Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 24 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.htmlЯкщо нема в цьому списку, то можна в 2018 спати спокійно?

Перевіряють щорічно, особливо платників ПДВ. Запрет на перевірку бізнесу не працює. Зпираються на те що перевіряють нібито Вашого контрагента , а ти пишеш різні пояснення і повинен предявити бумаги, особливо з реалізації продукції : чим збирав, перевозив , зважував, де зберігав, і т. д. Саме більше достає , що для кожного з випадків діє якийсь Закон, і не на твою користь. Ось і приходиться знайомиться з різного роду Х.......

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Члени ФГ сплачують ЄСВ на добровільних умовах , читайте ст. 4 Закону України "Про ЄСВ"

Ви мабуть проспали з жовтня 2017 року, слідкувати треба за законодавством, добровільність закінчилась з 01.01.2018 року.
Можливо ви та інші члени вашого ФГ вже заборгували державі єдиний соціальний внесок за січень 2018 в сумі не менше мінімального внеску, але про це ви ще навіть не підозрюєте laugh

Куркин пишет:

Останній раз кажу що у ФГ немає девідендів і тим більше ставки ПДФО 9%

Аргументи викладіть на підтвердження власної позиції.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

зважував

Досить болюче питання. В разі перевірки, буду морду кірпічом і плести що важу ту сотню тонн під час жнив наявною 150 кілограмовою вагою. Якщо сумніваються, то їхні проблеми.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Якщо член ФГ має частку у статутному капіталі (майні) фермерського господарства і ця частка включає право на участь в управлінні фермерського господарства, право на отримання певної частки прибутку фермерського господарства, право на отримання активів у разі ліквідації фермерського господарства відповідно до закону, а також інші правомочності передбачені Статутом, то такий член фермерського господарства володіє корпоративними правами свого господарства.

Ось це і є єдиним випадком виплати ДЕВІДЕНТІВ у ФГ, при умові що це записано в Статуті, думав в понеділок буду на складі найду де це написано. Немає цього записано в Статуті , не має ні девідентів, ні корпоративних прав, бо ці два поняття нерозривно повязані між собою . Девіденти виплачуються не просто з прибутку, а на щось, наприклад : на акції , на внесок в Статутний капітал.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Можливо ви та інші члени вашого ФГ вже заборгували державі єдиний соціальний внесок за січень 2018 в сумі не менше мінімального внеску

Він же сплачується до 19квітня?

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Ви мабуть проспали з жовтня 2017 року, слідкувати треба за законодавством, добровільність закінчилась з 01.01.2018 року.
Можливо ви та інші члени вашого ФГ вже заборгували державі єдиний соціальний внесок за січень 2018 в сумі не менше мінімального внеску, але про це ви ще навіть не підозрюєте

Можливо й проспав , січень ще не закінчився, буду взнавать, дякую за підказку, хоча в мене виплат взимку ніяких не має, крім разової виплати на благодійність ст. 170.7.3 ПК , що не обкладається ПДФО.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

особливо платників ПДВ

А Ви платник ПДВ?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Ось це і є єдиним випадком виплати ДЕВІДЕНТІВ у ФГ, при умові що це записано в Статуті, думав в понеділок буду на складі найду де це написано. Немає цього записано в Статуті , не має ні девідентів, ні корпоративних прав, бо ці два поняття нерозривно повязані між собою . Девіденти виплачуються не просто з прибутку, а на щось, наприклад : на акції , на внесок в Статутний капітал.

Так, саме цей випадок є вилатою дивідендів в класичному розумінні цього поняття.
Але нам в першу чергу цікаво оподаткування виплат за рахунок прибутку, а ПК з 01.01.2017 року прирівняв з метою оподаткування до дивідендів будь-які грошові виплати засновникам у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини):

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Наразі, ми користуємось цим, приймаємо рішення про розподіл прибутку між засновниками в залежності від трудової участі в діяльності ФГ. По факту виходить, що увесь прибуток розподіляється на користь одного засновника (члена ФГ), хоч у нас чотири засновника (члени ФГ), які володіють часткою у статутному капіталі. Це не є виплатою дивідендів в класичному розумінні, але для оподаткування це є дивідендами і відповідно застосовується ставка ПДФО 9 %.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Можливо й проспав , січень ще не закінчився, буду взнавать, дякую за підказку, хоча в мене виплат взимку ніяких не має, крім разової виплати на благодійність ст. 170.7.3 ПК , що не обкладається ПДФО.

waldemar пишет:

Він же сплачується до 19квітня?

Мав на увазі, що втратили можливість до нового року виключити з членів ФГ осіб, які не бажають сплачувати ЄСВ, а це члени ФГ, які не мають іншої роботи, не ФОПи та не пенсіонери.
Наразі за січень вони вже повинні сплатити ЄСВ в розмірі не менше мінімального внеску. Сплата до 19 квітня.
І навіть, якщо ви проведете процедуру виключення таких осіб сьогодні, то за січень прийдеться платити в будь-якому випадку.
Сплачувати ЄСВ зобов'язані навіть діти, що є членами ФГ та навчаються в школі чі ВУЗі, не залежно від наявності факту отримання доходів.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Олександр, а можете пояснить. Ознаками корпоративних прав є : 1. участь в управлінні підприємством ( для членів ФГ це не обовязково ) ; 2. корпоративні права виступають обєктом купівлі-продажу (можить член ФГ купити чи продати своє членство у ФГ , так як акціонер свої акції і бути учасником або не учасником ТОВАРИСТВА) .

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Сплачувати ЄСВ зобов'язані навіть діти, що є членами ФГ та навчаються в школі чі ВУЗі, не залежно від наявності факту отримання доходів

Ніфіга собі , срочно піду щось рішать.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

А Ви платник ПДВ?

Я платник ПДВ , але добровільний

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Це не є виплатою дивідендів в класичному розумінні, але для оподаткування це є дивідендами і відповідно застосовується ставка ПДФО 9 %.

Олександр, я бачу Ви людина обізнана , оці 9% Ви утримуєте тільки при виплаті девідендів , а просто при виплаті доходу членам ФГ ця норма діє

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:
waldemar пишет:

А Ви платник ПДВ?

Я платник ПДВ , але добровільний

А бухгалтерію ведете сам?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Ознаками корпоративних прав є : 1. участь в управлінні підприємством ( для членів ФГ це не обовязково )

Участь в управлінні господарської організації, в нашому випадку в управлінні фермерського господарства є обов'язковою умовою володіння корпоративними правами.
Для кожного члена ФГ це не є обов'язковим, все вирішується за домовленістю між членами ФГ.
В нашому ФГ є також члени ФГ, які не володіють часткою у статутному (складеному) капіталі господарства, та відповідно не мають права голосу у вищому органі управління - загальних зборах засновників, а також вони не вказані в ЄДР, як засновники (учасники) господарства.
Такі члени ФГ не володіють корпоративними правами та відповідно не можуть отримувати частину прибутку у вигляді дивідендів, але вони мають право на отримання частини прибутку в залежності від трудової участі в діяльності господарства.
І по грошовим виплатам таким членам ФГ не можна застосовувати ставку ПДФО 9 %, для них лише 18 %.

Куркин пишет:

2. корпоративні права виступають обєктом купівлі-продажу (можить член ФГ купити чи продати своє членство у ФГ , так як акціонер свої акції і бути учасником або не учасником ТОВАРИСТВА) .

Господарський кодекс не визначає обов'язковою умовою наявності корпоративних прав можливість їх відчуження. Але наприклад, в моєму Статуті передбачена така можливість, звісно вона може відбутись лише в межах закону про фг, тобто відчужити я їх можу лише членам сім'ї та родичам, а їх перелік досить великий і наведений в законі про фг.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

5-1) члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах; Дійсно норма є

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

А бухгалтерію ведете сам?

Сам, але якщо тепер будим платить ЄСВ то подумав чи не переключиться на одноосібника , питання в перезаключенні договорів оренди .

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

оці 9% Ви утримуєте тільки при виплаті девідендів , а просто при виплаті доходу членам ФГ ця норма діє

Виплата доходу членам ФГ можлива в будь-якому випадку лише за рахунок прибутку господарства.
Застосовувати ставку ПДФО 9 % можливо не лише при виплаті дивідендів у класичному їх розумінні, а й при виплаті доходів членам ФГ, але для цього необхідно, щоб виплати здійснювались у грошовій формі за рахунок розподілу прибутку, а члени ФГ були засновниками (учасниками) господарства, останнє повинно бути відображно в ЄДР.
Якщо у вас в ЄДР вказаний лише один засновник, а інші члени ФГ не вказані в ЄДР взагалі, то право на 9 % має лише такий засновник, а для інших ставка 18 %.
При оформленні таких виплат я б наголошував, що це виплати засновникам.
Наприклад, ми в господарстві оформляємо Відомість нарахування доходів у грошовій формі засновникам (членам) фермерського господарства у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини) в залежності від трудової участі в діяльності господарства
В моєму Статуті в розділі про розподіл прибутку зазначено таке:

12.3. Чистий прибуток, одержаний від діяльності Господарства після сплати визначених законодавством податків та інших платежів в бюджет, підлягає розподілу між Засновниками та іншими Членами Господарства в повному обсязі чи в будь-якій його частині або не підлягає розподілу.
12.4. Розподіл прибутку Господарства між Засновниками та іншими Членами Господарства здійснюється пропорційно їх часткам у статутному (складеному) капіталі Господарства та/або в залежності від трудової участі кожного з них в діяльності Господарства на умовах, що визначаються Загальними зборами Засновників та/або Головою Господарства з дотриманням вимог чинного законодавства України та цього Статуту.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

подумав чи не переключиться на одноосібника

А це як? Хіба так можна? Це ж треба буде ліквідовувать ФГ? А одноосібник хіба не буде платить?

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Олександр , я зрозумів що у Вас велике господарство, в мене не велике і я один без найнятих працівників , і засновник ,і голова , і бухгалтер , і тракторист, і комбайнер , і т.д. Ви вважаєте достатньо запису в Статуті і ЄДР що член ФГ має такий-то внесок в Статутний капітал для виплади з доходу господарства іменно девідентів, а не доходу , чи й сама виплата має бути прописана в Статуті з якимись умовами. Наприклад : Дохід що розподіляється господарством за календарний рік 100% виплачується в формі девідентів , ( в моєму випадку) , засновнику господарства .

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

А це як? Хіба так можна? Це ж треба буде ліквідовувать ФГ? А одноосібник хіба не буде платить?

Я порахую , можливо краще зараз закрить ФГ і закинуть всі бумажки , перезаключить договора оренди на фіз особу і спокійно жить, бо це ще не кінець здирництву.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Олександр , я зрозумів що у Вас велике господарство, в мене не велике і я один без найнятих працівників , і засновник ,і голова , і бухгалтер , і тракторист, і комбайнер , і т.д. .

Ні в мене мале господарство cry , але я така людина, що любить розібратись в таких питаннях до дрібниць laugh
А я також:

Куркин пишет:

без найнятих працівників , і засновник ,і голова , і бухгалтер , і тракторист, і комбайнер , і т.д

Хіба що не комбайнер, бо комбани наймаю laugh

Куркин пишет:

и вважаєте достатньо запису в Статуті і ЄДР що член ФГ має такий-то внесок в Статутний капітал для виплади з доходу господарства іменно девідентів, а не доходу , чи й сама виплата має бути прописана в Статуті з якимись умовами. Наприклад : Дохід що розподіляється господарством за календарний рік 100% виплачується в формі девідентів , ( в моєму випадку) , засновнику господарства .

Таки поправлю вас, не "девіденти" потрібно писати, а "дивіденди".

Вище я навів витяг з власного Статуту про розподіл прибутку.

12.3. Чистий прибуток, одержаний від діяльності Господарства після сплати визначених законодавством податків та інших платежів в бюджет, підлягає розподілу між Засновниками та іншими Членами Господарства в повному обсязі чи в будь-якій його частині або не підлягає розподілу.
12.4. Розподіл прибутку Господарства між Засновниками та іншими Членами Господарства здійснюється пропорційно їх часткам у статутному (складеному) капіталі Господарства та/або в залежності від трудової участі кожного з них в діяльності Господарства на умовах, що визначаються Загальними зборами Засновників та/або Головою Господарства з дотриманням вимог чинного законодавства України та цього Статуту.

Крім того в Статуті окремо вказано:

10.5. Права Засновників Господарства:
- брати участь в управлінні справами Господарства в порядку, визначеному в Статуті;
- брати участь у розподілі прибутку Господарства та одержувати його частку пропорційно частці кожного із Засновників у статутному (складеному) капіталі Господарства та/або в залежності від трудової участі кожного з них в діяльності Господарства;

Також в загальному для членів ФГ вказано:

5.5. Члени Господарства мають право:
......
5.5.4. Отримувати частину прибутку Господарства в залежності від трудової участі кожного з них в діяльності фермерського господарства в порядку і на умовах, передбачених Статутом.

Що у вас в Статуті взагалі сказано про розподіл прибутку?
На мою думку, в статуті стосовно виплати дивідендів не потрібно вказувати щось дуже детально, досить обійтись загальними фразами, наприклад, як вище я зацитував свій статут.

Куркин пишет:

ви вважаєте достатньо запису в Статуті і ЄДР що член ФГ має такий-то внесок в Статутний капітал

Навіть без наявності статутного капіталу!

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Олександр , я зрозумів що у Вас велике господарство, в мене не велике і я один без найнятих працівників , і засновник ,і голова , і бухгалтер , і тракторист, і комбайнер , і т.д

В мене подібне, але вже в цьому році хочу взять собі помічника. Самому вже 54 і землі вже стало 70 га. Але наймати в ФГ не хочу, боюсь замороки з бумагами і перевірок. Домовились ,що стане підпрємцем 1групи, буду платить 160грн ЄП і 700 з чимось ЄСВ. А як краще, хто знає?

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Іду пить пиво і дивитись кіно "Школа" в школі пропрацював вчителем фізри 15 років

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Сьогодні "Школи" не має , фільм класний. Олександр , спасибі за виправлення " дивіденти" ,ніколи їх не нараховував , і за відповідь. Тепер думаю за ЄСВ, це що виходить, якщо дохід членам ФГ не буде нараховуваться , або ФГ буде виходить на збиток , то все одно ЄСВ потрібно нараховувать, а на що його нараховувать, каламбур якийсь. А як з ПДФО і військовим збором коли немає нарахування , куди ж це намазувать. Виходить ЄСВ і ПДФО будуть іти в різних упряжках.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Домовились ,що стане підпрємцем 1групи, буду платить 160грн ЄП і 700 з чимось ЄСВ. А як краще, хто знає?

Не дуже вигідно , він у Вас 70 днів в році пропрацює а платит потрібно ?????? не знаю на скільки можна відкриться підприємцем . Можливо прийміть на відокремлені види робіт по трудових угодах, по яких не потрібно в день прийняття працівника на роботу повідомляти податкову.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

то все одно ЄСВ потрібно нараховувать, а на що його нараховувать, каламбур якийсь

Питав в податковій, ніхто нічого ще не знає, але думаю буде договір, подібний до позаторішнього добровільного.
Сьогодні вирішив зайнятись основними засобами, ось наваяв:

Вложение
aktpriyomu-peredachiosnovnihzasobiv.doc
15.02.2015 - 20:41
: 2435

Так це виходить що вони примушують нас нараховувати дохід щомісячно , тобто держава вмішується в господарську діяльність ФГ

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Питав в податковій, ніхто нічого ще не знає,

У нас взагалі немає кого питать , всі розрахувались і кабінет на замку

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Так це виходить що вони примушують нас нараховувати дохід щомісячно , тобто держава вмішується в господарську діяльність ФГ

Ну а як добровільно платили? Ніхто нічого не питав, плати собі мінімальний внесок, а звідки то нікого не цікавило.