Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 27 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

І строк служби трактора 8 років- це нормально? Далі просто його експлуатувати, а амортизації не нараховувати?

Так, він буде працювать і знаходиться на балансі по ліквідаційній вартості. Але при бажанні Ви його пожите переоцінить і відновить нарахування амортизації.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Олександр , куди Ви вписуєте в ф. 2-ферм ПДФО і військовий збір з виплати орендної плати.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Наразі не маю перед собою форми цього звіту, тому точної відповіді дати не можу, та й оренди в мене поки що не було, лише з 2018 з'явився емфітевзис.
Але логічно було б взагалі ПДФО та військовий збір не показувати, бо платником цих податків є фізична особа, а фермерське господарство є лише податковим агентом.
Для фермерського господарства головним є сума орендної плати в цілому, наприклад, орендна плата по договору 100 грн., в тому числі 18 ПДФО та 1,5. То ми на витрати несемо повну суму 100 грн.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Куркин пишет:

куди Ви вписуєте в ф. 2-ферм ПДФО і військовий збір з виплати орендної плати.

Ніхто орендну плату не нараховує?

Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711
Куркин пишет:

Ніхто орендну плату не нараховує?

Насамперед пораджу уточнити на сайті держстату - чи включене ваше ФГ у перелік тих, кому потрібно саме в цьому році звітувати по даній формі. Ми здавали її раніше, а ось вже років зо три - не вимагають.
В додатку - інструкція по її заповненню. На скільки я можу судити - то виокремленої строчки для ПДФО і військового збору від арендноі плати немає. Тобто в рядок"Інші операційні витрати" треба включати орендну плату вцілому, не виділяючи з неі ці податки.
Хоча, строго кажучи - там зазначена "оренда паїв земельних та майнових", а ось оренда інших земель не вказана.

Вложение
2ferm.doc
v22ferm16.doc
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
KOHDPAT пишет:

Тобто в рядок"Інші операційні витрати" треба включати орендну плату вцілому, не виділяючи з неі ці податки.

Про що я й кажу! Це ж не ми платники цього ПДФО, а люди, що дають нам землю в оренду.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
KOHDPAT пишет:

Насамперед пораджу уточнити на сайті держстату - чи включене ваше ФГ у перелік тих, кому потрібно саме в цьому році звітувати по даній формі.

Ви маєте на увазі 2ферм?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Хочу спитати як хто веде Книгу наказів. Хоч ФГ працює вже 11років, але її нема взагалі і потрібно створити заднім числом. Почитав теорію, там як завжди все в важкодоступній для мого розуму формі.
Що зрозумів, там їх є 4 види з різними строками зберігання. Нам мабуть треба одна, з терміном дії- до ліквідаціїї господарства?
Основне питання- яка мінімальна кількість тих наказів потрібна? Поки придумав собі написати таки накази:
1. Про призначення голови.
2 Про облікову політику.
3Про делегування підпису.
4Про створення комісії по обліку основних засобів
5Про розпаювання земель
6 Про прийняття нових членів ФГ
7Про внесення змін до статуту
8Ще напишу наказ про введення в експлуатацію основних засобів (їх за 11років буде аж 6 штук)
9І ще хотілось би наказом якось узаконити використання ФГ відсутніх на балансі, але які фактично використовуються по обліковому листу тракториста: плуга,лійки,культиватора,причіпного зернозбирального комбайна і саме незрозуміле причепа 2ПТС6 (який зареєстрований на мені особисто)
Може й хватить? І взагалі яка відповідальність за відсутність якогось наказу?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

В довільній формі

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

В довільній формі

Саша, може будеш мати коли час, то прокоментуй мій перелік. Достатньо того? Чи ще щось потрібно?Наскільки обовязково? Яка відповідальність?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Ще питання. Отримав 20% компенсацію за борону. Як це відобразить в бух.обліку? Поставить на кредит рах.10 (типу АГ стала дешевшою)? Чи вартість АГ в основний засобах не чипати (амортизувати по ціні купівлі), а компенсацію кинуть на кредит 89 фінрезультату (типу з неба впало)?

Україна
: Кропивницький
29.11.2011 - 23:33
: 1711
waldemar пишет:

Ви маєте на увазі 2ферм?

Да, я про 2-ферм.
Ось звітність по моєму одному господарству - 2-ферм немає

Ось посилання - вводите свій код ЄДРПОУ - і маєте список всіх своїх звітів на поточний рік.
Полтавська Статистика
Рівненська обл.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
KOHDPAT пишет:

Ось посилання - вводите свій код ЄДРПОУ - і маєте список всіх своїх звітів на поточний рік.

Не з нашим щастям: ввів і мусим подавать.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

4Про створення комісії по обліку основних засобів

Володя , це що за ноу-хау Ви придумали, може по списанню ОЗ ? Я б щенаписав наказ про відрядження . Колись у банку з мене потребували окремий наказ на те , що я маю право кошти класти з ФГ на депозит laugh

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

4Про створення комісії по обліку основних засобів

Володя , це що за ноу-хау Ви придумали, може по списанню ОЗ ? Я б щенаписав наказ про відрядження . Колись у банку з мене потребували окремий наказ на те , що я маю право кошти класти з ФГ на депозит laugh

waldemar пишет:

Ще питання. Отримав 20% компенсацію за борону. Як це відобразить в бух.обліку? Поставить на кредит рах.10 (типу АГ стала дешевшою)? Чи вартість АГ в основний засобах не чипати (амортизувати по ціні купівлі), а компенсацію кинуть на кредит 89 фінрезультату (типу з неба впало)?

Зараз не маю можливості прочитать ПСБУ №7 , там є написано з чого складається первісна вартість ОЗ.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

waldemar пишет:
4Про створення комісії по обліку основних засобів

Володя , це що за ноу-хау

Да Ви праві, уважно перечитав правила заповнення ОЗСГ-1, там написано
"При оформленні приймання основних засобів акт складається в одному примірнику на кожний окремий об'єкт приймальною комісією, призначеною розпорядженням (наказом) керівника підприємства (організації). "
Хоча в одному з пояснень до ОЗСГ-1 вичитав і таке:
" даний вид первинної документації поширюється лише на с.г. підприємства, що сплачують податок на прибуток".
І кого слухать? https://taxlink.ua/ua/documents/pervinni-dokumenti/1472650743-akt-prijmannja-peredachi-vnutrishnogo-peremishhennja-osnovnih-zasobiv-forma-

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Для Куркина, зробив скан статті про дивіденди для членів ФГ з Вісника податкової служби.
Це 2013 рік, на той час в Податковому кодексі оподаткування доходів членів ФГ, отриманих за рахунок розподілу прибутку господарсва, відбувалось за правилами оподаткування дивідендів лише у випадку, коли розподіл прибутку відбувався в залежності від внеску до статутного капіталу.
Наразі, як я вже зазначав вище, будь-який розподіл прибутку між засновниками, незалежно від критеріїв розподілу і наявності статутного капіталу, за умови грошової форми виплат, дає можливість оподатковувати їх, як дивіденди.

Вложение
newdoc2018-01-241.jpg
newdoc2018-01-242.jpg
newdoc2018-01-243.jpg
newdoc2018-01-244.jpg
: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Вичитав (і не де небудь, а в офіційному віснику ДФС) таке:
"Для скорочення кількості первинних документів, там, де це доцільно, рекомендується оформляти відпуск матеріалів безпосередньо в картках складського обліку.

У цьому випадку видаткові документи на відпуск матеріалів не оформляються, а сама операція здійснюється на основі лімітних карток, які виписуються в одному примірнику та не мають характеру бухгалтерських документів. Ліміт відпуску можна зазначити і в самій картці. Представник цеху при одержанні матеріалів розписується безпосередньо в картках складського обліку, а в лімітно-забірній картці — комірник."
Все таки лінь- двигун прогреса. Поки купляв ЗЗР за нал, а через лімітно-забірні списував ДП, насіння добрива і продукцію, то сопів в дві дирки. А вже вторік набрав з ПДВ кучу ЗЗР і хоч вовком вий, стілки писанини. Хоча може хто і обломає?
http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2995

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Хоча може хто і обломає?

Не знаю , я платник ПДВ, облік веду за простою формою (без подвійного запису) , матеріали списую при їх покупці, ніде не читав щоб за це була якась відповідальність , хоча ЗУ "Про бух. облік " каже своє.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

ам, де це доцільно, рекомендується оформляти відпуск матеріалів безпосередньо в картках складського обліку.

А що таке картка складського обліку?

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

А що таке картка складського обліку?

Первичка для списання тмц, наприклад відкривається на шофера і він щоденно по ній заправляється і розписується що отримав.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

А що таке картка складського обліку?

Мені по барабану, що воно таке, вся сметанка в тому:

waldemar пишет:

лімітних карток, які виписуються в одному примірнику та не мають характеру бухгалтерських документів.

Значить ніхто їх перевірять не буде, відповідно і вести я їх не буду. Веду ж для списання ЗЗР і МУ солідольний Акт ВЗСГ-3, може його і вистачить як первинного документа?.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

та не мають характеру бухгалтерських документів.

Значить ніхто їх перевірять не буде,

Всі документи діляться на первинні та бухгалтерські.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Всі документи діляться на первинні та бухгалтерські.

Чи не означає

waldemar пишет:

не мають характеру бухгалтерських документів

що це просто папірець, спеціально створений

waldemar пишет:

"Для скорочення кількості первинних документів

Оскільки ведем

waldemar пишет:

Акт ВЗСГ-3

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:
fgrubin пишет:

А що таке картка складського обліку?

Первичка для списання тмц, наприклад відкривається на шофера і він щоденно по ній заправляється і розписується що отримав.

Ви мабуть маєте на увазі лімітно-заборні картки, наприклад, по формі ВЗСГ-1.
А тут мова про картку складського обліку в якій можна розписуватись і не виписувати лімітно-заборну картку.

waldemar пишет:

"Для скорочення кількості первинних документів, там, де це доцільно, рекомендується оформляти відпуск матеріалів безпосередньо в картках складського обліку.

У цьому випадку видаткові документи на відпуск матеріалів не оформляються, а сама операція здійснюється на основі лімітних карток, які виписуються в одному примірнику та не мають характеру бухгалтерських документів. Ліміт відпуску можна зазначити і в самій картці. Представник цеху при одержанні матеріалів розписується безпосередньо в картках складського обліку

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

а сама операція здійснюється на основі лімітних карток, які виписуються в одному примірнику та не мають характеру бухгалтерських документів.

Є лімітно- забірні для відпуску тмц, і є картки обліку тмц. ті і ті первичка .

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Можливо їх можна здружить і зробить два в одному, але одні зав .складом разом із обороткою за місяць здає в бухгалтерію , а інші залишаються в картотеці на складі .

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Можливо їх можна здружить і зробить два в одному, але одні зав .складом разом із обороткою за місяць здає в бухгалтерію , а інші залишаються в картотеці на складі .

А якби його спростити для малих фермерів?
Спілкувався з фермерами, біля 1000 га землі, син займається бухобліком та юридичними питаннями, ще є бухгалтер обліковець. Ведуть облік в 1С-Бухгалтерія (с/г конфігурація), ніяких лімітно-забірних не виписують, складських книг, як таких нема, але там якось в програмі все обліковується. Списують все актами ВСЗГ

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

А якби його спростити для малих фермерів?

Тільки якимось макаром перевести з юрика на фоп. І то не факт, якщо ФОП платник ПДВ не треба буде вести первинки.
Цікаво, чи можна без договору позички просто вчепити за трактором, який належить ФГ, причіп , який належить члену ФГ, відвезти зерно на елеватор і списати ДП?

fgrubin пишет:

біля 1000 га землі

Що нам до них рівнятись, це багатющі люди.

fgrubin пишет:

А тут мова про картку складського обліку в якій можна розписуватись і не виписувати лімітно-заборну картку.

І яка потім викидається в мусор. Я мабуть буду по лімітно-забірних списувати тільки дп і зерно на продаж , а власне зерно на сівбу, куповане насіння по ВЗСГ-4, а ЗЗР і МД по ВЗСГ-3. А видачу зі складу по лімітних картках , яки потім якби повикидав. І тикать той офіційний вісник.

01.08.2014 - 15:29
: 474

ох, ничего не понимаю