Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 34 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Володимир , у мене нічого не можна прочитать

Треба по таблиці клікнуть мишкою, вона збільшиться і стане чіткою.

fgrubin пишет:

Онлайн 1С бухгалтерія 299 грн. за місяць!

Я вже все настроїв, то так прикінув, що за день місячну дозу писанини може і не потягну, але за 2 дні то легенько. 300 грн. на місяць то не дуже й багато, але думаю що все рівно лишиться писанини ще чимало. Обсяги робіт, номенклатуру товарів, норми внесення, % д.р. і тому подібне в первинці все одно треба буде заносити вручну. Постійно треба щось виправить, змінити, "похімічити".
Я в тому році вів до липня, потім не було коли, продовжив вже в січні, свята,морози, робив прихапками, коли є настрій. На даний момент майже все готово, нема книги наказів, буду ваяти.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

при покупці ПММ , запчастів , ЗЗХ,

Купівлі (в розрізі бухобліку) в мене є 2 види:
1.ТМЦ, які будуть використовуватись колись, оприходуються на склад і списуються первинними документами після використаняя (або вводяться в експлуатацію) Це дп,куповане на стороні насіння, ЗЗР, міндобрива,основні засоби (до них відношу все що дорожче 6000 грн.).
В січні в мене було 4 такі покупки :19 числа 2 рази купив в Бізонтехі яди, 24 дп і 30 селітру. В Журналі кожну розписав такими проводками: суму що виплатив -кр31, пдв-дб64, вартість без пдв на дб20.
2.ТМЦ, що списуються згідно наказу про облікову політику в день купівлі. Таких наказів думаю написать 2 штуки, окремо для МШП (що дешевше 6000грн і використовувать планую менше року) і окремо для запчастин, які в плані списання прирівняю до МШП (основне хочу наказати їх записувать в Журналі однаковою назвою МШП, не ділить, тому що часто купуєш в одному магазині по одній видатковій і запчастину і електроди, роздільно записать буде багато мороки). Формулюванням наказів займусь найближчим часом.
В січні я таку солянку купляв 9 разів, все записував як купівлю МШП і списував такою проводкою:
кр31-дб64-дб79. Знаю що неправильно, навіть знаю як правильно, але пішли вони в одне місце, нехай і за те подякують.

Куркин пишет:

чи відразу з 37

37 не веду принципово, хоча добрива майже ніколи не забираю в день купівлі. Але до ДФС

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

В січні в мене було 4 такі покупки :19 числа 2 рази купив в Бізонтехі яди, 24 дп і 30 селітру. В Журналі кожну розписав такими проводками: суму що виплатив -кр31, пдв-дб64, вартість без пдв на дб20.

К-т 31 - Д-т 64 це буде перераховано гроші до бюджету. Я прихильник щоб не путаться в кодах і назвах рахунків , облік в журналі господарських операцій вести по економічній суті операцій , хоча по кореспонденції рахунків і їх закриттю знаю не тільки теорію.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

хоча по кореспонденції рахунків і їх закриттю знаю не тільки теорію.

Тоді поясніть, скількома і якими бухгалтерськими проводками необхідно відобразити в Журналі купівлю наприклад пачки рукавиць вартістю 60 грн з ПДВ?
Я вирішив це робить однією строкою: оплату 60 грн ставлю на кр31, пдв 10грн. пишу на дб64, а вартість списую на дб79.
Можна звичайно ще розписать ці нещасні рукавиці і в "37Розрахунках з дебіторами", і в "91Витратах", але навіщо та лишня писанина. Якби тільки напевно знать, що якщо неправильно записано, то не визнають сам факт купівлі тих рукавиць і оштрафують. Але то вряд чи, тому що в мене є на них куча первинних документів. Банківська виписка, видаткова накладна, податкова накладна і апогей бумагомарательства ВЗСГ-5. Щей договір на поставку з тим магазином, де мене ощасливили тими рукавицями.

Вложение
aktspis.png
15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

, викладаю тут, може хто покритикує. Буду вдячний.

Можна журнал зробить просто як пустографка і помісячно записувать тілки ті операції які фактично відбуваються . Просто МПШ , це не господарська операція . У Вас відсутній подвійний запис. Введіть розрахунковий рахунок, тоді це буде подвійний.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Тоді поясніть, скількома і якими бухгалтерськими проводками необхідно відобразити в Журналі купівлю наприклад пачки рукавиць вартістю 60 грн з ПДВ?

Якщо у Вас немає спеціальних знань по теорії бух. обліку, не враховуючи практики, то не звязуйтеся Ви з тими проводками, вони Вам нафік не потрібні.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Куркин пишет:

У Вас відсутній подвійний запис. Введіть розрахунковий рахунок, тоді це буде подвійний.

Уточню, не відсутній подвійний, а не коректний подвійний.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Просто МПШ , це не господарська операція

НЕ згоден.
"

Згідно зі ст. 1 Закону про бухоблік господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства."
При купівлі МШП (як і будь чого) грошики обертаються в рукавиці.

Куркин пишет:

Введіть розрахунковий рахунок, тоді це буде подвійний.

Поясніть що це таке?

Куркин пишет:

то не звязуйтеся Ви з тими проводками, вони Вам нафік не потрібні.

Як би ж не був платником ПДВ, а так ніззя.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Володя , ти ж розумієш, щоб дать відповіді на всі твої питання , це потрібно цілу лекцію прочитать. Мені вже й так закидають що я на форумі розводю флуд. Короче. Ти не хочеш ЖУРНАЛ ВИТРАТ бо в нього відсутній подвійний запис, а вирішив з ЖУРНАЛУ-ГОЛОВНОЇ перейти на ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ГО. Тоді дивись, візьмем ГО , скажем, №3 за 10 січня . Саме перше , ти написав МШП , цей напис сам по собі не містить ніякого намеку на якусь ГО, тобто за цими трьома буквами ще не має ніякого економічного змісту. Читаєм далі Д-т 31= 271.00 і К-т 64 =45.00 - це записана подія яка на справді не відбувалась. Читаєм ще далі , в цей рядок ти абсурдно вписуєш ще пів частини однієї ГО , Д-т 89 =226.00, тобто в цьому рядку уже стає півтори ГО , а де ж до цього дебета ще якийсь кредит , щоб можна було вважати що ти ведеш облік з подвійним записом. І саме гірше, що іменно в бух. обл. ( а не в первинному) в тебе немає ні подвійного запису , ні факту підтвердження МШП в процесі вирибництва , тобто твої МШП пройшли мимо рах. 23.

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Ще скажу одне, ти казав що у бух. обліка немає нічого спільного з реальним життям. Воно так і є , ми думаємо своєю логікою , а у бух. обліка своя логіка , яка виражається у бухгалтерських проводках , і якщо одну якусь подію знехтувать - то втрачається зміст у всьому бухгалтерському ланцюжку проводок.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Саме перше , ти написав МШП , цей напис сам по собі не містить ніякого намеку на якусь ГО, тобто за цими трьома буквами ще не має ніякого економічного змісту.

Зауваження приймається, якщо буду писать "купівля МШП", то це вже буде правильно?

Куркин пишет:

Читаєм далі Д-т 31= 271.00 і К-т 64 =45.00 - це записана подія яка на справді не відбувалась. Читаєм ще далі , в цей рядок ти абсурдно вписуєш ще пів частини однієї ГО , Д-т 89 =226.00, тобто в цьому рядку уже стає півтори ГО , а де ж до цього дебета ще якийсь кредит , щоб можна було вважати що ти ведеш облік з подвійним записом

Поясню свою позицію (я не знаю чи вона правильна, до цього я додумався, читаючи різні статейки по бухобліку, і чого гріха таїть, старався застосовувать з них, те що простіше), але буду цитувати.
Вичитав, що існують складні бугалтерськи проводки:

"Складною називають таку бухгалтерську проводку, за якої один рахунок дебетується, декілька кредитується на загальну суму, або навпаки — один кредитується, а декілька дебетуються на загальну суму.У складних бухгалтерських проводках не порушується принцип подвійного запису, оскільки зберігається взаємопов'язане відображення господарської операції за дебетом і кредитом різних рахунків на одну і ту ж суму."
І з радістю став їх використовувать:" Однак застосування у практиці бухгалтерського обліку складних проводок переважає, тому що зменшує кількість записів, робить їх більш наочними."
Я згодний, що купівлю пачки електродів можна (а може й потрібно?) відобразити не одним записом,а:
1.перерахування коштів за них кр31-дб37 (первинний-банківська виписка)
2.оприходувати на склад кр37-дб20 (перв.-видаткова накладна)
3.використання кр20-дб23(первинний-лімітно-забірна картка)
4.списання кр23-дб79(акт на списання)
Ще забув про ПДВ,можна в №2 дописать на дб 64, а можна ще одну проводочку забацать, чого мелочиться.
Да пошли би вони "лєсом".

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Ще , не потрібно забувать , що в податковому обліку по закуплених товарах які списані на фін. рез. як такі що не прийняли участі у виробництві , потрібно нарахувати податкові зобовязання .

Я в шоці. Тоді вся моя стратегія по "оптимізації" бухобліку МШП коту під хвіст. А можете скинуть ссилку, щоб почитать?

Куркин пишет:

з обовязковою участю у ВИТРАТАХ виробництва ( прямих , операційних і т. д. )

В приципі це записать не важко, просто буду в тому самому рядку "купівля мпш" додатково ставить в дб23-кр23 вартість ціх мшп. Як по Вашому, пройде такий фокус? Типу купили- отдали в виробництво (кр31-дб23), а з виробництва списали на фінрезультат (кр23-дб79).
Тільки виходить знов мені непотрібна дурна писанина. Хоча якщо розібратись , то весь бухоблік є нікому не потрібним дурдомом.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Додам стосовно вільного вибору рахунків для ведення.
Як я розумію, нам дали право для ведення бухобліку за спрощеним методом, але це спрощення стосується всього лиш права не ведення 9 класу рахунків.
Всі інші класи рахунків потрібно вести!

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

https://www.epravda.com.ua/columns/2018/02/6/633802/

fgrubin пишет:

Всі інші класи рахунків потрібно вести!

Я шукаю те що мені вигідно:"Фермерським господарствам, які ведуть діяльність за простим технологічним
процесом та відповідають критеріям віднесення підприємств до числа малих,
доцільно використовувати спрощену форму бухгалтерського обліку. Основним
регістром при цьому буде Журнал-Головна книга з використанням рахунків типового
Плану, але кількість яких відповідає обсягу показників звітності."
Я так собі розумію, що в мене є в 1-м Баланса, ті рахунки використовую, якщо нема, то нехай вибачають.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

кількість яких відповідає обсягу показників звітності

Це звідки цитата?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:
waldemar пишет:

кількість яких відповідає обсягу показників звітності

Це звідки цитата?

Якісь доцентішка як бальзам на душу приклавhttp://econjournal.vsau.org/files/pdfa/835.pdf
Ще є одна тітонька з подібними поглядами, яка геть виклала свій Журнал з прикладами, але щось не можу знайти. ЇЇ статью я брав за основу, скоротив і спростив як тільки зміг.

Куркин пишет:

що в податковому обліку по закуплених товарах які списані на фін. рез. як такі що не прийняли участі у виробництві , потрібно нарахувати податкові зобовязання

Ну от невірю я, що при наявності первинних документів не визнають факт господарської операції. Тільки тому що не корректно відобразив її бухпроводкою.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
waldemar пишет:

Ще є одна тітонька з

Тітоньку звать Римма Грачева. Кількість рахунків вона скоротила до мінімуму, хоча тут я і її переплюнув, скоротив ще й те. Хоча резервів скорочувать далі вже не бачу. Хоча і 40, і 44 використовуються в мене тільки 1 раз на рікhttps://buhlabaz.ru/bukhgalterckij-uchet/ukrainskij-bukhuchet/knigi/entsiklopediya-bukhgalterskogo-ucheta/buhgalterskij-oblik-za-sproshhenoyu-formoyu

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Кількість рахунків вона скоротила до мінімуму,

Володя , дивись скільки і які події тобі потрібно відкореспондувати по ГО скажем за №3 в твоєму Журналі : 1. Перераховані гроші з поточного рахунку постачальнику . 2. Отримані МШП у постачальника. 3. Оприбутковані МШП на склад або відразу викокистані на виробництво . Крім цих фактичних подій тобі потрібно облічити ще одну умовну подію- це створення податкового кредиту. Тобто, по одній строчці потрібно записати саме менше чотири кореспонденції .

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Тобто, по одній строчці потрібно записати саме менше чотири кореспонденції .

Ну я їх писать не буду, да ну його. Це просто як знущання. Ну не вірю, що хтось буде цю фігню перевірять. Первинні згоден

Украине
: Днепропетровская обл
26.04.2017 - 16:25
: 423

Ребят)

Блин, подскажите пожалуйста, я ФОП у меня земля оформлена, но уже за рамки 1.5 млн выхожу.

Скажите какую лучше группу выбрать или ТОВ регистрировать?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

А 3 группа вам дороговато будет? 5 % от оборота

Украине
: Днепропетровская обл
26.04.2017 - 16:25
: 423
fgrubin пишет:

А 3 группа вам дороговато будет? 5 % от оборота

с 1 млн 50 тыс отдать)
как бы жаба давит)

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

Юрлицо тоже не дешево будет, бухучет, НДФЛ (налог на доходы физ лиц). Или вы все деньги в развитие вкладываете?

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Ну я їх писать не буду, да ну його. Це просто як знущання. Ну не вірю, що хтось буде цю фігню перевірять. Первинні згоден

Є анікдот. Приходить пожарнік перевірять пож. стан, підходить до пож . щита , а там висить
тільки одна лопата , і пише : лопата ржава, не покрашена, не нагострена , ручка тріснута .... Бере завгосп лопату , закидає і каже, напишіть просто - не має лопати. Так от питання, для чого писать фігню яка нікому не потрібна.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Так от питання, для чого писать фігню яка нікому не потрібна.

По-перше, щоб написать баланс, і в такому вигляді як я пишу, то цього з головою.
А по друге, нехай хоч що небудь буде. Облік госпоперацій є, а що він неправильний, то вже таке.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

А ви думаєте, що у ДФС є спеціалісти, що розбираються веденні бухобліку laugh

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

А ви думаєте, що у ДФС є спеціалісти, що розбираються веденні бухобліку laugh

Чорт їх знає. Мені здається, що якщо висипать перевіряючим мішок первинки, то буде з головою.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Трохи подумав і вирішив зробить так, обєднав 70,79,90,91 рахунки, щоб і писанини менше і

waldemar пишет:

Куркин пишет:
Ще , не потрібно забувать , що в податковому обліку по закуплених товарах які списані на фін. рез. як такі що не прийняли участі у виробництві , потрібно нарахувати податкові зобовязання .

Вложение
zhurnal2018.png
15.02.2015 - 20:41
: 2435

Селянське (фермерське)
господарство _________________________________________
Журнал-Головна
За ___________________ 200_ рік

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Дата | N | Зміст |Оборот | 10 Основні | 13 Знос необо-|14 Довгострокові | 15 Капітальні | 30 Виробничі|
| | опера-| запису | | засоби | ротних активів| фінансові | інвестиції | запаси |
| | ції | | | | | інвестиції | | |
|-----+-------+--------+-------+--------------+---------------+-----------------+----------------+-------------|
| | | | |дебет| кредит | дебет|кредит | дебет | кредит | дебет| кредит | дебет|кредит|
| | | | | | | | | | | | | | |
|-----+-------+--------+-------+-----+--------+-------+-------+-------+---------+------+---------+------+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Продовження форми
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| 23 | 30 Каса | 31 Поточний| 37 | 40 Капітал | 44 Нерозподілені |47 Забезпечення май-|
| Виробництво| | рахунок | Розрахунки з | | прибутки | бутніх витрат і |
| | | | дебіторами | |(непокриті збитки) | платежів |
|------------+-------------+-------------+--------------+-------------+-------------------+--------------------|
|дебет|кредит| дебет|кредит| дебет|кредит| дебет|кредит |дебет|кредит | дебет | кредит | дебет | кредит |
|-----+------+------+------+------+------+------+-------+-----+-------+--------+----------+----------+---------|
| 15 | 16 | 17| 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Продовження форми
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|64 Розрахунки за |66 Розрахунки з | 70 Доходи |79 Фінансові | 80 Операційні | 81 Інші витрати |
| податками і | оплати праці | | результати | витрати | |
| платежами | | | | | |
|------------------+-----------------+------------------+-----------------+------------------+-----------------|
| дебет | кредит| дебет| кредит| дебет | кредит | дебет | кредит| дебет | кредит| дебет | кредит |
|-------+----------+--------+--------+---------+--------+---------+-------+----------+-------+--------+--------|
| 29 | ЗО | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Журнал реєстрації господарських операцій

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|N | Дата |Зміст операції та|Ви- |До- |Розрахунки з бюджетом |Розрахунки з організа-| Розрахунковий |Готівка |Власний капітал |
| | |номер документа |трати|ходи| |ціями й особами | рахунок | |(статутний фонд)|
|--+------+-----------------+-----+----+----------------------+----------------------+---------------+----------+----------------|
|з | | | | |Перерахова- | належить|борг |борг |надій-| вибуло |одер-|вит-|змен- |збіль- |
|/ | | | | | но, | |господар- |господар- |шло | |жано |ра- |шення |шення |
|п | | | | |зараховано | |ства |ству | | | |че- | | |
| | | | | | | | | | | | |но | | |
|--+------+-----------------+-----+----+------------+---------+----------+-----------+------+--------+-----+----+-------+--------|
|1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |13 | 14 | 15 |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Продовження таблиці
---------------------------------------------------------------------
Основні |Знос основних | Витрати за рахунок|
засоби |засобів | доходу |
--------------------------+--------------------| |
збільшення|зменшення |збіль- |зменшення | |
| |шення | | |
| | | | |
| | | | |
----------+---------------+--------+-----------+--------------------|
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 1 17 18 19 20
--------------------------------------------------------------------- 6

Записи зроблені _______________ _____________
(підпис) П.І.Б.

Дата "____"____________200 _р. Ось чим відрізняються дві форми обліку: ЖУРНАЛ-ГОЛОВНА і ЖУРНАЛ ОБЛІКУ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ. Звертаю увагу , що для не бухгалтерів в Журналі ОГО відсутні кода рахунків.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Ось чим відрізняються дві форми обліку:

Щоб Ви виклали свій в такому вигляді як я, а так важко зрозуміть.