Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 64 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

остання судова практика Верховного суду по дивідендам.
Цікаво, що акцент не на тому: засновник чи не засновник, а на тому, членство на підставі трудової участі чи членство на підставі участі у складеному/статутному капіталі. У останньому випадку - це дивіденди.

тут багато моментів у справі .... диявол криється в деталях

Я вам раніше показав, що не тільки дивіденди оподатковуються за правилами оподаткування дивідендів.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

Розподіл доходу між засновниками (учасниками) навіть за принципом "зі стелі" - це прирівняно в оподаткуванні до дивідендів!
А дивіденди це коли розподіл строго по часткам
В мене три засновники наразі, а розподіл роблю лише виключно собі, за принципом "зі стелі" laugh
І докажіть мені, що мої доходи для цілей оподаткування не прирівнюються до дивідендів

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/89928397
остання судова практика Верховного суду по дивідендам.
Цікаво, що акцент не на тому: засновник чи не засновник, а на тому, членство на підставі трудової участі чи членство на підставі участі у складеному/статутному капіталі. У останньому випадку - це дивіденди.

то там позови ще в 2017 році подавались, мабуть штаф наклали за події до 2017 року
А до 2017 року ще не було другого абзацу

14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

{Підпункт 14.1.49 пункту 14.1 статті 14 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 1797-VIII від 21.12.2016}

{Підпункт 14.1.49 пункту 14.1 статті 14 в редакції Закону № 71-VIII від 28.12.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1797-VIII від 21.12.2016}

Ось це почало діяти з 2017 року:

8) у підпункті 14.1.49:

слова "юридичною особою - емітентом" замінити словами "юридичною особою, у тому числі емітентом";

доповнити абзацом другим такого змісту:

"Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини)";

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року, крім:

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Та там взагалі 2014 рік і ставка 5%

У травні 2017 року Фермерське господарство «Лан-П» (далі - позивач, ФГ) звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Вінницькій області (далі - відповідач, Управління), в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 23 березня 2017 року: №0000681306, яким збільшено ФГ суму грошового зобов`язання з податків і зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені та штрафними санкціями на загальну суму 238735,81 грн.; №0000671306, яким застосовано до ФГ штрафні санкції у сумі 510 грн.

Обґрунтовуючи позовну заяву, посилалось на безпідставний висновок контролюючого органу про заниження позивачем податку на доходи фізичних осіб, адже у 2014 році членам ФГ виплачувався дохід у вигляді дивідендів в залежності від внеску до статутного капіталу, механізм виплати якого визначається статутом ФГ. Ставка податку для доходу у вигляді дивідендів становить 5%, відтак вважає, що донарахування відповідачем податку на доходи фізичних осіб за загальною ставкою суперечить положенням Податкового кодексу України (далі - ПК України).

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

В мене три засновники наразі, а розподіл роблю лише виключно собі,

Сам вирішив чи збори засновників

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Да вже пізно, позов подано ще в грудні, скоро засідання.

Нічого не пізно, ти навіть на засіданні суду можеш їх додати до справи

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Сам вирішив чи збори засновників

Поки клепаю Протоколи зборів засновника.... Їх мені не важко робити..
Але в Статуті у мене прописано універсально, може і голова своїм рішенням це зробити

12. РОЗПОДІЛ ПРИБУТКУ ТА ЗБИТКІВ

12.1. Основним узагальнюючим показником діяльності Господарства є прибуток, що формується у відповідності до чинного в Україні законодавства.
12.2. Прибуток Господарства утворюється з надходжень від господарсь­кої діяльності, після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці найманих працівників.
12.3. Чистий прибуток, одержаний від діяльності Господарства після сплати визначених законодавством податків та інших платежів в бюджет, підлягає розподілу між Засновниками та іншими Членами Господарства в повному обсязі чи в будь-якій його частині або не підлягає розподілу.
12.4. Розподіл прибутку Господарства між Засновниками та іншими Членами Господарства здійснюється пропорційно їх часткам у статутному (складеному) капіталі Господарства та/або в залежності від трудової участі кожного з них в діяльності Господарства на умовах, що визначаються Загальними зборами Засновників та/або Головою Господарства з дотриманням вимог чинного законодавства України та цього Статуту.
12.5. Збитки, що виникли в процесі здійснення діяльності Підприємством, покриваються в першу чергу за рахунок Резервного фонду при його наявності.
12.7. В разі недостатності коштів Резервного фонду Загальні збори Засновників можуть прийняти рішення про направлення на покриття збитків коштів з інших фондів.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Але в мене в іншому розділі Статуту вказано:

11. УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСТВОМ, ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ЗАСНОВНИКІВ ТА ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ЧЛЕНІВ ГОСПОДАРСТВА, ГОЛОВА ГОСПОДАРСТВА

11.1. Вищим органом управління Господарства є Загальні збори Засновників.
11.2. До виключної компетенції Загальних зборів Засновників належить:
• визначення основних напрямів діяльності Господарства, затвердження планів діяльності та звітів про їх виконання;
• унесення змін та доповнень до Статуту;
• установлення розміру, форми і порядку формування часток у статутному (складе­ному) капіталі;
установлення розміру частини прибутку, який підлягає розподілу серед Засновників та інших Членів Господарства;
• визначення порядку покриття збитків Господарства;
• прийом до Господарства нових членів;
• визначення політики Господарства щодо прийому на роботу персоналу;
• виключення Членів з Господарства;
• прийняття рішень про припинення діяльності Господарства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;
• обрання Голови Господарства.

Тому поки що мені треба Рішення Загальних зборів Засновників про установлення розміру частини прибутку, який підлягає розподілу серед Засновників та інших Членів Господарства;

В Статуті ці моменти треба врахувати

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Дякую за допомогу.
Переписала статут про всяк випадок

8.2. Порядок використання прибутку Фермерського господарства визначає його Засновник.
8.3. Прибуток Фермерського господарства, після сплати визначених законодавством податків та інших обов’язкових платежів, за підсумками календарного кварталу, року або іншого календарного періоду, може бути розподілений в повному обсязі чи в будь-якій його частині або не підлягати розподілу.
8.4. Засновником Фермерського господарства може бути прийнято рішення про розподіл прибутку (його частини) за минулі роки/рік.
8.5. Порядок, способи розподілу прибутку (виплата дивідендів Засновнику, виплата доходу членам Фермерського господарства у зв’язку із їх трудовою участю, реінвестиція дивідендів та інше), строки виплати та суми, визначаються в рішенні Засновника.
8.6. Прибуток, який виплачується Засновнику у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини) у відповідності до частки Засновника у складеному (статутному) капіталі є дивідендами.
8.7. Розподіл прибутку Фермерського господарства між членами Фермерського господарства (виплата доходу членам Фермерського господарства від виконання трудової функції) здійснюється, за рішенням Засновника, в залежності від трудової участі кожного з членів в діяльності Фермерського господарства у строки і порядку, визначеними Засновником. Засновником може бути прийнято рішення про розподіл прибутку між членами Фермерського господарства у рівних частинах.

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82
fgrubin пишет:

Та там взагалі 2014 рік і ставка 5%

Да, я розумію, але мені сам принцип сподобався, що хоча б суди визнали, що розподіл залежно від частки ФГ - це дивіденди.
Жодної судової практики по іншим виплатам засновнику, прирівняних до дивідендів - немає

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Нічого не пізно, ти навіть на засіданні суду можеш їх додати до справи

Позвонив адвокату, сказав буде долучати. Прислали, я навіть не здогадувався що таке існує

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Позвонив адвокату, сказав буде долучати. Прислали, я навіть не здогадувався що таке існує

dri

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

11.1. Вищим органом управління Господарства є Загальні збори Засновників.

Саша ну ти і накурелісив з та або але. Ну як ти уявляєш повноваження голови розподілять прибуток засновників.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

ти і накурелісив з та або але

але - такого нема Та/Або нормально вживаються
Голова також засновник ..... А від трудової участі чому б і не поділити голові ....якщо всі засновники дали на це згоду :)

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Якщо, так, то ж повинен був і в бухгалтерії оприходувати зерно згідно отих квітанцій.І ти повинен був на елеваторі їх отримати.

не дають тобі їх на руки .... Нібулон не видає .... Є Реєстр прийнятого зерна, є ТТНки
І придивіться, що там написано в Квитанціях: переоформлення з ФГ Мівола на Волинь зернопродукт!
А виписані вони в січні та в лютому! Тому аж ніяк по ним у жовтні не оприходуєш зерно laugh

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Там ще повинні бути Складські квитанції ..... Які оформлені по факту приймання .... Але їх не надали

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
ЕкатеринаСС пишет:

ереписала статут про всяк випадок

8.2. Порядок використання прибутку Фермерського господарства визначає його Засновник.
8.3. Прибуток Фермерського господарства, після сплати визначених законодавством податків та інших обов’язкових платежів, за підсумками календарного кварталу, року або іншого календарного періоду, може бути розподілений в повному обсязі чи в будь-якій його частині або не підлягати розподілу.
8.4. Засновником Фермерського господарства може бути прийнято рішення про розподіл прибутку (його частини) за минулі роки/рік.
8.5. Порядок, способи розподілу прибутку (виплата дивідендів Засновнику, виплата доходу членам Фермерського господарства у зв’язку із їх трудовою участю, реінвестиція дивідендів та інше), строки виплати та суми, визначаються в рішенні Засновника.
8.6. Прибуток, який виплачується Засновнику у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини) у відповідності до частки Засновника у складеному (статутному) капіталі є дивідендами.
8.7. Розподіл прибутку Фермерського господарства між членами Фермерського господарства (виплата доходу членам Фермерського господарства від виконання трудової функції) здійснюється, за рішенням Засновника, в залежності від трудової участі кожного з членів в діяльності Фермерського господарства у строки і порядку, визначеними Засновником. Засновником може бути прийнято рішення про розподіл прибутку між членами Фермерського господарства у рівних частинах.

Масло масляне :)
Не подобаються мені ваші формулювання ...
Від того, що ви в Статуті дивідендами обізвите якісь виплати, то такими вони не стануть laugh

Я вже писав вгорі, що собі я виплачую не дивіденди, але застовую правила оподаткування як до дивідендів

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82
fgrubin пишет:

Не подобаються мені ваші формулювання ...
Від того, що ви в Статуті дивідендами обізвите якісь виплати, то такими вони не станут

А що саме не так?
У мене є статутний капітал, часта 100 процентів у засновника, ось йому я і виплачую дивіденди...

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Переписала

8.1. В Фермерському господарстві основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності є доход (прибуток), який утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці.

8.2. Прибуток Фермерського господарства, після сплати визначених законодавством податків та інших обов’язкових платежів, за підсумками календарного кварталу, року або іншого календарного періоду, може бути розподілений в повному обсязі чи в будь-якій його частині або не підлягати розподілу.
8.3. Порядок використання прибутку Фермерського господарства, способи його розподілу (шляхом виплати дивідендів Засновнику, виплати доходів членам Фермерського господарства у зв’язку із їх трудовою участю, реінвестицією дивідендів та інше), сума прибутку, період, за який він розподіляється , форма і строки його виплати визначаються в рішенні Засновника.
8.4. Прибуток, який виплачується Засновнику у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини), в тому числі у відповідності до частки Засновника у статутному (складеному) капіталі, є дивідендами.
8.5. Розподіл чистого прибутку (його частини) між членами Фермерського господарства здійснюється, за рішенням Засновника, в залежності від трудової участі кожного з членів в діяльності Фермерського господарства. Засновником може бути прийнято рішення про розподіл чистого прибутку між членами Фермерського господарства у рівних частинах.

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Дивіденди належать до пасивних доходів (див. пп. 14.1.268 ПКУ). Пасивні доходи включаються до бази оподаткування ПДФО згідно з пп. 164.2.8 ПКУ.

Відповідно до п. 167.5 ПКУ для пасивних доходів (включаючи дивіденди) застосовуються такі ставки ПДФО:

5% — для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);
9% — для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток;
18% — для інших пасивних доходів, включаючи дивіденди, окрім зазначених вище.
Таким чином, якщо виплачуються дивіденди по корпоративних правах (залежно від частки у складеному капіталі), з них утримується ПДФО за ставкою:

5%, якщо ФГ є платником податку на прибуток;
9%, якщо ФГ є платником ЄП групи 3 чи 4.
Якщо виплачуються дивіденди залежно від трудової участі, вони оподатковуються за ставкою 18%.

Украина
17.09.2018 - 17:21
: 82

Внтурене, я согласна, что норма о том, что любые выплаты учредителю приравниваются в целях налогообложения к дивидендам, не спасает от ставки 18% ПДФО, в случае если учредитель получает деньги не в зависимости от своей части в уставном капитале, а от трудового участия в ФГ.
9% - это только дивиденды от корпоративных прав..

получается, что устав не было смысла менять...

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

А від трудової участі чому б і не поділити голові ....якщо всі засновники дали на це згоду :)

всі дали згоду щоб всі дивіденти тільги голові припали dntknw

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Володя ще одна підказка. Більшість всього що зважене зерно на вісовій і коли воно відпускалось можить не сходиться по кількості. В цьому разі потрібні папірці на цю різницю, це можуть бути якісь акти на доочистку зерна, на природній убуток і т.д. Крім цього я б рекомендував тобі написати "Акт взаємозвірки " за період зберігання зерна по датах із залишками на кінець кожного місяця , для наглядності в формі таблиці, тобто такого-то числа було здоно таку-то кількість , такого -то числа вона лежала на складі, таког-то число продавалась. Цей двохсторонній документ повинен бути підписаний обома сторонами з печатками. Удачі.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

ще одна підказка. Більшість всього що зважене зерно на вісовій і коли воно відпускалось можить не сходиться по кількості

Вага постійно зменшується. Як вони мені пояснили остаточну цифру про вагу проданої сої можуть тільки після повної продажі. Так що її неможливо на основі складської довідки

Спиридон пишет:

І зерно він повинен був по бухгалтерії своїй оприходувати , (показати )зразу як зібрав врожай

Я оприходую по папірцям з вагової

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

А виписані вони в січні та в лютому! Тому аж ніяк по ним у жовтні не оприходуєш зерно

Це я просто першу сюди виклав, їх цілу купу прислали. Є і жовтнева з заблокованої накдадної. Доказів що то моя соя з головою. Просто ті кончені хотять грошей.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

а єлеваторі, в останні рази, за послуги платло грошима кожного місяця. З елеватора приходив рахунок, і проводилась оплата за послуги включно з НДСом

Платим так само.

Спиридон пишет:

.Залікова вага не мінялась. ШО здав, те потім і продав

А там не так, залікова вага зменшується щомісяця, є% усушки. Я звонив, питав, залікову вагу можна взнати тільки після повної продажі.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

Налоговики

Да пішли вони. Після зменшення ПДВ до 14% смислу за тих пару відсотків собі нерви тріпать не бачу.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Спиридон пишет:

waldemar пишет:

Да пішли вони.

тобі прийдеться ще весь рік що почався їх посилати і терпіти.

Вхід копійка, вихід- дві.

Треба виходить поступово, інакше попадеш на гроші. Не куплять основних засобів з ПДВ, ті що є потрохи замортизовувать. Я дурний ще купив осінню нового культиватора за 114 тис. Спокусився на 25%. Було взять за готівку б.у. щось імпортне.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Треба виходить поступово, інакше попадеш на гроші.

Метод прискореної амортизації підходить.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Спиридон пишет:

Я вже забув коли на зберігання зерно здавав. То сперечатися з тобою не буду.

Знаю що ота складська квитанція завжди видавалась , коли зерно на елеватор возили на зберігання.

І оримували її зазвичай на другий день.

я постійно здаю на Нібулон, то вони мені не видають складські квитанції на прийняте зерно!
Відмовляють у видачі, хоча я їх запитую про це .... не хочуть виписувати .....мабуть бланки економлять

Спиридон пишет:

І зерно він повинен був по бухгалтерії своїй оприходувати , (показати )зразу як зібрав врожай, а в грудні місяці показати то в формі шо йде в ЦСУ 29-СХ. І цифри шо він показав в 29 -СХ не можуть бути меншими від тих шо він на елеваторі вже переоформив, зі зберігання на другу фірму, від якої отримував кошти.

Зерно ми приходуємо по своїм внутрішнім документам.
Наприклад, я роблю Реєстр надходження зерна з поля .... Куркіну я скидав той реєстр....
До речі, я ж писав тут, що зупинили накладну мою на Нібулон .... То я надава копію свого Реєстру в податкову .... розблокували...

Спиридон пишет:

Моє господарство коли зберігало зерно на єлеваторі, в останні рази, за послуги платло грошима кожного місяця. З елеватора приходив рахунок, і проводилась оплата за послуги включно з НДСом.Залікова вага не мінялась. ШО здав, те потім і продав. Писанини більше.

Я постійно зберігаю зерно на Нібулоні, то завжди кількість зерна зменшується, навіть коли мої показники в базі ..... Бо коли я відписую його, беруть показники середньоскладські, а вони трошки менші завжди

Акт - розрахунок Нібулон дає, в якому розписано на підставі чого вага зменшилась

Ну а загалом, Складську квитанцію можна витребувати .... Саме ту першу квитанцію, на приймання ..
Бо Володя скинув всі квитанції, що виписані не на ФГ, а на покупця!

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Ви подивіться, що в цій квитанції написано!
Склад прийняв на зберігання зерно від кого?
Не від ФГ Мівола!

Запитуй Володя у них квитанцію, де буде написано, що склад прийняв сою від ФГ Мівола!