Вы здесь

Бухучет ФХ Украина. Страница 68 из 71

Перейти к полной версии/Вернуться
2108 сообщений
: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

тут не зрозумів, що сплюсовуєш?

Ну для звіту, якщо правильно розумію собівартість визначається відразу після жнив. щоб його оприходувати. Пшениці в серпні, сої в жовтні. І як мені включити в собівартість пшениці придбану в вересні запчастину?

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Володя ні один з цих податків в інші витрати не входить. ЄП іде в собівартість, пдфо і вз також іде в собівартість ще
при нарахуванні виплат, можливо ти тут і робиш двойне включення у витрати. ПДВ ніякого відношення ні до витрат ні до доходу немає . Ще подивись можливо ти два рази включаєш незавершене виробництво . Прочитав би ти бухгалтерський стандарт про баланс і фінансову звітність та витрати, там написано все зрозуміло як для першокласників

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

якщо правильно розумію собівартість визначається відразу після жнив. щоб його оприходувати. Пшениці в серпні, сої в жовтні. І як мені включити в собівартість пшениці придбану в вересні запчастину?

Оприходуєш ти по плановій собівартості а в кінці року робиш калькуляцію і визначаєш фактичну собівартість , сюди ти віднесеш витрати з минулого року , що залишились нерозподіленими як незавершене виробництво, поточні витрати до закладання урожаю на зберігання і все.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

ЄП, ПДФО, ВЗ і ПДВ, що плачу грошима, коли по декларації виходить до сплати

ну ти даєш laugh
ПДВ ні в доходах, ні у витратах немає!
ПДФО там також немає у витратах! Це ж у тебе ПДФО і ВЗ по дивідендам?
Дивіденди за рахунок чистого прибутку (розподіл прибутку), в тому числі і ПДФО та ВЗ
Якби у тебе ПДФО було з сум орендної плати або з зарплати найманих, то у тебе в у витратах (у собівартості) були б суми зарплат і орендної плати брутто!

ЄП 4 групи у витратах

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Дивіденди за рахунок чистого прибутку (розподіл прибутку), в тому числі і ПДФО та ВЗ

А виплати собі доходу від участі як члену фг так само за рахунок чистого прибутку?

Куркин пишет:

ЄП іде в собівартість,

fgrubin пишет:

ЄП 4 групи у витратах

Скільки людей, стільки думок.

Куркин пишет:

пдфо і вз також іде в собівартість

Але як їх рознести по культурах? Була б соя і пшениця пополам, то ділив би 50 на 50%, а якщо 30 на 10 га, то що 25 на 75%? Те саме на рахунок запчастин, техогляду, сонати, страховки і т.п.

Куркин пишет:

ПДВ ніякого відношення ні до витрат ні до доходу немає

А якщо в мене по декларації виникає позитивне до сплати в бюджет? Ті грошики з рахунку у тю-тю, як їх списати.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

І ще спитаю, щоб лишитись на 4 групі при визначенні суми єп нічого не помінялось? Чи достатньо буде як в попередні роки тупо зробити копії минулорічних звітів?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

до закладання урожаю на зберігання

А витрати на зберігання до "витрат"?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

плановій собівартості

То це без запчастин і прочого?

Куркин пишет:

визначаєш фактичну собівартість

А це вже з запчастинами?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

А виплати собі доходу від участі як члену фг так само за рахунок чистого прибутку?

всі виплати членам ФГ це за рахунок розподілу прибутку!
У членів ФГ зарплати не може бути апріорі, адже заборонено працювати по трудовому договору.
І у звіті про фінансові результати не відображаються виплати членам ФГ за рахунок розподілу прибутку, там буде лише прибуток нерозподілений.
А от в балансі є строчка - нерозподілений прибуток і там показник прибутку буде зменшений на суму розподіленого прибутку

waldemar пишет:

А якщо в мене по декларації виникає позитивне до сплати в бюджет? Ті грошики з рахунку у тю-тю, як їх списати.

До звіту про фінансові результати ПДВ у платників ПДВ взагалі відношення не має!
Ще раз повторюю, у платників ПДВ суми ПДВ ні в доходах, ні у витратах немає! За виключенням випадку, коли у нас немає податкової накладної зареєстрованої від контрагента.
І то, я ще не розібрався, як ті суми непідтвердженого податкового кредиту списати ..
є у мене придбання палива на АЗС в минулому році, коли мені забули накладну виписати (а сплачував за паливо з карки-ключ до рахунку)

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

пдфо і вз також іде в собівартість ще
при нарахуванні виплат,

тут Михайло мав на увазі ПДФО та військовий збір у виплатах - зарплата найманим, орендна плата власникам землі фізособам ....
Коли ми нараховуємо орендну плату, наприклад 5000 грн за гектар, то ми утримуємо ПДФО 900 грн і ВЗ 75 грн і на руки виплачуємо людині 4025 грн.
То в собівартість при нарахуванні орендної плати сідає 5000 грн
З зарплатою те саме

Але ж у тебе немає ні найманих працівників, ні орендодавців фізосіб ... чи є?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
waldemar пишет:

А якщо в мене по декларації виникає позитивне до сплати в бюджет? Ті грошики з рахунку у тю-тю, як їх списати.

ти що, суми Доходу ставиш разом з ПДВ в звіт прро фінансові результати?

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Володя , це не скільки людей і скільки думок, тобі потрібно розрізняти витрати від собівартості , а це два різні показники які ти помилково ототожнюєш.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Але ж у тебе немає ні найманих працівників, ні орендодавців фізосіб ... чи є?

Нема

fgrubin пишет:

ти що, суми Доходу ставиш разом з ПДВ в звіт прро фінансові результати?

Ні, без пдв

Куркин пишет:

тобі потрібно розрізняти витрати від собівартості

Так я і прошу, щоб коротенько написали, то, то і то собівартість, а то і то витрати. І все.
І ще незрозумілий цей момент

waldemar пишет:

рознести по культурах? Була б соя і пшениця пополам, то ділив би 50 на 50%, а якщо 30 на 10 га, то що 25 на 75%? Те саме на рахунок запчастин, техогляду, сонати, страховки і т.п.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Так я і прошу, щоб коротенько написали, то, то і то собівартість, а то і то витрати. І все.
І ще незрозумілий цей момент

Володя як прочитаєш два листки ПСБО 16 і 25 набереш мене і я тобі все розкажу а ти законспектуєш.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

у мене эдиний податок в загальновиробничих витратах, якы потым на собывартысть лягають
Читав багато з цього приводу консультацій в різних медіа

Спиридон пишет:

орендна плата юросіб

це що таке?

15.02.2015 - 20:41
: 2435
Спиридон пишет:

Все інше повино бути в собівартості.

Холодно. Володя що отут тобі не зрозуміло. ................2.6. У статті "Інші витрати" наводяться інші витрати операційної діяльності та інші витрати звичайної діяльності: адміністративні витрати, витрати на збут, собівартість реалізованих оборотних активів (крім готової продукції, товарів); сума списаних безнадійних боргів; втрати від знецінення виробничих запасів; втрати від операційних курсових різниць; визнані економічні санкції; інші витрати, що пов'язані з операційною діяльністю підприємства, витрати на сплату процентів та інші витрати підприємства, пов'язані із запозиченнями; втрати від участі в капіталі; собівартість реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів; втрати від неопераційних курсових різниць; інші витрати підприємства. У цій статті також відображається належна до сплати за звітний період відповідно до законодавства сума податків і зборів. Конкретна назва податку або збору і відповідна сума наводяться у рядку 101. У цій статті також наводиться інформація про втрати від надзвичайних подій.
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/buh/psbo/25.htm

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Це щодо фінзвіту. Собівартість же реалізованої продукції формується з витрат які були понесені на її вирощування з моменту обробітку поля після збирання попереднього врожаю і до момента збирання даної продукції і перевезення її до місця зберігання. Сюди відносяться слідуючі витрати.......Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 Витрати
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/buh/psbo/16.htm

15.02.2015 - 20:41
: 2435

Понесені витрати післля збору врожаю будуть обліковуються в незавершеному виробництві і включаться у собівартість тієї культури що буде сіяться і збираться слідуючою.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Володя що отут тобі не зрозуміло.

Як модна зрозуміти цю БЕЛЕБЕРДУ bang
"змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати."
Що це таке?

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952

просто важко фінзвіт складати на основі спрощеного бухобліку
Купуй Бас Агро, я підкажу як користуватись, то фінзвіт програма сама складе :)

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
fgrubin пишет:

Купуй Бас Агро

А що то по грошах?

fgrubin пишет:

просто важко фінзвіт складати на основі спрощеного бухобліку

Просто ще наскільки він нам треба ідеально складений? Крім банку в плані отримання кредиту він нафіг нікому не потрібен.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342

Так я визначаю після жнив собівартість, солярку рахую по облікових листах тракториста.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
fgrubin пишет:

Купуй Бас Агро, я підкажу як користуватись, то фінзвіт програма сама складе :)

Якщо в господарстві 100 проводок за рік то більше і довше проморочишся з програмою чим це зробить в ручному режимі, і при чому безкоштовно. Не віриться щось що та програма сама складе баланс і фінзвіт якщо сам не знаєш суті обліку.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Так я визначаю після жнив собівартість, солярку рахую по облікових листах тракториста.

Як це програма порахувала що всього витрат по культурі 22423.60 , а собівартість при валовому зборі 18.4 т. 42289.13 грн. тона. , можите пояснить цей парадокс.

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

"змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати."
Що це таке?

16. Загальновиробничі витрати поділяються на постійні і змінні.

До змінних загальновиробничих витрат належать витрати на обслуговування і управління виробництвом (цехів, дільниць), що змінюються прямо (або майже прямо) пропорційно до зміни обсягу діяльності. Змінні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об'єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо), виходячи з фактичної потужності звітного періоду.

До постійних загальновиробничих витрат відносяться витрати на обслуговування і управління виробництвом, що залишаються незмінними (або майже незмінними) при зміні обсягу діяльності. Постійні загальновиробничі витрати розподіляються на кожен об'єкт витрат з використанням бази розподілу (годин праці, заробітної плати, обсягу діяльності, прямих витрат тощо) при нормальній потужності. Нерозподілені постійні загальновиробничі витрати включаються до складу собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг) у періоді їх виникнення. Загальна сума розподілених та нерозподілених постійних загальновиробничих витрат не може перевищувати їх фактичну величину. { Абзац третій пункту 16 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 131 від 14.06.2000 }

Приклад розподілу загальновиробничих витрат наведено в додатку 1 до цього Положення (стандарту).

Перелік і склад змінних і постійних загальновиробничих витрат установлюються підприємством.
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/buh/psbo/16.htm Нас це не стосується.

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Понесені витрати післля збору врожаю будуть обліковуються в незавершеному виробництві і включаться у собівартість тієї культури що буде сіяться і збираться слідуючою.

Так запутано все, особливо коли площа 3 до 1, якщо пшениці у 2021р. було 30 га, на слідуючий рік на цій площі буде 20 га пшениці і 10 га сої, то на собівартість якої культури врожаю 2022р. ляжуть витрати на збут пшениці 2021р. Чи 2/3 витрат ложити на пшеницю, а 1/3 на сою?
Те саме з запчастинами, страховками, техоглядами і т.п. Що з ними?

: Рівне
18.03.2011 - 21:20
: 4342
Куркин пишет:

Як це програма порахувала що всього витрат по культурі 22423.60 , а собівартість при валовому зборі 18.4 т. 42289.13 грн. тона. , можите пояснить цей парадок

Подякував, що додивились, не на ту цифру поділив

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

то на собівартість якої культури врожаю 2022р. ляжуть витрати на збут пшениці 2021р.

Ніякої не ляжуть , тому що витрати понесені на продукцію яка вже зібрана і привезена з поля на місце зберігання не можуть входити в її виробничу собівартість так як процес виробництва закінчений. Всі подальші витрати на готову продукцію будуть віднесені на збут, який уже не є виробництвом. Також не включаються у собівартість витрати адміністративні .

15.02.2015 - 20:41
: 2435
waldemar пишет:

Подякував, що додивились, не на ту цифру поділив

Та такої собівартості за 42тис.грн. т. в принципі не можить буть, що ти там хімічиш не зрозуміло.

Украина
: Полтавская область
28.02.2011 - 11:28
: 15952
Куркин пишет:

Якщо в господарстві 100 проводок за рік то більше і довше проморочишся з програмою чим це зробить в ручному режимі, і при чому безкоштовно

та не 100, а суттєво більше на 50 га

Куркин пишет:

Не віриться щось що та програма сама складе баланс і фінзвіт

одною кнопкою натиснув і маєш складений Баланс і звіт про фін результати

Куркин пишет:

якщо сам не знаєш суті обліку.

якщо вже взявся за бухоблік, то треба таки щось розуміти в цьому

з програмою типу 1С буде легше розібратись і зручніше вести облік