідей – експортне ПДВ мають право відшкодовувати ті, хто вирощують зерно, ріпак, сою

ті, хто вирощує, а не зернотрейдери

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

то конкретно продає продукцію зам кордон, тому ПДВ і відшкодовується.

так по сої наразі і по ріпаку з 1 січня наступного року ПДВ відшкодовується виключно виробникам сої, а зернотрейдерам типу Нібулона, якому я продаю свою сою, не відшкодовується.
Тому оця фраза мені підозріло виглядає:

Одна з основних робочих ідей – експортне ПДВ мають право відшкодовувати ті, хто вирощують зерно, ріпак, сою

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Хоча , якщо Нібулону при експорті сої, ПДВ не вертають, то тому хто ту сою Нібулону продає не легше

Нібулон вже другий рік поспіль відмовився працювати з соєю на елеваторах. Нема ні закупівлі, ні зберігання. Якщо в 2017 я з поля возив найманим автотранспортом сою на елеватори Нібулона, які працювали цілодобово, то наразі мені її взагалі нема куди возити на зберігання, жоден з елеваторів в окрузі не бере її.

Спиридон пишет:

а зараз, я так зрузумів, пільга по сої якась там є,

нема сьогодні пільги по сої, просто для с/г виробників, які самі безпосередньо вирощують та експортують сою, залишили звичайні правила - нульову ставку ПДВ при експорті.
Але ж не малим фермерам займатись експортом laugh

Украина
: Орехов Запорожская область
18.01.2014 - 16:18
: 1176
Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

ну там не все так, як написано. То правка не до податкового кодексу, а лиш доручення для уряду, розглянути питання про скасування нульової ставки. Депутат дов...б просто

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Депутат дов...б просто

Угу,щоб часом. Досить "успішний" полтавський фермер. В 32 роки-

Голова наглядової ради ПрАТ “ПРХ” (Полтаварибгосп). Засновник ФГ “Фіана” та “Екодобробут”, ТОВ “Ферко Україна”, ТОВ “Андріїївка Агро”.
А 5 років назад (це в 27) людинка змогла купить в салоні новенький Порш, хто з нас в такому віці досяг таких результатів?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Угу,щоб часом. Досить "успішний" полтавський фермер. В 32 роки-

Голова наглядової ради ПрАТ “ПРХ” (Полтаварибгосп). Засновник ФГ “Фіана” та “Екодобробут”, ТОВ “Ферко Україна”, ТОВ “Андріїївка Агро”.
А 5 років назад (це в 27) людинка змогла купить в салоні новенький Порш, хто з нас в такому віці досяг таких результатів?

він ще й бюджет сьогодні представляв у ВР laugh

Відхилив ту правку бюджетний комітет! Нема ї після прийняття бюджету у першому читанні

Украина
: Черновцы
31.01.2012 - 04:08
: 1425
fgrubin пишет:

Відхилив ту правку бюджетний комітет! Нема ї після прийняття бюджету у першому читанні

https://graintrade.com.ua/novosti/byudzhetnij-komitet-ne-pidtrimav-pravk...

Заступник міністра економрозвитку та сільського господарства Т. Висоцький розповів, що під час підготовки бюджету-2020 розглядалася пропозиція щодо скасування відшкодування ПДВ при експорті зернових та технічних культур. В поточному році ціни на окремі сільгоспкультури впали на 30%, тому запропонована поправка одразу б знизила ціни ще на 18%, що завдало б багатомільярдних збитків виробникам, оскільки жодних механізмів компенсації не передбачено.

На вчорашньому засіданні бюджетного комітету ВР вказані правки щодо скасування відшкодування ПДВ при експорті зернових та технічних культур були виключені з проекту бюджету, а звернення про неприпустимість прийняття такої норми було направлене голові ВР Д. Разумкову.

Як зазначив Гончаренко, «нова правка вбила б вітчизняних аграріїв. А в ситуації майбутнього відкриття ринку землі за відсутності заборону на її купівлю для нерезидентів, це призвело б до банкрутства українських аграріїв та створило б тепличні умови для іноземців».

fgrubin пишет:

Депутат дов...б просто

good

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Щось за сою і ріпак мовчать.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

Щось за сою і ріпак мовчать.

Треба за законопроектом 1210 слідкувати. Там щодо соєвих правок вносились зміни, то є ймовірність, що хтось внесе правку в їх скасують взагалі